iPhone 12 mini je vlajková loď do vrecka. Aktuálne ho viete kúpiť s 27 % zľavou

ZDROJ | Apple

Nájsť v dnešnej dobe kompaktný smartfón so špecifikáciami vlajkovej lode, nie je vôbec jednoduché. Väčšina z nás totiž chce od svojho zariadenia väčší displej, nakoľko ho k svojmu životnému štýlu alebo práci potrebujeme. Pokiaľ ale hľadáte smartfón, ktorý v sebe bude spájať kompaktný dizajn, výkon vlajkových lodí a zároveň dobrú cenovku, čítajte ďalej.

TECH DEALS je pravidelný denný seriál s tipmi na najrôznejšie zľavnené produkty. Do TECH DEALS vyberáme výhradne produkty s pridanou hodnotou a za najnižšie ceny na trhu z renomovaných e-shopov.

iPhone 12 mini svojim dizajnom zaujme na prvý pohľad. Na rozdiel od predošlých generácií, sa vrátili hranaté tvary, ktoré sme poznali z iPhonu 5 a 5S. Vďaka tomu skvele padne do ruky a s hmotnosťou 135 g sa tiež nemusíte báť, že by vám spravil dieru do vrecka. Prednú stranu pokrýva 5,4″ Super Retina XDR displej s technológiou OLED a rozlíšením 2 340 x 1 080 pixelov.

Apple navyše myslel aj na tých „šikovnejších“ z nás a ochránil displej, odolnejším sklíčkom Ceramic Shield. To by malo zabezpečiť 4-násobne vyššiu odolnosť proti poškodeniu pri páde. Samozrejmosťou je aj vodeodolnosť voči vode s certifikáciou IP68.

ZDROJ | Apple

V ničom nezaostali ani fotoaparáty. Podobne ako drahší model iPhone 12, je „miničko“ vybavené 12 Mpx hlavným a 12 mpx ultra širokoulhým snímačom, ktorý má uhol záberu až 120°.

NeprehliadniteiPhone 12 mini – oplatí sa kúpiť najmenšiu z vlajkových lodí od Apple?

ZDROJ | Apple

Po novom tiež pribudla podpora nočného režimu pre oba fotoaparáty, takže sa môžete tešiť na ostré a detailné fotografie, za každého svetla. O iPhonoch je tiež dlhodobo známe, že poskytujú najlepšiu kvalitu videa. Či už predným alebo zadným fotoaparátom preto viete natáčať v rozlíšení 4K 60 fps.

Vnútri nájdeme procesor A14 Bionic v kombinácii so 4 GB pamäte RAM. Toto spojenie vám zaručí spoľahlivý a plynulých chod systému. Pripočítajte si k tomu ešte 5-ročnú podporu aktualizácií softvéru a dostanete smartfón, ktorý budete môcť používať roky a stále bude perfektne fungovať.

ZDROJ | Apple

Apple je spoločnosť, ktorá sa veľmi stará o súkromie svojich používateľov. Preto okrem pokročilých bezpečnostných funkcií, je k dispozícií aj spoľahlivé odomykanie tvárou, Face ID. Nová generácia iPhonov tiež prišla s bezdrôtovým nabíjaním v podobe MagSafe. S pomocou magnetov na zadnej strane zariadenia, si ju viete jednoducho pripojiť a nabíjať ňou vaše zariadenie výkonom 12 W. 

Pozrite si8 najlepších MagSafe držiakov do automobilov

ZDROJ | Apple

Okrem nabíjačky si viete na zadnú stranu pripojiť aj iné príslušenstvo napr. koženú peňaženku. 

Prvý mini iPhone, prišiel na trh na konci roka 2020 s odporúčanou cenou 803,49 €. Dnes si ho viete kúpiť s 27 % zľavou za 589 €.

 

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.

 

Komentáre k článku