Ako sa bude ďalej vyvíjať cena Bitcoinu? Toto sú indície, ktoré ponúknu odpoveď

ZDROJ | André François McKenzie

Dnes som si pre vás pripravil krátku cenovú analýzu bitcoinu. V tomto článku si povieme aké konkrétne levely sledujem a čo je z hľadiska ceny pre mňa dôležité. 

Na dennom grafe BTC urobil to, čo už dlhšie bolo vo vzduchu

Čo sa týka denného grafu, tak už dlhší čas hovorím o tom, že za posledné mesiace sme nevideli žiadny retracement alebo žiadny nižšie high. Na grafe som mal už dlhší čas vyznačené práve tieto dve hladiny :

  1. Hladina – 47 303 – 48 876 USDT.
  2. Hladina – 53 412 – 54 939 USDT.

Toto sú za mňa dve najsilnejšie rezistencie pri ceste hore. Je už teda pokles pod 30 000 USDT úplne zažehnaný? Podľa mňa vôbec. Ak sa pozrieme na dynamiku poklesu a dynamiku rastu, tak je jasne vidieť čo malo vyššiu silu. Rovnako sme ešte nedokázali prekonať ani jeden významný level. Takže za mňa je stále možné, že počas roka 2022 pôjdeme aj pod 30K na bitcoine. Čo sa týka likvidity a objemov, tak bitcoin konečne prišiel otestovať a zobrať si likviditu na úrovni 47 – 48K. Toto už dlhšie bolo vo vzduchu.

ZDROJ | TradingView

Tým, že aktuálne panuje na Ukrajine vojna a FED v podstate každý mesiac zasahuje do trhu, tak aktuálne neriešim dlhodobé scenáre, pretože situácia sa mení doslova každý týždeň. Preto nejdem robiť závery kam by BTC mohol ísť. To na čo sa treba sústrediť je teraz.

Ako je na tom 4H graf?

Tým, že situácia vo svete je veľmi nestála a máme tu takmer všetky hrozby, ktoré existujú /vojna, inflácia, zvyšovanie úrokov, svetová pandémia…/, tak aktuálne sa sústredím vždy len na ten najbližší pohyb na trhu. Je to z toho dôvodu, že situácia vo svete sa rýchlo mení a preto je aktuálne podľa mňa zbytočné riešiť nejaké dlhodobé pohyby.

Čo sa týka aktuálneho pohybu, tak ten vidím skôr na pokles a to konkrétne na hodnotu 41 785 – 42 389 USDT. AJ keď sa pozriem na altcoiny, tak mi prídu skôr na pokles. Toto bude pre mňa hodnota, kde začnem rozmýšľať o tom, že by tento pokles mohol skončiť a budem čakať na reakciu. Dovtedy skôr short.

ZDROJ | TradingView

Na záver by som ešte odporučil moje video s Ludvíkom Turkom. Ludvík sa dosť rozhovoril o situácii vo svete a následne sme riešili grafy a technickú analýzu na krypte. V tomto videu môžete presne vidieť ako Ľudvík pozerá na graf. 

Komentáre k článku