Skvelý iPhone 12 je teraz lacnejší až o 250 eur!

ZDROJ | Apple

iPhony sú už od svojho prvého uvedenia v roku 2007 veľmi obľúbené zariadenia, takže Apple má dôvod ich každý rok aktualizovať. Moderne vyzerajúci iPhone 12 patrí stále medzi výkonnostnú aj fotografickú špičku a navyše je teraz lacnejší až o 250 eur.

TECH DEALS je pravidelný denný seriál s tipmi na najrôznejšie zľavnené produkty. Do TECH DEALS vyberáme výhradne produkty s pridanou hodnotou a za najnižšie ceny na trhu z renomovaných e-shopov.

Pozrite si12 TOP noviniek, ktoré prináša iPhone 12

iPhone 12 prišiel s inovatívnym dizajnom, kedy sa Apple znova vrátil k ostro rezaným hranám z čias prvého iPhonu SE, ktorý mal podobné línie ako iPhone 4. Smartfón má tak lepší úchop a pôsobí aj elegantnejšie. Rozmery sú 146,7 x 71,5 x 7,4 mm a hmotnosť sa zastavila na hodnote 162 gramov. To je na dnešnú dobu skutočne málo a iPhone 12 sa tak radí medzi kompaktnejšie smartfóny. Telo je vodeodolné podľa certifikácie IP68. Existuje aj jeho mini verzia, ktorá má len 5,4-palcový displej.

Napovedá tomu aj uhlopriečka 6,1-palca, displej je vyrobený OLED technológiou a disponuje rozlíšením 2 532 x 1 170 pixelov. Škoda toho, že Apple ponechal iba 60-hertzovú obnovovaciu frekvenciu. 120 Hz sme sa dočkali až v sérií iPhone 13, a to iba v Pro modeloch. V jeho vrchnej časti sa stále nachádza pomerne veľký výrez, v ktorom sa nachádzajú potrebné senzory na odomykanie tvárou Face ID.

Vo vnútri pracuje procesor Apple A14 Bionic, ktorý je vyrobený 5-nanometrovým procesom a zabezpečuje naozaj skvelý výkon a je aj pomerne úsporný. Pamäť RAM je 4 GB a model iPhone 12 je k dispozícii vo verziách s pamäťou 64 GB, 128 GB a 256 GB bez možnosti rozšíreniami pamäťovými kartami.

ZDROJ | Apple

Vzadu sa nachádza dvojica 12-megapixelových snímačov, ktoré patria stále medzi špičku na trhu. Jeden je klasický snímač a druhý je ultra-širokouhlý. Nechýba nahrávanie 4K videa pri 60 fps. Selfie kamera má rovnaké 12-megapixelové rozlíšenie.

Pozrite si12 vecí, ktoré opäť nepriniesol ani Apple iPhone 12

Apple do tela zakomponoval kvalitné stereo reproduktory, NFC čip aj magnet pre bezdrôtové nabíjanie pomocou MagSafe. Batéria má nižšiu kapacitu 2 815 mAh, ale minimálne jeden delý deň určite zvládne. Vďačí tomu úspornému procesoru a skvelo optimalizovanému operačnému systému iOS 15. Adaptér by ste však v balení hľadali márne. Nachádza sa tam iba kábel z Lightningu na USB-C. Maximálna rýchlosť káblového nabíjania je 20 W a bezdrôtovo je to 15 W.

ZDROJ | Apple

Cena základného iPhonu s pamäťovým úložiskom s veľkosťou 64 GB bola pri uvedení do predaja 899 eur. Keďže bol už predstavený jeho nástupca, tak cena modelu sa znížila na aktuálnych 649 eur, čo je úspora 250 eur alebo 27,8 %.

Aktuálne ceny nájdete aj na Heureka.sk:

 

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.

 

Komentáre k článku