75-palcovú obriu telku od LG kúpite teraz o 600 € lacnejšie

ZDROJ | LG

LG je jedným z najväčších svetových výrobcov displejov a teda i televízorov a patrí medzi obľúbené značky aj na Slovensku. Do dnešných tipov v rámci seriálu TECH DEALS sme našli obriu, až 75-palcovú telku s logom LG s cenou o takmer tretinou nižšou. Konkrétne môžete ušetriť presne 600 € oproti jej bežnej cene.

TECH DEALS je pravidelný denný seriál s tipmi na najrôznejšie zľavnené produkty. Do TECH DEALS vyberáme výhradne produkty s pridanou hodnotou a za najnižšie ceny na trhu z renomovaných e-shopov.

ZDROJ | LG

LG 75NANO81P, resp. LG 75NANO80P sú si ako vajce vajcu. Majú obrovský displej s uhlopriečkou 75 palcov, presnejšie 74,5 palca, čo je 189,3 cm. Inak povedané, na telku s takouto uhlopriečkou potrebujete priestor s rozmermi 1,7 x 0,97 m. Je to proste obor.

Oba modely sú minuloročné kúsky, takže nejde o žiadne staručké modely spred x rokov. Oba majú 4K Ultra HD rozlíšenie, teda 3 840 x 2 160 px. Displej však ponúka iba 50 Hz frekvenciu. Na neustále sledovanie akčných filmov, športov či hranie hier táto telka nie je. Televízory ale ponúkajú vlastný Filmmaker režim i Game Optimizer.

ZDROJ | LG

O podsvietenie 8-bitového IPS LCD displeja sa stará Edge LED podsvietenie. Ponúka miliardu farieb, nechýba ani HDR10 Pro či HLG. Chod televízora má na starosti 4-jadrový ARM procesor, operačným systémom je webOS 6.0. Nechýba ani podpora umelej inteligencie na najrôznejšie vylepšenia obrazu a zvuku. Televízor je dodávaný s tzv. Magic Remote diaľkovým ovládačom.

Poteší aj Wi-Fi 5, mnohé televízory totiž stále lipnú na Wi-Fi 4. Nechýba ani Bluetooth 5.0, cez ktoré je možné k TV pripojiť bezdrôtové reproduktory. Z káblovej konektivity nechýba štvorica HDMI 2.0 portov s HDCP 2.2, 2 USB porty štandardu 2.0, Ethernet, 3,5 mm a digitálny audio výstup či klasická anténová prípojka.

ZDROJ | LG

Zvuk s výkonom 2x 10 W ale odporúčam vylepšiť aspoň menším soundbarom, príp. počkať na nejakú rovnako dobrú akciu, ako je práve na tieto modely. Oba kúsky totiž môžete v renomovaných slovenských e-shopoch kúpiť s cenou pod 1 300 €, čo je o 600 € menej, ako je ich bežná cena. Inak povedané, ušetriť môžete takmer tretinu z ceny.

Aktuálne ceny nájdete aj na Heureka.sk:

 

ZDROJ | LG

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.