Chcete sa tento rok naučiť programovať? Začať môžete aj bez učebníc

ZDROJ | Mimohello

V technologickom svete existujú stovky programovacích jazykov a milión spôsobov, ako sa ich naučiť. Pri príležitosti Medzinárodného dňa programátorov vám ukážeme, že s programovaním začať môžete aj hravou formou, bez učebníc, inštruktážnych videí a komplikovaných nástrojov.

Programovanie ponúka v dnešnom svete atraktívne odmeny, ale aj dobrý pocit zadosťučinenia, pokiaľ sa váš softvér, aplikácia či webová stránka uchytí a začne ju využívať „celý svet“. Niet sa preto čomu čudovať, že do tohto sveta chce vstúpiť čoraz viac ľudí. Našťastie, doba im z pohľadu samoštúdia praje.

https://youtu.be/y6x3NElF92Y

Knihy, ako začať s programovaním, v posledných rokoch nahradili portály ako Udemy, Codeacademy, Coursera a ďalšie, ako aj stovky kurzov dostupných bezplatne na portáli YouTube. Podobne ako pri samoštúdiu svetových jazykov, sa však aj programovacie jazyky dajú naučiť aj hravou formou prostredníctvom smartfónov a tabletov.

Kým mobilnej výučbe jazykov kraľuje Duolingo, sféra programovania aktuálne patrí vydarenej a taktiež v základe bezplatnej aplikácii Mimo. Naučiť sa v nej môžete základy jazykov HTML, JavaScript, CSS, Python či SQL prostredníctvom interaktívnych cvičení, na konci ktorých vás dokonca v prípade predplatného Pro čaká aj certifikácia, o tom však neskôr.

Aplikácia Mimo je postavená na princípe gamifikácie, čo v praxi znamená, že pri postupovaní jednotlivými cvičeniami a kapitolami budete odmeňovaní mincami, skúsenostnými bodmi a „ohníkmi“, ktoré sú odmenou za pravidelné absolvovanie cvičení. Ako už možno tušíte, pri zbieraní týchto odmien sa môžete porovnávať s vašimi priateľmi, ale aj úplne cudzími ľuďmi v celosvetových rebríčkoch.

Súčasťou aplikácie je aj komunitné fórum, ktoré možno využiť na získanie pomoci s náročnejšími cvičeniami a použití samotnej aplikácie, ako aj na nezáväzné diskusie o programovaní ako takom. Komunita tejto aplikácie je pomerne živá, takže sa v appke nebudete nudiť ani mimo programovania.

Pozrite siWi-Fi Alliance robí ďalšie zmätky, predstavuje nové Wi-Fi 6 Release 2

Ako sme spomínali vyššie, aplikácia Mimo je v základe bezplatná a bez platenia z nej môžete vyťažiť naozaj veľa. Ak vás však prestane baviť čakanie na obnovenie životov po „spackanom“ kurze, zobrazovanie reklám alebo si na konci kurzov budete chcieť z aplikácie odniesť aj vyššie spomínaný certifikát, predplatiť si budete musieť Mimo Pro, ktoré stojí 9,99 € mesačne, resp. 79,99 € ročne.

Mimo: Learn Coding/Programming

Veľkosť:
175,6 MB
Platforma:
Android 6.0 alebo novší, iOS 13.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

Komentáre k článku