8 aplikácií, ktoré vám pomôžu splniť vaše novoročné predsavzatia

ZDROJ | Jonathan Borba

Máte už na rok 2022 vytýčený nejaký cieľ? Či už chcete schudnúť, začať sa zdravšie stravovať, prestať fajčiť alebo začať pravidelne vykonávať nejakú aktivitu, s plnením predsavzatí vám už dnes môžu pomôcť aj rôzne aplikácie.

Streaks (iOS)

ZDROJ | Crunchy Bagel

Streaks je vydarená aplikácia pre zariadenia od Apple, ktorá slúži špeciálne na sledovanie plnenia predsavzatí a osobných cieľov. V aplikácii si môžete vytvoriť vlastný cieľ, alebo si nejaký vybrať zo zoznamu. Streaks pre vás bude následne sledovať, koľko krát sa vám vaše ciele podarilo splniť bez prerušenia pomyselnej šnúry. V prípade pred-vytvorených cieľov dokáže Streaks plnenie tých spojených so zdravím sledovať aj automaticky prostredníctvom appky Apple Zdravie.

Loop – Habit Tracker (Android)

Loop je skvelá alternatíva k aplikácii Streaks pre tých, ktorí používajú Android. Princíp aplikácie je rovnaký, Loop je však o niečo prepracovanejšia a namiesto „šnúry“ vás bude motivovať primárne podrobnými grafmi a štatistikami o plnení vašich osobných cieľov. Aplikácia je navyše úplne bezplatná a nenájdete v nej ani žiadne reklamy. Nechýbajú jej ani notifikácie či podpora pre Android Wear.

Kalorické tabuľky – majte kalórie pod kontrolou (Android, iOS)

Ak sa presunieme od všeobecných cieľov k tomu najpopulárnejšiemu, teda chudnutiu, vynechať nemôžeme aplikáciu Kalorické tabuľky. Alfou a omegou chudnutia je totiž kontrola príjmu a výdaju kalórií, resp. kalorický deficit. Aplikácia Kalorické tabuľky vám ukáže, koľko kalórií denne reálne prijímate a spaľujete, k čomu vám vo verzii Premium prihodí aj recepty a detailné informácie o nutričných hodnotách vášho jedálnička.

Strava – vpred vás potiahne komunita (Android,iOS)

Keď už hovoríme o kalorickom deficite, k obmedzeniu príjmu by ste v ideálnom prípade mali pridať aj nejaký pohyb. Pokiaľ inklinujete k behu, cyklistike či plávaniu, odporučiť vám môžeme aplikáciu Strava. Jej esom v rukáve je celosvetová komunita športovcov, od amatérov až po profesionálov, ktorí vás budú prostredníctvom svojich príspevkov, komunitných skupín a zaujímavých výziev motivovať k tomu, aby ste „vstali z gauča“ a dosiahli svoje pohybové ciele. Aplikácia je v základe bezplatná a rozumie si aj so smart hodinkami.

Just Dance Now – keď je pohyb zábavou (Android, iOS)

Klasické športové aktivity nie sú nič pre vás? S aplikáciou, resp. mobilnou hrou Just Dance Now spálite stovky kalórií, ani nebudete vedieť ako. Ide o klasickú tanečnú hru, v ktorej je vašou úlohou čo najvernejšie napodobňovať pohyby tanečníkov na obrazovke. V tomto prípade vám na jej hranie postačí smartfón a inteligentná TV s podporou funkcie AirPlay alebo Chromecast. Hra obsahuje desiatky obľúbených hitov od tých aktuálnych, až po staré klasiky.

QuitNow! – pre tých, ktorí chcú prestať fajčiť (Android, iOS)

V tomto prípade zrejme netreba nič vysvetľovať. Aplikácia QuitNow vám pomôže prestať fajčiť prostredníctvom motivačných odznakov, detailných štatistík a informácií o tom, ako sa váš organizmus zbavuje toxických látok a postupne obnovuje normálne fungovanie pľúc, srdca či chuťových pohárikov.

Spendee – výdavky pod kontrolou (Android, iOS)

ZDROJ | Spendee

Chcete v roku 2022 získať kontrolu nad vašimi financiami? Aplikácia Spendee vám odhalí vaše vlastné finančné návyky a umožní vám zistiť, kde zbytočne míňate a do ktorej kategórie osobného života by ste naopak mohli investovať viac. Spendee sa dokonca dokáže pripojiť k vášmu bankovému účtu a ukázať vám tak všetky vaše bezhotovostné príjmy a výdavky automaticky.

Goodreads – ak chcete začať viac čítať (Android, iOS)

Bavia vás výzvy? Skúste v roku 2022 prečítať viac kníh, ako v tom minulom. Komunitný portál Goodreads venovaný recenziám a rebríčkom kníh už tradične organizuje každoročnú výzvu, v rámci ktorej si môžete vy sami určiť, koľko kníh chcete v priebehu roka prečítať. Motiváciou pre vás nebude iba plnenie vášho osobného cieľa, ale aj porovnávanie sa s vašimi priateľmi.

Komentáre k článku