Chcete mať od všetkých pokoj? Skúste slúchadlá OnePlus Buds Pro

Čínske OnePlus v polovici leta predstavilo unikátne plne bezdrôtové slúchadlá Buds Pro s pomerne vysokou cenou, ale výbornými papierovými parametrami. Navyše vyzerajú veľmi vkusne, majú dlho vydržať a sú aj odolné voči vode a potu. Majú ale aj čosi navyše.

Slúchadlá s cenou 149 € nepatria medzi najdostupnejšie plne bezdrôtové slúchadlá, veď do 100 € ich nájdete nespočetné množstvo s pomerne vysokou kvalitou, no Buds Pro majú čosi navyše, za čo sa oplatí priplatiť.

Vo vnútri sú osadené 11 mm meniče s rozsahom 20 – 20 000 Hz, čo na zvuku aj počuť. Je veľmi čistý, ale zároveň dokáže naplniť uši takým zvukom, že si chvíľu myslíte, že máte na ušiach veľké slúchadlá a nie špunty. Hlboké tóny sú výrazné a veľmi kvalitne podané, o nič horšie na tom ale nie sú ani stredné či vysoké tóny. OnePlus sa podarilo vyrobiť špičkové plne bezdrôtové Bluetooth špunty za veľmi dobrú cenu.

V predaji sú v čiernej a bielej farbe. V bielej na prvý pohľad môžu pripomínať Apple AirPods Pro, no len z diaľky. Nabíjacia krabička je celkom iná, má USB port, nechýba ani bezdrôtové nabíjanie Qi. Poteší ale rýchlonabíjanie WarpCharge. Za 10 minút nabíjania získate 10 hodín prehrávania hudby.

Slúchadlá na jedno nabitie zvládnu hrať zhruba 6-7 hodín aj v praxi, no keďže ich tak vždy po nejakom čase odložíte do kolísky, batéria sa dobije a máte slúchadlá opäť plne nabité.

S batériou v kolíske sa ich výdrž dokáže predĺžiť na 38 hodín. Toto sa mi celkom nepodarilo namerať, keďže za tak dlhý čas som sa s počítaním výdrže aj stratil. Každopádne, slúchadlá majú špičkovú výdrž. Jediné, čo mi chýbalo boli aspoň tri stavové LED diódy na kolíske, ktoré by informovali o stave nabitia. Takto nikdy neviete, koľko batérie ešte v docku máte. Nie vždy je totiž po ruke mobil, aby som si to skontroloval kapacitu batérie.

Na pripojenie využívajú najnovší Bluetooth 5.2 s nízkou latenciou a podporou kodeku LDHC. Jediný problém som mal pri pripojení s MacBookom Pro, no vzhľadom na to, že toto nie sú prvé slúchadlá, ktoré majú s mojim Macom problémy, jednoznačne je chybou Bluetooth v MacBooku.

Telo aj kolíska sú spracované špičkovo. Niet im čo vytknúť. Telo slúchadiel je navyše odolné voči vode a potu, spĺňa IP55. Odolné je aj puzdro, no len v ratingu IPX4.

Ovládanie je jednoduché – všetko sa rieši akoby stlačením lesklých nožičiek slúchadiel. Je pritom jedno či stláčate ľavé alebo pravé slúchadlo. Jediné čo potrebujete, je naučiť sa všetky tie gestá.

Slúchadlá majú aj OnePlus Audio ID, ktorý pomocou prehrávania rôznych zvukov nastaví profil slúchadiel presne podľa vašich uší.

To, čo je na týchto slúchadlách výnimočné je tzv. Zen Mode Air. Stačí na pár sekúnd stlačiť ktorékoľvek slúchadlo a zo slúchadiel sa ozve niektorý z upokojujúcich zvukov. Zvoliť je možné napríklad zvuky mora, lesa či dažďa.

Samozrejme, takéto „whitenoise“ zvuky si môžete pustiť z akéhokoľvek streamu, no nikdy ho nespustíte v priebehu sekúnd. Toto je funkcia, ktorú som neraz hlavne počas homeofficu využíval. Škoda len, že zvuky Zen Mode Air je nutné prepínať v nastaveniach slúchadiel v smartfóne.

Plusom slúchadiel je jednoznačne aj aktívne potláčanie okolitého hluku, ktorý funguje na jednotku. Samozrejme, nie je možné odfiltrovať všetky zvuky, no napríklad v rušnej kancelárii zrazu nepočujete nič. Výborne funguje režim aj počas telefonovania, kedy sú mikrofóny a algoritmus schopné odfiltrovať aj zvuk vetra. Ak teda často telefonujete, odporúčam.

Chýbať nemôže ani tzv. transparentný režim, ktorý dovoľuje v slúchadlách počuť napríklad ľudskú reč.

Čerešničkou je možnosť nájdenia slúchadiel vďaka Bluetooth. Musia byť ale pripojené.

OnePlus Buds Pro by som pokojne zaradil do high-end kategórie, kde by si mohli merať sily s podstatne drahšími modelmi renomovaných výrobcov. Možno by po zvukovej stránke mierne zaostávali, no iba veľmi mierne. Vyvážili by to však bohatou výbavou, jednoduchosťou ovládania, funkciami a cenou. OnePlus opäť ukázalo, že vie spraviť špičkový produkt za slušné peniaze.

Aktuálne ceny OnePlus Buds Pro nájdete na Heureka.sk:

 


Komentáre k článku