Čím je výnimočná nová verzia aplikácie Tatra banka?

Aktualizácie aplikácií vám v smartfóne prebiehajú prakticky na dennej báze a preto ste si možno ani nevšimli príchod novej verzie 3.5 v aplikácii Tatra banka. To by však bola škoda, pretože s ňou dostávate mimoriadne praktické novinky. Mnohé vás vás určite potešia, sami ste si ich totiž žiadali na sociálnych sieťach.

O tom, čo je nové, vás aplikácia Tatra banka informuje už počas prihlasovania. Azda najväčšou novinkou je možnosť vygenerovania si jednorázového čísla, s ktorým môžete uhradiť platbu na internete. Prečo je to dôležité?

Ak nakupujete od overených obchodníkov, zrejme sa nebojíte poskytnúť im číslo vašej karty a ďalšie údaje potrebné na zrealizovanie platby. V predvianočnom období, sťaženým pandémiou, sa však poľahky môžete dostať k zaujímavým ponukám aj z e-shopov, ktoré nepoznáte. Vtedy sa pred vami vynára opodstatnená otázka, či pôjdete do rizika a zveríte im citlivé údaje vašej platobnej karty? Samozrejme, aj overený obchod môže byť napadnutý hekermi a vaše údaje sa dostanú do cudzích rúk, preto je dobré chrániť sa.

Pozrite siVďaka tomuto jednoduchému kroku sa nebudete báť nakupovať online

Perfektným riešením je možnosť vygenerovania jednorázového čísla platobnej karty. Doteraz ste to mohli urobiť len s aplikáciou MobilePay, s verziou 3.5 je to ale možné už aj priamo cez appku Tatra banka.

Funguje to veľmi jednoducho. V aplikácii nájdete túto funkciu v časti Karty, kde pribudla možnosť Internetová platba. Keď ju otvoríte, bezpečnostný systém vás vyzve zadať prihlasovací PIN a potom na displeji uvidíte Údaje jednorazovej karty – číslo karty, platnosť a CW2. Číslo karty a CW2 si môžete skopírovať a uľahčiť tak zadávanie pri nakupovaní. takto vygenerované číslo karty aj s ďalšími údajmi je jednorázové, ak ním raz zaplatíte, už nikdy nemôže byť použité alebo zneužité.

ZDROJ | Tatra banka

Na rovnakej karte si môžete upraviť aj nastavenie karty – zmeniť denné limity, povolené kontinenty a povoliť resp. zakázať bezkontaktné platenie plastovou kartou.

Druhou veľkou novinkou je Digitálna kreditná karta. Vždy, keď podpíšete zmluvu, musíte čakať na novú kreditnú kartu – buď ju doručí pošta, alebo si ju vyzdvihnete v pobočke. Nová verzia aplikácie vám umožní používať ju prakticky ihneď po podpise zmluvy a bez čakania.

ZDROJ | Tatra banka

Digitálnu kartu môžete používať pri on-line nákupoch, platiť ňou cez Apple Pay a Google Pay. Pýtate sa, či teraz dostanete aj klasickú kreditnú kartu? Pravdaže, príde vám do pobočky, alebo poštou. Keď ju dostanete, aktivujete si ju v aplikácii, kde zmeníte stav digitálnej platobnej karty v časti Detail karty z Virtuálna na Aktívna.

Pozrite siAplikácia Tatra banka je zase lepšia, umožní aj investičné sporenie

Náš tip: O kreditnú kartu môžete požiadať aj priamo v aplikácii, v časti Ponuky, alebo v menu Karty > Kreditné karty.

Ďalšia novinka vám ušetrí čas. Priamo z aplikácie Tatra banka si môžete pridať kartu do Google Pay. Túto funkciu nájdete v časti Detail karty. Majitelia iPhonov si musia ešte chvíľu počkať, Tatra banka na možnosti pridávať karty do služby Apple Pay intenzívne pracuje.

V novej verzii aplikácie môžete využiť aj služby chatbota Adama pri nastavovaní automatickej splátky na kreditnú kartu alebo s nastavením sporenia do Podielových fondov Tatra banky. Adama ľahko nájdete v spodnej lište úvodného menu ako ikonku A.

Nová verzia aplikácia Tatra banka dokazuje, že právom patrí medzi lídrov a bezkonkurenčných inovátorov v bankovníctve. Aplikácia má stále príjemné používateľské rozhranie, no ponúka opäť nové a mimoriadne praktické funkcie. Ak ste si ju ešte nestiahli, neváhajte a urobte to hneď teraz.

Mimochodom, aplikácia Tatra banka je nominovaná aj v ankete NAY TECHBOX roka 2020 v kategórii BANKOVÁ APLIKÁCIA. Ak sa vám aplikácia páči, podporte ju hlasovaním a vyhrajte jednu zo 7 hodnotných cien, vrátane smart hodiniek Apple Watch Series 6 44 mm, ktoré do ankety venovala práve Tatra banka.

Článok sme pripravili v spolupráci s Tatra bankou.

ZdrojTatra banka

Komentáre k článku