5 pekární na chlieb, vďaka ktorým už nikdy nepôjdete do pekárne

ZDROJ | Klarstein

Aj vás už prestalo baviť chodiť do obchodu každý druhý deň iba pre to, aby ste mali doma čerstvý chlieb? Mnohí preto začali možno aj „kváskovať“ a piecť si vlastný chlieb v rúre, no mnohí na to jednoducho nemajú čas a ani zručnosti. Kvások a chlieb z kvásku sa neurobí sám. Aj preto existujú domáce pekárne, ktoré sú na druhej strane plne automatické. Stačí do nich nasypať ingrediencie a čakať.

ZDROJ | Klarstein

Vybrali sme preto 5 pekární do domácnosti, s ktorými budete mať čerstvé pečivo kedykoľvek si zaumienite. Navyše v pekárni viete nechať vymiesiť cesto na koláče, alebo dokonca aj uvariť lekvár! Ak náhodou neviete, ako si vybrať domácu pekáreň, šikovné tipy nájdete aj na stránke Nay.sk.

G3FERRARI G10078

84,90 €

Táto domáca pekáreň s atraktívnym nerezovým dizajnom ponúka 3 úrovne pečenia a výber z 19 automatických programov – konkrétne nastavenie vždy vidíte na prehľadnom podsvietenom LCD displeji. Ovládanie pekárne je veľmi jednoduché – stačí jej iba niekoľko tlačidiel. K dispozícií je šikovný časovač s odloženým štartom až na 15 hodín. Maximálny objem je 1 000 gramov, nastaviť si ale môžete 500, 700, alebo 1 000-gramový chlieb. Pekárni nechýba ani režim gluten free pre pečenie bezlepkových chlebov. Výkon pekárne je 550 W.

ZDROJ | G3FERRARI

GIRMI MP20R

89,90 €

Domáca pekáreň GIRMI MP20 vám prinesie radosť z vlastnoručne upečeného domáceho chleba. K dispozícií máte výber z 19 automatických programov, ktoré ponúkajú chlieb, pšeničný chlieb, celozrnný, rýchly program, sladké pečivo a rôzne typy cesta. Nechýba rozmrazenie, kysnutie, miesenie a pečenie – jogurt, džem a ovsená kaša. Pekáreň s výkonom 600 W umožňuje 3 nastavenia hmotnosti chleba – 500, 750 a 1 000 g. Ponúka špeciálny bezlepkový program a možnosť odloženého štartu o 15 hodín. Všetko sa to ovláda pomocou tlačidiel a LCD displeja.

ZDROJ | GIRMI

DOMO B3963

109,00 €

Šikovná domáca pekáreň od DOMO ponúka taktiež program bezlepkového pečenia. Samozrejmosťou sú automatické režime, celkovo je ich 12, ale aj odložený štart. Bonusom je trojstupňové nastavenie prepečenia kôrky chleba. Na prehľadnom podsvietenom LCD displeji vždy vidíte aktuálne nastavenie, dobu pečenia a tiež práve prebiehajúcu fáze prípravy a pečenia chleba. Ovládanie domácej pekárne je veľmi jednoduché a vykonáva sa pomocou iba niekoľkých tlačidiel. Táto pekáreň vie piecť 700 a 1 000-gramový chlieb. Príkon pekárničky je 550 W.

ZDROJ | DOMO 

Klarstein Brotilda Family

119,00 €

Pekáreň od Klarstein vďaka 14 prednastaveným programom zvládne takmer všetko od pečenia voňavého chleba až po výrobu chutnej domácej marmelády. Stupeň hnedosti kôrky chleba si viete taktiež nastaviť v troch rôznych stupňoch. Dávkovač prísad automaticky zásobuje cesto počas pečenia orechmi, sušeným ovocím a podobne. Nechýba ani možnosť pečenia bezlepkového chleba, ale ani Low Carb chleba, 13-hodinového časovača a funkcia udržania teploty. Na kompletné ovládanie stačí niekoľko tlačidiel a LCD displej.

ZDROJ | Klarstein

IMETEC 7470 BM11500

204,00 €

Domáca pekáreň s výkonom až 920 W  je praktickým pomocníkom pri pečení chleba. Ponúka výber z 20 prednastavených programov, ktoré si jednoducho nastavíte vďaka LCD displeju. Na výber je možnosť prípravy chleba, pizze, bagety, žemle, alebo aj ciabatty, marmelády či sendviča. Samozrejmosťou je výber z bezlepkových programov. Technológia dvojitého pečenia sa postará o chrumkavú kôrku. Samozrejmosťou je funkcia odloženého štartu a uchovávanie teploty. Chlieb môže mať maximálne 1 000 gramov.

ZDROJ | IMETEC

Všetky domáce pekárne si viete pohodlne vybrať a objednať cez overený e-shop NAY. Doručiť si ju môžete nechať domov bez poplatku za dopravu. Doprava zadarmo je teraz poskytovaná na akúkoľvek objednávku. Navyše vám vašu objednávku vynesú až pred dvere bytu. Nemusíte nikam chodiť, ani pred vchod.

Ak si chcete tovar vyzdvihnúť osobne, máte k dispozícii 31 výdajných miest po celom Slovensku špeciálne pripravených pre on-line objednávky. Otvorené sú denne od 9:00 do 20:00. Ich zoznam nájdete na stránkach NAY. Kvôli minimalizovaniu rizika nákazy sa všetky objednávky v sklade pred odoslaním/vydaním dôkladne dezinfikujú. Denne sa tiež dezinfikujú výdajné miesta, sklady a vozidlá rozvážajúce tovar. Bezpečnosť je teraz na 1. mieste a v NAY to berú skutočne zodpovedne.

V súvislosti s epidémiu nového koronavírusu poskytuje NAY aj rozšírené telefonické poradenstvo. K dispozícii sú pracovníci, ktorí vám cez telefón pomôžu s výberom tovaru, poradia, ktorá pekáreň je pre vás najvhodnejšia. Stačí zavolať na infolinku: +421 2/44 555 444.

Článok sme pripravili v spolupráci s NAY.

Komentáre k článku