Minuloročná vlajková loď Samsung Galaxy S21 5G je až o štvrtinu lacnejšia!

Kompaktných vlajkových lodí je na trhu minimum. Väčšina používateľov uprednostňuje veľké displeje, na ktorých pozerá videá a hrá hry. Nájde sa ale aj menšina, ktorá uprednostňuje do ruky niečo kompaktné, ale výkonné zároveň. Presne pre túto skupinu je aj minuloročná vlajková loď Samsung Galaxy S21 5G. Tá je teraz navyše s až 25-percentnou zľavou.

TECH DEALS je pravidelný denný seriál s tipmi na najrôznejšie zľavnené produkty. Do TECH DEALS vyberáme výhradne produkty s pridanou hodnotou a za najnižšie ceny na trhu z renomovaných e-shopov.

Pozrite siCeloživotný Apple fanúšik testuje najnovší Samsung Galaxy S21 5G

To, že je kompaktný, svedčia aj jeho rozmery, konkrétne 151,7 x 71,2 x 7,9 mm a hmotnosť naozaj nízkych 169 gramov. V kompaktnosti s ním môžu súperiť iPhony série 12 a 13. Boky zariadenia sú hliníkové, ale vzadu Samsung nasadil plast s matnou povrchovou úpravou. Aj to má vplyv na nižšiu hmotnosť.

Dotykový AMOLED displej s uhlopriečkou 6,2-palca chráni ochranné sklo Corning Gorilla Glass Victus. Poskytuje dynamickú obnovovaciu frekvenciu 120 Hz a maximálny jas až 1 300 nitov. V displeji sa nachádza aj spoľahlivá ultrazvuková čítačka odtlačkov prstov. V malom priestrele je viditeľná 10-megapixelová selfie kamera.

Srdcom zariadenia je procesor z vlastnej stajne Exynos 2100. Ide o 8-jadrový procesor s 5-nanometrovou výrobnou technológiou, ktorý spolupracuje s 8 GB RAM a v základe 128-gigabajtovým úložiskom bez možnosti rozšírenia pamäťovými kartami. Výkonu tak má smartfón dostatok aj na tie najnáročnejšie 3D hry. Nechýba ani podpora sietí piatej generácie.

Vzadu je možné vidieť tri objektívy. Ten hlavný má 12 MPx, ďalej sa tu nachádza 64-megapixelový periskopický zoom a 12-megapixelový ultra-širokouhlý snímač. Video natočíte až v 8K kvalite pri 24 fps. Fotografie a videá budú jednou zo špičiek na trhu.

Je tu prítomný už aktuálny Android 12 s nadstavbou One UI. Smartfón ponúkne kvalitné stereo reproduktory, Bluetooth 5.0, Wi-Fi 6 aj NFC čip na bezkontaktné platby pomocou Google Pay. Batéria má nižšiu kapacitu 4 000 mAh, ale jeden deň by nemal byť problém. Následne ju dobijete maximálnym výkonom 25 W alebo 15 W bezdrôtovo. Nachádza sa tu aj funkcia Wireless PowerShare, kedy sa smartfón zmení na bezdrôtovú nabíjačku. Adaptér by ste však už v balení hľadali márne.

Pri vstupe do predaja sa cena smartfónu Samsung Galaxy S21 5G pohybovala na úrovni 849 eur. Po predstavení jeho nástupcu cena išla výrazne dole, a to až na sumu 629 eur, čo je úspora 220 eur alebo aj 25,9 %.

Aktuálne ceny nájdete aj na Heureka.sk:

 

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.

Komentáre k článku