NÁVOD | Ako si vymazať účet na Instagrame?

ZDROJ | Google

Sociálne siete hýbu svetom. Žiaľ mnohokrát sa to vymyká zdravému rozumu – či už ide o nenávistné komentáre, podivné algoritmy, ktoré vám podsúvajú pre vás nezaujímavé príspevky, alebo je chyba na vašej strane, keď zisťujete, že sa stávate na nich čoraz viac závislejší. Ako sa hovorí, nič netrvá večne, ani láska k jednej sociálnej sieti.

Ak vás už prestali baviť digitálne priateľstvá, milióny triviálnych zručností či tony fotiek; pokiaľ nechcete ďalej zbytočne plytvať čas, je ideálna doba urobiť rázny krok a odstrihnúť sa od sociálnych sietí. Určite sa zhodneme, že najnesociálnejšia sieť je Facebook. Je plný nenávisti, hoaxov a naši blízki ho postupne opúšťajú.

Ďalšou sieťou, ktorá buduje medzi vami a skutočným životom múr je Instagram. V poslednej dobe ho objavila aj dezinfoscéna, podvodníci a politici, čo je neklamný znak toho, že sa pomaly, ale isto ocitáte v zlej spoločnosti.

ZDROJ | Samsung

Ako na to?

Ak ste sa rozhodli, že chcete odsíť z Instagramu, stačí kliknúť na tento link. Stránka sa vás spýta na dôvod, prečo ste sa rozhodli zrušiť účet a ponúkne vám niekoľko možností. Následne zadáte vaše heslo a kliknete na Odstrániť účet. Služba vám poskytne ešte 30 dní, kedy budete mať možnosť rozmyslieť si odchod. Ak počas tejto skúšobnej doby Instagram nenavštívite, po mesiaci sa váš účet vymaže.

Pozrite siNÁVOD | Ako si zrušiť účet na Facebooku, no zachovať si funkčný Messenger?

Na Instagrame však môžete mať množstvo zaujímavých informácií. Pokiaľ vám na nich záleží, nemusíte sa báť, že o ne prídete. Pred vymazaním účtu sa prihláste cez webstránku na svoj účet, kliknite na Profil > Nastavenia > Súkromie a zabezpečenie. Chodťe dole kým nenájdete ponuku Stiahnutie údajov. Tam kliknite na Požiadať o stiahnutie. Ak v okne E-mail nie je vypísaná vaša e-mailová adresa, napíšte ju tam, kliknite na Ďalej a zadajte vaše heslo. Instagram vám do dvoch dní zašle súbor so všetkými informáciami a dátami z vášho profilu.

Aby ste sa vyhli konšpiráciám a falošným správam, odporúčame sledovať spoľahlivé médiá a nie samozvaných nositeľov právd a konšpiračné stránky.

Necítite sa na takýto radikálny krok? Nevadí, aj pre vás máme riešenie. Pokiaľ nie ste pevne rozhodnutí, že chcete vymazať váš účet, môžete si dať od Instagramu prestávku. Opäť kliknite na odkaz (na webstránke, nie v aplikácii) na instragam.com a v pravom hornom rohou na Profil > Upraviť profil. Tam úplne dole na pravej strane kliknite na Dočasná deaktivácia účtu. Systém sa vás spýta na dôvod a ponúkne možnosti. Potom už len zadáte heslo a váš účet bude dočasne deaktivovaný. Keď budete mať chuť sa vrátiť, aktivujete si ho opäť na tom istom mieste. Možno zistíte, že vám vôbec nič z insta-sveta nechýbalo.