Ako dopadol 30-dňový test s Motorolou moto g9 power?

Ani sme sa nenazdali a štyri týždne testovania nášho maratónca sú za nami. Čo sme zistili? Je hodný svojho titulu? Ak ste čítali naše predchádzajúce časti, zrejme tušíte aký bude náš záverečný verdikt.

Náš 30-dňový test končí, Motorola moto g9 power putuje do krabičky a naspäť k distribútorovi. Je nám za ním smutno, pretože sme sa na vlastnej koži presvedčili, že ide o vydarený model. Zvlášť dnes, keď takmer každý výrobca šponuje cenu k tisícke eur, čo bola pre niekoľkými rokmi nepredstaviteľná suma, za ktorú sa kupovali notebooky a ojazdené autá. Motorola má našťastie inú politiku, ktorá je blízka bežným ľuďom.

Za 199,99 eur získate moderný, výkonný smartfón s trojitým fotoaparátom, 20 W rýchlonabíjačkou, silikónovým krytom a neskutočnou až 6 000 mAh batériou. Nečudo, že sme tento model v recenzii označili ako maratónca.

Pozrite siŠtartujeme veľký test – 30 dní s Motorolou moto g9 power

Smartfón poháňa procesor Qualcomm Snapdragon 662 spárovaný so 4 GB RAM a 128 GB internou pamäťou. Beží na operačnom systéme Android 10, tento rok bude aktualizovaný na najnovšiu verziu. HD+ obrazovka Max Vision má 6,8-palcov, rozlíšenie 1 640 x 720 pixlov a pomer strán 20,5:9.

Čo ukázal 30-dňový test

Za 30 dní sme moto g9 power nabíjali celkovo 9-krát. Priemerná vydrž smartfónu je teda 3,32 dňa. Prvé dva týždne sme smartfón podrobili naozaj veľkej záťaži, napriek tomu bolo tažké ho úplne vybiť. O tom, že toho znesie fakt veľa svedčí aj to, že som nemal problém urobiť screenshot len s 2 % kapacitou batérie!

Využitie batérie v Motorola moto g9 power za 30 dní
Priemerná výdrž na jedno nabitie: 3 dni, 8 hodín
Priemerné využitie obrazovky: 10 hod, 51 min
Priemerná spotreba – hovory: 25 % / 10 hod
Priemerná spotreba – Chrome: 4 % / 10 dní
Priemerná spotreba – Facebook: 41 % / 10 hod
Priemerná spotreba – YouTube: 40 % / 10 hod
Priemerná spotreba – Netflix: 48 % / 10 hod
Priemerná spotreba – Messenger: 11 % / 10 hod
Spotreba v režime „hlúpeho“ telefónu: 5 % / 24 hod

Druhé dva týždne sme zvoľnili tempo, viac sme fotili a užívali si ho ako bežní používatelia – četovaním, pozeraním videí na YouTube či počúvaním podcastov. Smartfón sa nám odvďačil dlhšou výdržou, počas tretieho týždňa a štvrtého týždňa sme ho nabíjali len 4-krát.

Pozrite si30 dní s Motorolou moto g9 power – pokračujeme v testovaní

V redakcii sme sa tiež zamysleli, akú má tento model spotrebu, ak vypneme Wi-Fi, mobilné dáta a Bluetooth. Viete ako dlho vydrží v režime „hlúpeho“ telefónu? Za 24 hodín vám poklesne batéria len o 5 %. Načo však kupovať skvelý smartfón a potom ho nepoužívať, však?

Motorola moto g9 power vás nesklame ani svojim fotoaparátom. Pre istotu zopakujeme, čo ponúka. Zadný fotoaparát pozostáva z troch snímačov, pričom hlavný snímač má 64 Mpx rozlíšenie. Webkamera je ukrytá v malej dierke a ponúka štedré, 16 Mpx rozlíšenie.

Na výslednú kvalitu fotografií má veľký vplyv technológia Quad Pixel, ktorá spája štyri pixely do jedného, 1,6 μm veľkého pixelu. Nachádza sa v hlavnom, ale aj v prednom fotoaparáte. Aplikácia fotoaparátu ponúka bohaté možnosti nastavení – od Inteligentnej kompozícii, režimov Pro a Portrét, Kinematograf, Panoráma, Živý filter, Priblíženie s vysokým rozlíšením až po ukladanie vo formáte RAW.

Verdikt

Motorola moto g9 je moderný smartfón, ktorý ponúka používateľovi všetko dôležité. Nemá jeden fotoaparát, ale hneď tri, nemá bežnú veľkosť displeja, ale až 6,8-palcový panel s HD+ rozlíšením. Takýto displej je ako stvorený na dlhodobé využívanie. Vďaka obrovskej batérii si ho môžete užívať naozaj dlhé hodiny.

Náš 30-dňový test ukázal, že batéria s kapacitou 6 000 mAh je naozaj unikátna a má svoje opodstatnenie. Ako perličku môžem dodať, že keď sme ukončili testovanie a vrátili sa k 5-násobne drahšiemu prémiovému smartfónu, jediný rozdiel, ktorý sme spozorovali bola katastrofálna výdrž batérie. Nuž, opäť sa potvrdilo, že na dobré sa ľahko zvyká.

Motorola je známa, že vo svojich smartfónoch využíva tzv. čistý Android. Pre vás to znamená, že nemáte systém zahltený nepotrebnými aplikáciami. Naopak, softvérová nadstavba My UX vám dodá niekoľko dôležitých funkcií, ktoré Android nemá a práve tie robia z moto g9 jedinečné zariadenie.

Ďalším veľkým bonusom moto g9 power je jeho cena. Verte, že zaň nedáte viac ako 199,99 eur, čo je fantastický pomer výkon/cena. Za túto sympatickú sumu získate zariadenie od značky, ktorá vymyslela mobilný telefón. Moto g9 power je smartfón, ktorý sa na nič nehrá, on proste funguje. Steven Segal by povedal „ťažko ho zabiť“.

Článok sme pripravili v spolupráci so spoločnosťou Lenovo Slovakia.

ZdrojMotorola

Komentáre k článku