Cenovo dostupný 5G smartfón Honor 50 Lite kúpite so zľavou 48 %

ZDROJ | Honor

V predaji v slovenských e-shopoch sa objavil so zľavou pomerne slušne vybavený smartfón Honor 50 Lite z minulého roka s podporou 5G sietí a Androidom. Celková zľava oproti pôvodnej cene je takmer 48 %, čo znamená, že Honor 50 Lite kúpite za čosi vyše 160 €.

TECH DEALS je pravidelný denný seriál s tipmi na najrôznejšie zľavnené produkty. Do TECH DEALS vyberáme výhradne produkty s pridanou hodnotou a za najnižšie ceny na trhu z renomovaných e-shopov.

ZDROJ | Honor

Honor 50 Lite je najnižšou verziou minuloročnej vlajkovej lode čínskej dnes už samostatnej spoločnosti. Hoci ide o základný model, za svoju cenu ponúka pomerne bohatú výbavu. Telo je síce obrovské, no to aj vďaka 6,7″ displeju s Full HD+ rozlíšením. Je typu IPS LCD. V displeji je otvor pre 16 Mpx webkameru.

V zadnej časti je osadený modul so 4 snímačmi. Hlavný má 64 Mpx, je pod 26 mm optikou so svetelnosťou f/1,9 a využíva PDAF. Sekunduje mu 8 Mpx širokouhlý fotoaparát a 2 Mpx makro fotoaparát. Štvrtý „fotoaparát“ slúži na snímanie hĺbky. Maximom pre video je však iba Full HD, hoci aj v HDR.

ZDROJ | Honor

Dôvodom slabšieho videa je čipset Snapdragon 662, ktorý využíva 6 GB pamäť RAM. 128 GB vnútornú pamäť nie je možné rozšíriť microSD kartou. K dispozícii je Wi-Fi 5, Bluetooth 5.0, NFC či GPS. Všetko to živí 4 300 mAh batéria s 66 W rýchlonabíjaním. Operačným systémom je Android 11 s nadstavbou Magic UI 4.2.

ZDROJ | Honor

Kým Honor 50 Lite stál pred rokom pri uvedení na trh 309 €, dnes ho môžete kúpiť za čosi vyše len 160 €. To je o takmer 48 % nižšia cena ako pred rokom. Za túto cenu len ťažko kúpite čosi lepšie. Aktuálnu cenu nájdete aj na Heureka.sk:

Napríklad Nokia G50 stojí rovnakú sumu, no výbavou je podstatne slabšia.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.