Indukčné panely – technológia, ktorá zmení vaše varenie

ZDROJ | Electrolux

Od objavenia elektromagnetickej indukcie uplynulo už takmer 200 rokov, ale do našich kuchýň si vo forme indukčných varných panelov našla cestu len relatívne nedávno. Veľmi rýchlo si však vďaka svojim praktickým výhodám získala profesionálnych kuchárov aj úplných laikov.

ZDROJ | Electrolux

Indukčné panely fungujú na relatívne jednoduchom princípe. Vo vnútri panelu je ukrytá cievka so silným magnetickým poľom, ktoré pôsobí priamo na dno hrnca a ohrieva ho. Vďaka tomu, že teplo sa tvorí len v samotnej nádobe, ale nie na varnom paneli, indukčné panely ostávajú po celú dobu používania vlažné a bezpečné na dotyk. Nehrozí teda, že by ste sa vy alebo vaše deti pri varení mohli popáliť.

ZDROJ | Electrolux

To ale ani zďaleka nie je ich jediná výhoda. Prevádzkové náklady indukčných panelov patria k tým najnižším na trhu. Indukcia si vyžaduje o 50 % menej energie ako plynové sporáky a spotrebúva o 25 % menej energie ako tradičné sklokeramické elektrické panely. Je to vďaka tomu, že indukčné panely premieňajú energiu na teplo efektívnejšie, takže na zdĺhavé predhrievanie, pri ktorom zbytočne strácate energiu, môžete zabudnúť. Energiu navyše šetrí aj presné ovládanie teploty.

ZDROJ | Electrolux

Spojenie s chytrými technológiami

Moderné indukčné panely sú dnes už navyše vybavené aj celou plejádou chytrých technológií, ktoré vaše varenie povýšia na úplne novú úroveň. Už sa vám napríklad stalo, že ste len na pár minút spustili hrniec s vodou z očí a za ten čas vám vykypel po celej varnej platni?

S funkciou SenseBoil® od Electroluxu sa toho už báť nemusíte. Táto technológia po celú dobru varenia sleduje teplotu vody v hrnci a drží teplotu hrnca pod 110 °C, aby voda nikdy nevykypela. Naopak, pri plyne sa teplota dna môže vyšplhať až na 450 °C a pri elektrickom varnom paneli na 395 °C.

ZDROJ | Electrolux

Čisté a sviežie prostredie pri varení vám zase zabezpečí spojenie varného panelu s odsávačom pár vďaka funkcii Hob2Hood od Electroluxu. Na začiatku varenia tento šikovný systém automaticky zapne a rozsvieti odsávač a nastaví intenzitu odsávania v závislosti od vášho varenia. V priebehu varenia túto intenzitu dokáže automaticky regulovať a vy sa vďaka tomu môžete plne sústrediť len na prípravu jedál.

ZDROJ | Electrolux

Pre skutočne profesionálny pocit z vášho varenia môžete využiť aj technológiu SensePro® – bezdrôtový snímač, ktorý meria teplotu vo vnútri pokrmu. Vďaka nemu môžete variť aj vyprážať presne a bez námahy. Navyše sa s ním môžete bez obáv pustiť aj do varenia metódou Sous-Vide, ktorá vyžaduje konštantnú teplotu.

ZDROJ | Electrolux

O tú sa snímač automaticky postará a dotykový displej varného panelu vás navyše prevedie každým krokom tejto metódy. S indukčnými panelmi Electrolux a zabudovanými intuitívnymi technológiami budú vaše kulinárske výtvory ako z michelinskej reštaurácie.

ZDROJ | Electrolux

Varné dosky ako aj ďalšie inteligentné kuchynské spotrebiče teraz môžete nájsť na stránke www.electrolux.sk a môžete ušetriť až 700 €! Exkluzívna ponuka platí len do 15. júna 2020.

ZDROJ | Electrolux

Komentáre k článku