Auto si dnes viete kúpiť podobne ako telefón. Online a s dopravou priamo k vám

ZDROJ | Unsplash

Dnes si viete objednať auto online z pohodlia domova. Okrem kontroly vám ho tiež vedia prihlásiť a doviezť až k vám domov.

Situácia s autami je čím ďalej tým horšia. Z dôvodu pretrvávajúcej čipovej krízy ich cena neustále rastie a koniec tohto zdražovania je stále v nedohľadne. Preto sa čoraz viac ľudí uchyľuje k nákupu jazdených vozidiel. Aj keď ich cena tiež stúpa, sú stále oveľa dostupnejšou alternatívou. V dnešnej dobe si viete navyše auto jednoducho kúpiť aj online.

Pri výbere a kúpe auta, treba myslieť na to, načo ho potrebujete. Pokiaľ ste väčšinu času v meste, pravdepodobne sa oplatí popozerať po nejakom menšom hatchbacku, s ktorým zaparkujete takmer kdekoľvek. Veľké SUV by bolo v tomto prípade veľmi nelogickým riešením.

ZDROJ | Unsplash

Najmä pri dnešných cenách pohonných hmôt. Najlepším riešením je z nášho pohľadu malý mestský elektromobil, no vstupná cena či nemožnosť nabíjania doma/v práci môže byť pre niekoho problém. Ak ste si teda už vybrali auto vašich snov, prichádza proces hľadania.

NeprehliadniteAutomobilová ikona sa vracia do budúcnosti. Prívitajte nový DeLorean

V prípade, že hľadáte auto cez bazárové stránky, odporúčame pri kúpe použiť portály ako napr. carVertical. Vďaka nemu viete s pomocou VIN čísla nájsť celú históriu vozidla. Dozviete sa tak, či nebolo náhodou súčasťou nehody, ktorá nebola priznaná, či sedia kilometre s tými aké uvádza predávajúci a pod. Ide o platenú službu, no zároveň budete presne vedieť čo kupujete.

ZDROJ | carVertical

Dnes si však viete kúpiť auto podobne, ako napr. nový telefón. Tak nejako funguje kúpa cez portál Carvago. Na ňom nájdete autá z celej Európy, ktoré inzerujú jednotlivci ale aj predajcovia. Viete si presne vyfiltrovať čo hľadáte a pri prezeraní sa vám zobrazia informácie ako počet kilometrov, ročník, výkon, palivo či tabuľka, ktorá hovorí o tom, ako veľmi je výhodná cena daného vozidla.

ZDROJ | carvago

Výhodou tohto portálu je, že sa nemusíte starať doslova o nič. Auto, ktoré ste si vybrali skontrolujú a výsledok kontroly vám obratom pošlú. Ak vám jeho stav vyhovuje, odkúpia ho za vás, prihlásia a doručia až k vám. Navyše dostanete k vozidlu predĺženú záruku 6 mesiacov a tiež garanciu vrátenia peňazí do 14 dní.

Ide teda o jednu z najbezpečnejších spôsobov, ako si dnes môžete kúpiť jazdené auto. Samostatnou kapitolou sú potom skladové vozidlá na stránkach výrobcov. Tam viete taktiež nájsť zaujímavé kúsky, ktoré boli overené priamo dílerom.

 

 

Komentáre k článku