Pôvodné Apple AirPods teraz kúpite takmer až o tretinu lacnejšie

ZDROJ | Apple

Bezdrôtové slúchadlá sú fenoménom posledných rokov. Dvojica slúchadiel, ktoré dáte do uší, nezavadzajú vám káble, neťahajú vás a vy sa cítite slobodne. Existovali tu už aj pred predstavením AirPodov, ale práve týmto modelom sa tento segment nakopol. Pôvodné slúchadlá Apple AirPods zaujmú aj dnes a dokonca ich zoženiete takmer o tretinu lacnejšie.

Pozrite siAirPods sú prvé kompletne bezdrôtové slúchadlá od Apple

TECH DEALS – Vzhľadom na to, že nie všetky aktuálne zľavnené produkty spĺňajú podmienky na to, aby mohli byť zaradené do pravidelného pondelkového seriálu ZĽAVY (napr. minimálne 50 % zľava z pôvodnej ceny), rozhodli sme sa prinášať aj samostatné tipy na zľavnené produkty. Do TECH DEALS vyberáme výhradne produkty s pridanou hodnotou a za najnižšie ceny na trhu.

Apple AirPods boli predstavené ešte po boku iPhonu 7 v roku 2016. Bolo to aj z dôvodu, že v tomto smartfóne Apple odstránil audio jack. Od tejto doby sa akoby s bezdrôtovými slúchadlami roztrhlo vrece a nenájde sa výrobca, ktorý by takýto model nemal vo svojom portfóliu. Dočkali sme sa aj toho, že čínsky výrobcovia bez hanby kopírovali tento dizajn a predávali ich ako originál. Takýto rozruch tieto bezdrôtové slúchadlá spôsobili.

ZDROJ | Apple

Slúchadlá majú otvorenú konštrukciu, takže vaše ucho nebude úplne zapchaté a vy stále budete počuť, čo sa okolo vás deje. Apple skrátka vzal dizajn svojich drôtových slúchadiel a „odstrihol“ im kábel. Apple vtedy prezentoval, že k tomuto dizajnu dospel po otestovaní niekoľko tisíc tvarov uší.

Tento kúsok oceníte najmä vtedy, ak vlastníte produkty z ekosystému Apple. Ak ich raz pripojíte k iPhonu, tak sa uložia do pamäte na vaše Apple ID a hneď ich rozpozná aj váš MacBook alebo iPad. K tomuto účelu slúži čip H1. Po otvorení veka na puzdre sa na displeji iPhonu zobrazí vyskakovacie okno s možnosťou okamžitého párovania a zobrazenia stavu batérie v slúchadlách aj puzdre.

Slúchadlá nemajú na sebe žiadne fyzické tlačidlá, ale môžete ich ovládať dvojitým poklepaním na oboch slúchadlách. AirPods majú aj senzor, ktorý rozpozná, či máte slúchadlá v uchu a po vybratí sa vám automaticky pozastaví prehrávaná skladba. Výdrž sa pohybuje na úrovni 5 hodín. Ak ich vybijete, tak ich pohodlne uložíte do nabíjacieho puzdra, ktoré im dodá dokopy 24 hodín. Zo spodku puzdra sa nachádza Lightning konektor. Kábel je mimochodom v balení. Novšia generácia obsahuje aj cievku pre bezdrôtové nabíjanie štandardu Qi.

Apple na jesennej konferencii predstavil novú generáciu týchto slúchadiel, ktorými sa dizajnovo inšpiroval pri modeli Pro. Výdrž sa zvýšila iba o jednu hodinu. Cena takýchto slúchadiel je 199 eur.

 

Pozrite siAirPods: Najprv sa im smiali, teraz je z nich hit

Pôvodné Apple AirPods prišli do predaja s cenovkou 179 eur. To sa niekomu mohlo zdať veľa, ale za to pohodlie to stálo. Súčasná cena je aktuálne 129, čo je úspora celých 50 eur alebo aj 27,9 %. Za tieto peniaze dostanete stále skvelé slúchadlá, ktoré vám dajú veľa muziky za relatívne slušné peniaze.

Aktuálne ceny nájdete aj na Heureka.sk:

 

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.

Komentáre k článku