8 aplikácií mesiaca – čas na povinnosti, ale aj zaslúžený oddych

ZDROJ | Meghan Schiereck

Február ubehol ako voda a tak je tu opäť čas pozrieť sa na 8 aplikácií, ktoré by ste mali v priebehu tohto mesiaca určite vyskúšať. Marcové pokračovanie seriálu TOP appky sa ponesie v znamení menších povinností, ale aj zábavy pre všetky vekové kategórie.

SODB 2021

Sčítanie obyvateľov, domov a bytov 2021 odštartovalo 15. februára a v online forme končí už tento mesiac, 31.3.2021. Ak ste sa teda ešte nesčítali, tento mesiac by ste si mali do vášho smartfónu alebo tabletu určite stiahnuť mobilnú aplikáciu SODB 2021, ktorá je dostupná pre Android aj iOS.

Aplikácia vám umožní sčítať v priebehu niekoľkých minút seba aj ostatných členov vašej domácnosti, prípadne ju môžete použiť aj na vzdialenú registráciu vašich starých rodičov a blízkych cez telefón, ktorí si s tým sami neporadia.

SODB 2021

Veľkosť:
66,3 MB
Platforma:
Android - 5.0 alebo novší, iOS 11.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

EcoHero

Slovenská aplikácia, ktorú si Apple vybral a spropagoval ju ako aplikáciu dňa v 163 krajinách sveta, by nemala chýbať ani vo vašom smartfóne. Aplikácia EcoHero vám umožní sledovať vaše každodenné eko-aktivity a zistiť, ako malými zmenami vo vašom živote pomáhate šetriť životné prostredie.

Do aplikácie si môžete zapisovať vaše jedlá, cesty, použité plasty či minutú vodu aby ste zistili, aký dopad majú tieto aktivity na našu planétu. Malými zmenami v týchto aktivitách môžete znížiť vašu osobnú uhlíkovú stopu a tak priamo prispieť k šetreniu nášho životného prostredia.

EcoHero – Eco & Carbon Tracke‪r

Veľkosť:
72.1 MB
Platforma:
iOS 11.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

VIP Trip Trivia

V čase, kedy sa do rôznych kútov sveta nemôžeme pozrieť osobne, vás tam aspoň virtuálne prenesie nová slovenská hra VIP Trip Trivia. Nový titul od startupu Hipstersaurus Rex Apps vás vyskúša zo všeobecných znalostí kvízovými otázkami, úlohami na štýl obesenca či asociačným pexesom.

Hra obsahuje celkovo 9 svetov, 28 bonusových levelov, 180 herných polí a takmer tritisíc otázok a úloh, ktoré skutočne potrápia vaše mozgové závity. Množstvo obsahu na desiatky hodín zábavy ponúka VIP Trip Trivia úplne zadarmo a to dokonca aj bez vyskakovacích reklám, ktoré by vám rušili zážitok z hrania.

VIP Trip Trivia

Veľkosť:
126.3 MB
Platforma:
Android 5.0 alebo novší, iOS 10.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

LEGO VIDIYO

Máte doma dieťa, ktoré chce byť „YouTuberom“? S jednoduchou tvorbou videí môžete spolu s ním začať aj cez novú aplikáciu LEGO VIDIYO, ktorá spája tvorbu videí s hudbou, tancom a obľúbenou stavebnicou. V praxi ide o samostatnú, bezpečnú sicuálnu sieť zameranú na kreativitu, ktorá navyše stavia na pútavej rozšírenej realite zaujímavej pre všetky vekové kategórie detí.

LEGO k aplikácii vytvorilo aj minifigúrky Bandmate a takzvané BeatBity, ktoré môžete pomocou aplikácie zoskenovať a zapojiť tak do vašej virtuálnej hudobnej, resp. tanečnej skupiny. Ak novú minifigúrku nemáte, nemusíte zúfať. Zahrať sa s aplikáciou môžete aj tak, na úvod si stačí v aplikácii vytvoriť digitálnu minifigúrku, ktorú môžete neskôr obohatiť o tie reálne.

LEGO® VIDIYO™

Veľkosť:
268.2 MB
Platforma:
Android 8.0 alebo novší, iOS 13.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

Tiler More

Ak máte radi hry so slovami, určite dajte šancu novej, bezplatnej a skutočne jednoduchej hre Tiler More. Vašou úlohou v nej bude na štýl hry solitér poskladať na kopu písmenkové dlaždice tak, aby ste z nich postupne vytvorili všetky slová zo zoznamu.

V čom je háčik? Jedna kopa môže byť zložená maximálne z troch dlaždíc a dlaždice môžu obsahovať maximálne tri písmená. Viac vám už ale neprezradím, ak máte iPhone, hru si určite vyskúšajte sami.

Tiler More

Veľkosť:
105.5 MB
Platforma:
iOS 10.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

Kill It With Fire

Keď už sa tohtomesačný zoznam nesie v znamení hier, vynechať nemôžeme ani nový titul Kill It With Fire, ktorý po platforme PC zavítal už aj na Android a iOS. Vašou úlohou v tejto hre bude jednoducho povedané vraždenie hmyzu – čím kreatívnejším a zábavnejším spôsobom, tým lepšie. Slabinou hry je aktuálne slabá optimalizácia, ktorú však snáď vývojári v budúcich aktualizáciách opravia.

https://youtu.be/7ajWIFqwSFI

Kill It With Fire

Veľkosť:
862 MB
Platforma:
Android 5.0 alebo novší, iOS 11.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

Bitwarden

Obľúbený LastPass obmedzil funkcie, ktoré ponúka bezplatne a tým donútil mnohých používateľov obzrieť sa po lacnejších alebo úplne bezplatných alternatívach. Jednou z nich, ktorú mnohí vyhlasujú za tú najlepšiu, je riešenie Bitwarden, ktoré je skutočne do veľkej miery bezplatné.

https://youtu.be/mJVwhR5QvcU

Tento správca hesiel má navyše patriť medzi tie najbezpečnejšie na trhu, za jeho audit zodpovedajú 3. strany a jeho zdrojový kód je verejne dostupný na nahliadnutie. Ak plánujete LastPass vymeniť práve za Bitwarden, jeho tvorcovia pre vás pripravili aj podrobný návod, ako na to.

Bitwarden Password Manage‪r‬

Veľkosť:
164.7 MB
Platforma:
Android 5.0 alebo novší, iOS 10.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

Craft – Docs and Notes Editor

Ak vás nebavia klasické poznámky od Apple, aplikácia Craft vám ich posunie na úplne inú úroveň. Craft podporuje vkladanie fotografií, videí, PDF súborov, náhľady odkazov a aj obľúbený Markdown, ktorého súčasťou je aj podpora pre vkladanie útržkov a blokov programových kódov.

Aplikácia je dostupná pre iPhone, iPad aj Mac a jej sila spočíva okrem iného aj v prakticky instantnej synchronizácii poznámok naprieč týmito zariadeniami. Neobmedzené úložisko, vyhľadávanie v dokumentoch a niektoré ďalšie funkcie aplikácia ponúka v rámci predplatného Craft Pro, ktoré vychádza na 4,99 € mesačne, resp. 44,99 € ročne.

Craft – Docs and Notes Edito‪r‬

Veľkosť:
87.3 MB
Platforma:
iOS 13.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

Komentáre k článku