Šikovný soundbar Sony aj s Dolby Atmos môžete mať o 20 % lacnejšie

ZDROJ | Sony

Ruku na srdce, má váš televízor dostatočne kvalitný zvuk? ak nevlastníte top-end kúsky s cenou niekoľkých tisíc eur, tak len veľmi ťažko, dokonca aj keď máte model so „zabudovaným“ soundbarom či basovými reproduktormi vzadu. Zvuk je síce subjektívna vec, no ak ho chcete vylepšiť za pár stovák a pritom mať už aj priestorový zvuk Dolby Atmos, máme pre vás tip.

TECH DEALS je pravidelný denný seriál s tipmi na najrôznejšie zľavnené produkty. Do TECH DEALS vyberáme výhradne produkty s pridanou hodnotou a za najnižšie ceny na trhu z renomovaných e-shopov.

Sony pred 2 rokmi predstavilo 3.1 kanálový soundbar HT-G700 s podporou Dolby Atmos, ale aj s podporou DTS:X, čo mnohé moderné kúsky nemajú. Hoci fyzicky ide o 3.1ch systém, vďaka vlastnej technológii Vertical Surround Engine je soundbar schopný generovať zvuk ako 7.1.2ch systém. Aj preto soundbar podporuje aj priestorový virtuálny zvuk Dolby Atmos a DTS:X.

ZDROJ | Sony

Navyše ďalší systém Immersive AE (Audio Enhancement) dokáže meniť klasické stereo na priestorový zvuk. A aj keď ide o vcelku malý soundbar (98 cm), výrobca tvrdí, že zvládne aj veľké televízory nad 55″. Dôvodom má byť ďalšie vylepšenie zvuku, S-Force PRO. Samozrejmosťou je niekoľko režimov, ako Cinema, Music, Night či Voice. Všetko sa ovláda pomocou dedikovaného diaľkového ovládača.

ZDROJ | Sony

O masívnejšie hlboké tóny sa stará bezdrôtový subwoofer (potrebuje elektrinu). Celkový výkon zostavy Sony udáva na 400 W. Soundbar má na tele HDMI port s podporou HDCP 2.2, 4K HDR, Dolby Vision i HDR10. Druhý HDMI port podporuje eARC. Poteší aj Bluetooth na pripojenie smartfónu, tabletu či počítača. Wi-Fi však chýba. Nechýba ale optický audio port.

ZDROJ | Sony

Sony HT-G700 sa pôvodne predával za 539 €, neskôr sa cena zmenila na 439 €. Dnes ho je možné v akcii kúpiť za veľmi príjemných 349,90 €, čo je o 20,3 % menej ako je jeho bežná predajná cena.

Aktuálne ceny nájdete aj na Heureka.sk:

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.