Čo sa skrýva pod WindowsPC

Každý deň sa pre počítač s operačným systémom Windows rozhodne viac ako 95% používateľov PC. Ako sa však správne rozhodnúť, ktorý počítač si vybrať? Microsoft sa spojil s poprednými výrobcami hardvéru a na Slovensku rozbehol unikátny projekt, ktorý má uľahčiť rozhodovanie pri kúpe nového počítača.

Foto: Belkin

Na Slovensku sa ročne predá približne 400-tisíc počítačov. Čo dnes rozhoduje o výbere toho správneho počítača a softvéru, ktoré nakoniec ovplyvnia nákup? V septembri minulého roka vykonala spoločnosť 2Muse prieskum na vzorke 500 slovenských respondentov, v ktorom zistila, že až pre 86% ľudí sú veľmi alebo extrémne dôležité hardvérové parametre. Vysokú dôležitosť zohráva i cena (74%) a softvérové parametre (66%). A že nejde o fazuľky, svedčí aj skutočnosť, že väčšina, t.j. 44% všetkých opýtaných, je ochotná zaplatiť za nový počítač sumu v rozpätí od 450 do 750 €. Rozhodne to nie je málo, preto je správny výber nového počítača mimoriadne dôležitý. Až 14% respondentov uviedlo, že si nevie poradiť s výberom vhodného PC. Ešte väčšie percento (27%) ľudí sa podľa prieskumu obáva  migrácie svojich dát, ale i celkovej funkcionality či zložitosti ovládania nového systému. Práve preto sa Microsoft s poprednými výrobcami hardvéru rozhodol spojiť sily a vytvoril úplne novú koncepciu WindowsPC. Tá spája atraktívny a cenovo dostupný hardvér, populárny operačný systém Windows 7 a navyše ponúka tzv. Superbalík programov zadarmo.

KDE SI VYBRAŤ?

Prieskum zisťoval aj to, kde ľudia najčastejšie vyhľadávajú informácie o produktoch a kde ich nakupujú. Internet je fenomén, ktorý potvrdil aj prieskum. Až 71% všetkých respondentov hľadá informácie na rôznych webstránkach. Obľúbené sú aj IT predajne, kam si po radu chodí viac ako polovica ľudí. Netreba zabúdať ani na silné argumenty známych. Často dokážu veľmi dobre usmerniť skúsenosti či odporúčania práve od nich. Medzi zdrojmi informácií nechýbali ani IT magazíny. V nich sa inšpiruje 19% opýtaných. Prieskum ďalej ukázal, že ľudom chýbala prehľadná webstránka, kde by našli aktuálnu ponuku rôznych počítačov, roztriedenú podľa kritérií. 88% opýtaných, ktorí sa takto vyjadrili, je totiž číslo, ktoré prinútilo Microsoft zamyslieť sa. Výsledkom je spustenie webstránky www.windowspc.sk, ktorá má uľahčiť výber nového PC. Základ je prehľadnosť. Stránka je na prvý pohľad jasne štruktúrovaná a už po pár minútach človek získa prehľad o aktuálnej ponuke na trhu, z ktorej si ľahko vyberie podľa svojich potrieb narozdiel od stránok, ktoré ponúkajú už na úvod spleť hardvérových parametrov. Môže to byť ultraprenosný, štýlový, multimediálny, pracovný počítač, ale i  počítač pre každodenné používanie. Pre menej rozhodných tvorcovia stránky pripravili aj tipy na to najlepšie, čo na našom trhu zoženiete.

Windows PC uvodna stranka
Úvodná stránka www.windowspc.sk, kde nájdete prehľadne zotriedené najzaujímavejšie WindowsPC počítače

„Windowspc.sk je portál, ktorý spája všetkých výrobcov, funguje na obľúbenej Windows 7, je svojou prehľadnosťou, jednoduchosťou ponuky a zrozumiteľnými parametrami určený naozaj pre každého. Ponúka Superbalík užitočných programov zadarmo a množstvo jedinečne nakombinovaných funkcií ako linky na YouTube, redakčné recenzie, možnosť komentovania a interakcie a veľa iného, čo na iných stránkach nenájdete. Naviac neodporúčame žiaden konkrétny obchod ale každý počítač má prepojenie na cenové porovnávacie portály, kde sa záujemca dozvie aktuálnu najvýhodnejšiu cenu,“ uviedol Peter Kmoško, Windows Client Business Group Lead spoločnosti Microsoft Slovakia.

Na webstránke www.windowspc.sk sú všetky počítače zotriedené prehľadne. Jednotlivé modely možno medzi sebou porovnávať. Samozrejmosťou sú podrobné technické parametre, ale aj heslovité informácie, vďaka ktorým napríklad viete, či ide o WindowsPC vhodný na prácu s fotografiami, alebo na interakciu v rámci sociálnych sietí ako napríklad Facebook, resp. či si na ňom spustíte balík Office 2010. Celkom užitočným spestrením a praktickým pomocníkom pri nákupe sú fotografie, odkazy na recenzie renomovaných IT portálov a časopisov, alebo dokonca videorecenzie. Pri každom WindowsPC vidíte aj orientačnú cenu. Predajcu a najvýhodnejšiu cenu na internete môžete cez stránku vyhľadať  prostredníctvom známych portálov Pricemania.sk alebo Heureka.sk.

Windows PC porovnavanie
Ak vás zaujali niektoré z WindowsPC počítačov, môžete si ich jednoducho porovnať.

ČO JE TO WINDOWSPC?

Už sme to v článku spomínali, ale opakovanie je matkou múdrosti. Ak spojíte atraktívny a dostupný počítač spolu s populárnym operačným systémom Windows 7 a ešte k tomu pridáte Superbalík softvéru zadarmo, vznikne WindowsPC. Autor myšlienky WindowsPC chcel správne namiešať atribúty ako prehľadnosť, benefity, štýl a jednoduchosť. Snáď sa mu to podarilo a vy si na jednom mieste môžete pohodlne vybrať  nový počítač. Práve na stránke WindowsPC.sk nájdete široký výber atraktívnych foriem počítača (notebook, netbook, tablet, all-in-one) v cenách už od 200 €. Zastúpení sú najdôležitejší hráči na trhu ako Acer, Asus, Dell, Fujitsu, HP, Lenovo, MSI, ale i Samsung, Sony či Toshiba. Zo stránky si môžete zadarmo stiahnuť aj množstvo programov v rámci Superbalíka. Ten obsahuje napríklad bezplatný antivírus, internetový prehliadač, softvér na spracovanie fotografií, videí či dokonca program na ľahké prenesenie údajov zo starého počítača – Windows Easy Migration. Nechýba ani známy program na videotelefonovanie – Skype a služba Skydrive, vďaka ktorej získate 25GB úložisko dát prístupných odkiaľkoľvek. Možností je veľa, stačí si len vybrať to, čo potrebujete.

Komentáre k článku