8 najlepších nielen počítačových hier dostupných na mobile

ZDROJ | YouTubepočítačových hier

Mnohé známe klasické počítačové hry sa možno stali súčasťou aj vášho detstva. Po rokoch existencie sa majitelia kultových značiek rozhodli oživiť staré tituly prechodom na populárnu mobilnú platformu. Vo výbere 8 najlepších nielen počítačových hier dostupných na mobile nájdete napríklad aj GTA alebo Tomb Raider.

Nielen veľké vývojárske štúdia, ale predovšetkým aj tie menšie, si začínajú budovať meno na platforme Android alebo iOS, v ideálnom prípade súčasne na oboch.

Dôkazom možnosti vybudovania veľkej fanúšikovskej základne je revolučná hra Angry Birds s nespočetným množstvom rozšírení ba dokonca aj s vlastným filmom. Podobný scenár zažili tvorcovia hry Pokémon GO a v súčasnosti aj vývojári stojaci za Super Mario Run.

XCOM: Enemy Within

Mobilná verzia populárnej ťahovej hry, ktorej druhé pokračovanie si našlo miesto aj v našom výbere 6 najlepších ťahových hier s tisíckami stiahnutí, si drží úctyhodné hodnotenie 4,2 z 5.

8 najlepších
ZDROJ | Google

Nechýba režim pre viacerých hráčov, nové zbrane, príslušenstvo a solídne grafické spracovanie. Úhradou sumy bezmála 10 eur na App Store a menej než 4 eur na Google Play obchode získate okrem spomínaného režimu pre viacerých hráčov tiež nové príbehové misie a strategické suroviny.

8 najlepších
ZDROJ | Google

Android a iOS

GTA séria

Značka Grand Theft Auto sa preslávila už prvým dielom vydaným v roku 1997 vrámci Európy, po čom postupne pokračovala budovaním si mena predstavením druhého pokračovania. Dnes štúdio Rockstar Games pracuje na pravidelnom rozširovaní najnovšieho piateho dielu.

Pozrite si8 hier z Xbox 360, ktoré stoja za vyskúšanie na Xbox One konzole

8 najlepších
ZDROJ | YouTube

Spoločnosť nezabudla ani na rozrastajúcu sa mobilnú platformu a priniesla hráčom na oboch najväčších operačných systémoch päticu herných titulov s priemernou cenou 5 eur a miliónmi stiahnutí. Každú jednu hru môžeme zaradiť medzi to najlepšie, čo sa dá nájsť na Google Play obchode alebo App Store.

8 najlepších
ZDROJ | Google

Android a iOS

Carmageddon

Najnovší titul Carmageddon: Max Damage si na konzolách aktuálnej generácie veľa bodov nezískal, no ak ste stále verní klasike, mobilný Carmageddon je dostupný na oboch najväčších platformách.

8 najlepších
ZDROJ | Google

Približne pol milióna stiahnutí, bezplatnosť a užívateľské hodnotenie 4,6 z 5 hovorí za všetko. O zábavu sa postará 28 oponentov a 27 úspechov, ktoré budú ďalším prvkom vašej motivácie.

https://youtu.be/3IiSzxHfR5U

Android a iOS

Half-Life 2 (epizóda 1 a 2)

Nekonečné čakanie na tretie pokračovanie v podobe ďalšej epizódy alebo samostatnej hry si môžete spríjemniť napríklad jednou alebo aj všetkými mobilnými hrami Half-Life 2.

Pozrite si6 najlepších ťahových hier

8 najlepších
ZDROJ | Google

Kvalitne podaný príbeh spolu s jednoduchou hrateľnosťou si na každej jednej hre získal približne len 50-tisíc stiahnutí aj keď počítačová verzia je svetoznáma. Na Metacritic sa môže pochváliť neoveriteľnými 96 bodmi.

8 najlepších
ZDROJ | Google

Na rozdiel od Carmageddon vývojári zo štúdia NVIDIA Lightspeed Studios svoje hry ohodnotili v priemere na 10 eur. Spojitosť so spoločnosťou NVIDIA nie je náhodná, hra je určená predovšetkým používateľom tabletu NVDIA Shield K1.

Android

Tomb Raider I a II

Aktuálne na trhu počítačových hier zažila značka Tomb Raider reštart, ktorý jej očividne náramne prospel, čo potvrdzuje jej kladné hodnotenie na Metacritic.

8 najlepších
ZDROJ | YouTube

Fanúšikov, ktorí si ešte aspoň matne spomínajú na strávené hodiny pri hre Tomb Raider I a II, určite poteší informácia o oživení prvých dielov na oboch najväčších platformách. Cena oboch kultových titulov je priam symbolická.

8 najlepších
ZDROJ | Google

Nemôžete síce rátať s kvalitným grafickým spracovaním, no keď si Minecraft s taktiež hranatým vizuálom získal milióny stiahnutí, tak aj tento titul takmer s polmiliónom môže rásť.

Android a iOS

Doom 3 : BFG Edition

Hra z roku 2012, ktorá si neodniesla lepšie než priemerné skóre v svetových recenziách, sa vracia tak ako aj Half-Life 2 na mobilnú platformu vďaka vývojárom z NVIDIA Lightspeed Studios.

8 najlepších
ZDROJ | Google

Titul vyvíjaný pôvodne štúdium id Software v sebe ukrýva predchádzajúce diely, napriek tomu si ale stále nezískal veľkú hráčsku základňu. Možno práve cena siahajúca na 12 eur nevyvolala záujem u viac než 50 000 hráčov.

8 najlepších
ZDROJ | Google

Android

Portal

Ďalší herný titul, ktorý si získal masy a druhým pokračovaním posunul latku o niečo vyššie, sa dostal na operačný systém Android. Majitelia NVIDIA Shield tabletu si môžu túto klasiku pôvodne od herného štúdia Valve vyskúšať opäť.

8 najlepších
ZDROJ | Google

Obľúbená logická hra Portal z roku 2008 si drží na Metacritic 90 bodov a stále dokáže zabaviť. Logické hádanky a zaujímavý príbeh si získal približne 50-tisic fanúšikov, ktorí hru ohodnotili v priemere na 4,7 z 5.

8 najlepších
ZDROJ | Google

Pred hraním sa ale bez kreditnej karty nezaobídete. Spoločnosť stanovila cenu, ako aj pri predchádzajúcich hrách, na 10,99 eur. V širokom výbere jazykov vás určite poteší česká lokalizácia, ktorá je doplnená samozrejme angličtinou a tiež aj poľštinou.

Android

The Wolf Among Us

A nakoniec hra s príbehom, ktorý môžete ovplyvniť. Začiatky budovania si mena vývojárov z Telltale Games boli spojené s vysokokvalitnými titulmi, ktoré vám ešte pár týždňov po odohraní zostali v pamäti.

Pozrite siPlayStation Experience 2016 – predčasné Vianoce od Sony

8 najlepších
ZDROJ | Google

Jedným z nich je aj hra The Wolf Among Us zasadená do prostredia dobre známych detských rozprávok, ktoré sa postupom času mení na miesto plné kriminality a nebezpečenstva.

8 najlepších
ZDROJ | Google

Hlavným protagonistom je šerif Bad Bigsby Wolf – vlk samotár, ktorý je prototypom noirového detektíva. Zábery na dno pohárika sú pravidelné a slovo optimizmus či dobrá nálada v jeho podaní neexistuje.

https://youtu.be/3Dvud89a3Ao

Android a iOS

Uvítame každý ďalší zaujímavý tip v komentároch, vďaka ktorému nám, ale aj ostatným čitateľom osviežite spomienky na už zabudnuté tituly.

Komentáre k článku