8 aplikácií a hier mesiaca, ktoré sa oplatí vyskúšať (jún 2021)

ZDROJ | Malte Helmhold

Hovorí sa, že vo svete existuje appka na všetko. Práve z tohto dôvodu sme na našom portáli rozbehli pravidelný seriál o aplikáciách, ktoré možno nepoznáte a ktoré by ste mali v priebehu tohto mesiaca určite vyskúšať. Tento mesiac tu máme poriadnu všehochuť, pri ktorej si tentokrát prídu na svoje aj hráči.

Keep: Fitness & Workout Trainer

Aplikácií na cvičenie existujú desiatky, ak nie stovky. Len máloktorá z nich vám ale ušije tréningový plán na mieru, dokonca úplne zadarmo. Keep Trainer okrem toho vyniká aj v perfektnej vizualizácii všetkých krokov pri cvičení, zvukovými povelmi a tiež možnosťou viesť si v nej stravovací denník. Keep má samozrejme aj svoje predplatné, ktorému sa ale môžete vyhnúť zbieraním virtuálnych mincí, za ktoré si následne môžete odomykať nové cvičenia a tréningové programy.

Keep: Fitness & Workout Trainer

Veľkosť:
86,6 MB
Platforma:
Android - líši sa v závislosti od zariadenia, iOS 9.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

Waterful: pripomienka pitia

Leto sa blíži a s každým dňom je už konečne aj u nás o pár stupňov teplejšie. Spolu s teplotou ale zároveň stúpa aj dôležitosť dodržiavania pitného režimu, s čím vám môže pomôcť aplikácia Waterful. Aplikácia vám v prvom rade vypočíta odporúčané množstvo vody, ktoré by ste mali denne vypiť a následne vám bude pomocou inteligentných upozornení pripomínať, aby ste sa napili. Aplikácia je dokonca lokalizovaná do slovenčiny, aj keď nie úplne dokonale. Vtipne zlý preklad, ktorý zdanlivo mení význam celej aplikácie, si môžete všimnúť hneď na úvodnej obrazovke.

Waterful: pripomienka pitia

Veľkosť:
182,4 MB
Platforma:
Android - dočasne nedostupné, iOS 12.1 alebo novší
Cena:
0,00 €

Motionleap by Lightricks

Motionleap je ideálna fotografická appka na leto. Skutočne jednoducho v nej totiž dokážete pomocou umelej inteligencie rozpohybovať exteriérové prostredie od oblohy, cez rastliny, až po more, rieky a vodopády a do fotografií pridať pútavé efekty či filtre, vďaka ktorým budú vaše fotografie pôsobiť naozaj profesionálne aj bez väčších znalostí grafických programov.

https://youtu.be/cNZDilqoY10

Motionleap by Lightricks

Veľkosť:
197.5 MB
Platforma:
Android 7.1 alebo novší, iOS 13.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

Amerigo File Manager

Apple má v iOS svojho správcu súborov, povedzme si však úprimne, nie úplne komplexného. Pre náročnejších používateľov sú tu preto aplikácie ako Amerigo File Manager, ktoré nad rámec aplikácie Súbory podporujú napríklad aj možnosť skrytia súborov s ochranou PIN kódom, tvorbu archívov, priamu integráciu cloudových služieb alebo vstavaný prehliadač s blokátorom reklám.

Amerigo File Manager

Veľkosť:
85,8 MB
Platforma:
Android 4.4 alebo novší, iOS 10.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

Planner 5G – dizajn interiéru

Stavebný priemysel zažíva v týchto mesiacoch boom. Čas strávený doma počas pandémie nás celkom prirodzene prinútil premýšľať o výstavbe, alebo minimálne rekonštrukcii vlastného bývania. Ak sa to týka aj vás, v mobile by vám určite nemala chýbať appka Planner 5G. Priamo v aplikácii totiž môžete vytvárať pôdorysy, ale aj 3D vizualizácie priestorov už aj s nábytkom, pri ktorom si môžete vyberať z viac ako 3 tisícov rôznych modelov.

Planner 5D – Design Your House

Veľkosť:
565.9 MB
Platforma:
Android 4.1 alebo novší, iOS 12.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

Piccolo: Othello

Poznáte ťahovú hru Othello? Ak áno, super. Ak nie, nevadí. V oboch prípadoch určite vyskúšajte aplikáciu Piccolo: Othello, ktorá vám najprv vysvetlí jednoduché pravidlá hry a následne hravo porazí vďaka zabudovanej umelej inteligencii, ktorú vývojári trénovali na prestížnych zápasoch s Othello AI NTest, Logistello a Edax. Piccolo podporuje aj online hry s priateľmi a farebné témy, ktoré vám umožnia ozvláštniť si vizuál hry.

Piccolo: Othello

Veľkosť:
25.9 MB
Platforma:
iOS 14.3 alebo novší
Cena:
0,00 €

F1 Clash

Sezóna Formuly 1 je v plnom prúde a už tento víkend nás čaká Veľká cena Azerbajdžanu. Ak si myslíte, že by ste ju zdolali lepšie ako váš obľúbený tím, vyskúšajte si to v hre F1 Clash. Hra vám umožní manažovať svoj vlastný tím a postaviť sa do priamych súbojov s ostatnými hráčmi v pretekoch 1v1.

F1 Clash

Veľkosť:
1.2 GB
Platforma:
Android 5.0 alebo novší, iOS 11.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

Alan Walker – The Aviation Game

Herné okienko a zároveň aj výber aplikácií pre tento mesiac uzatvorí obľúbený hudobný producent Alan Walker, resp. jeho vlastná hra The Aviation Game. Nejde úplne o rytmický titul na štýl Guitar Hero, no v jednotlivých úrovniach, ktorými budete prelietať virtuálnym dronom AVI-8, vás bude sprevádzať práve Walkerova tvorba. Tešiť sa tak môžete na oddych pri príjemnom technologickom vizuáli a skvelej elektronickej hudbe, ktorá vás udrží v tempe hry.

Alan Walker-The Aviation Game

Veľkosť:
268 MB
Platforma:
Android 7.0 alebo novší, iOS 14.1 alebo novší
Cena:
0,00 €

Komentáre k článku