Čo je to Payme? Jednoduché posielanie platieb cez čet, mail či SMS

ZDROJ | NordWood Themes

Čoraz viac slovenských bánk pridáva do portfólia funkcií svojich internet bankingov a mobilných aplikácií službu Payme. Za týmto názvom sa ukrýva praktická funkcia, ktorá vám umožní zdieľať platbu s preddefinovanými platobnými údajmi i cenou v akejkoľvek četovacej aplikácii.

Určite poznáte tú situáciu, kedy potrebujete blízkym či priateľom uhradiť istú sumu, napríklad za spoločný obed, kávu alebo dar. Zdĺhavému dohadovaniu sa o sume a posielaniu, diktovaniu či prepisovaniu čísla IBAN sa však po novom môžete vo viacerých bankách vyhnúť, vďaka novej funkcii Payme.

Payme dokáže zahrnúť platobné údaje aj požadovanú sumu do krátkeho odkazu, ktorý môžete zdieľať cez e-mail, SMS správu či ľubovoľnú četovaciu aplikáciu. Takéto odkazy dnes už dokáže vo svojom internet bankingu aj mobilnej aplikácii vytvárať i otvárať štvorica slovenských bánk – ČSOB, Slovenská sporiteľňa, Tatra banka a VÚB banka.

ZDROJ | payme.sk

Po otvorení tohto odkazu v kompatibilnom internet bankingu alebo bankovej aplikácii už nebudete musieť do platobného príkazu dopisovať žiadne ďalšie údaje. Platbu už stačí iba skontrolovať a potvrdiť. Vlastný payme odkaz si dokonca môžete vytvoriť aj na oficiálnej webovej stránke služby.

Pokiaľ banka prijímateľa odkazu zatiaľ Payme nepodporuje, namiesto bankovej aplikácie daný odkaz otvorí webovú stránku s platobným QR kódom, aký už dnes poznáme z väčšiny moderných faktúr. Tento QR kód už dokáže naskenovať väčšina bankových aplikácií a tak funkciu Payme vlastne nepriamo podporuje viac, ako len štyri spomínané banky.

Pozrite siSlovenská sporiteľňa spúšťa Payme, za kávu už zaplatíte aj cez správu v čete

Za vývojom služby Payme stojí Slovenská banková asociácia a jej členské banky, ktoré ju môžu do portfólia svojich služieb zaradiť dobrovoľne. Niet však pochýb o tom, že zoznam bánk podporujúcich Payme sa bude v budúcnosti ešte rozširovať, minimálne o niektoré ďalšie členské banky SBA.

ZdrojPayme.sk

Komentáre k článku