Čím som žil posledný mesiac? testovaním 5G a seriálom Breaking Bad

ZDROJ | Netflix

Stereotyp spojený s lockdownom sa pomaly blíži ku koncu, no apríl bol pre mňa stále v znamení Netflixu a nekončiaceho home officu.

Testovanie 5G siete

Keď mám zhrnúť posledný mesiac, tak okrem viac ako 30 článkov, tém a recenzií, som sa venoval testovaniu novej 5G siete od Telekomu a poviem vám, stojí to za to. Vo viacerých mestských častiach Bratislavy sme s prehľadom namerali rýchlosť vyššiu ako 400 Mb/s pri Downloade a 50 Mb/s pri uploade. Naše testovanie spolu s porovnaním si môžete prečítať v samostatnom článku.

Pozrite siTestovali sme 5G od Telekomu! Pozrite si, aké rýchlosti sme namerali

Klenoty na Netflixe

Napriek tomu, že články o seriáloch a filmoch pripravujem na pravidelnej báze, stále pre mňa vedia streamovacie služby pripraviť nejaké prekvapenie. Platí to najmä pri seriáloch, ktoré už sú síce staršie, no za uplynulé roky nestratili na svojej kvalite. Práve na Netflixe sa dá nájsť množstvo takýchto starších, no kvalitných seriálov, ktoré sa za tie roky stali už kultové. Príkladom je populárny sitcom How I Met Your Mother, ale aj výborný seriál Breaking Bad. A práve druhý menovaný zamestnával moje večery počas lockdownu.

Pokiaľ ste Breaking Bad ešte nevideli, určite dajte tomuto seriálu šancu. 5 sérii s výborne napísaným scenárom rozpovie príbeh stredoškolského učiteľa chémie, ktorému zistia rakovinu vo vysokom štádiu. Keďže je výborný vo svojom odbore a chce zabezpečiť rodinu, rozhodne sa vyrábať metamfetamín. Výbornú zápletku dopĺňajú aj kvalitné herecké výkony, kde exceluje Bryan Cranston.

Pozrite siČím som žil posledný mesiac? The Crown, podvodmi aj Škodou Octaviou RS

Hrozby, rozhovory a top produkt

V apríli som sa venoval aj pravidelnej téme hrozieb na internete, tentokrát téme malvéru, ktorý predstavuje najväčšiu hrozbu pre akékoľvek systémy. Z hrozieb sme sa opäť dotkli aj dezinformácií, konkrétne sme informovali o novej príručke Európskej komisie, ktorá učiteľom pomôže naučiť deti, ako sa chrániť na internete pred hoaxami.

Pokiaľ si chcete prečítať niektorý z novších rozhovorov, určite neprehliadnite interview s víťazom turnaja Red Bull Ultimátny hráč Škutym a zakladateľom firmy Swappie, ktorá predáva repasovné telefóny, Samim Marttinenom.

Ak by som sa mal zamyslieť nad top novinkou, o ktorej som tento mesiac písal, jednoznačne ma zaujal nový reproduktor od audio a dizajnérskej firmy Bang & Olufsen. Reproduktor Beosound Emerge je dokonalou kombináciou kvalitného dizajnu a technologickej novinky.

ZDROJ | Bang & Olufsen

Komentáre k článku