4 dôvody, prečo by ste mali vo vašej firme nasadiť Microsoft Teams

ZDROJ | Paige Cody

Ako presunúť fungovanie celej firmy kvôli karanténe do online priestoru? Ak túto otázku aktuálne riešite vo vašej firme aj vy, ukážeme vám 4 dôvody, prečo je najlepšou odpoveďou na ňu riešenie Microsoft Teams.

Vymeniť si počas dňa zopár správ alebo telefonátov cez internet, nie je ani s tými aplikáciami, ktoré používame denno-denne najmä na súkromnú komunikáciu, v podstate žiaden problém. Plnohodnotná práca z domu si však toho vyžaduje trochu viac a ak chcete, aby aj v súčasnom zložitom období fungovala vaša firma efektívne, staviť sa oplatí na pokročilejšie a efektívnejšie riešenie. Pozrite sa preto na 4 dôvody, prečo by ste mali vsadiť na riešenie Microsoft Teams, ktoré je súčasťou služieb Office 365.

ZDROJ | Bench Accounting

1. Kompletný presun kancelárie do online priestoru

Rôzne aplikácie pre firemnú komunikáciu v onlinovom priestore sa na nás v týchto dňoch rútia z každej strany. Väčšina z nich sa však špecializuje iba na komunikáciu, alebo iba na zdieľanie súborov. Microsoft Teams spája všetky nástroje, ktoré sú pre plnohodnotnú prácu na diaľku dôležité, do jednotnej služby, ktorá je jednoduchá na používanie a zároveň bohatá na funkcie.

ZDROJ | Microsoft

Textové čety, hovory a videohovory sú iba špičkou ľadovca, resp. zoznamu funkcií, ktoré Microsoft Teams ponúka. V prostredí tejto aplikácie môžete pohodlne zorganizovať celofiremné porady, zdieľať akékoľvek súbory a hromadne prednášať vaše prezentácie, pričom prehľad o aktuálnom dianí vo firme nestratíte aj vďaka zdieľanému kalendáru. Práca na spoločných projektoch je tak v prostredí Microsoft Teams hračkou bez ohľadu na to, odkiaľ na nich budete pracovať.

2. Pripravený pre každé zariadenie

Aj keď sa názov spoločnosti Microsoft spája najmä s operačným systémom Windows, v tomto prípade kompatibilita riešenia iba pri tomto operačnom systéme ani zďaleka nekončí. Microsoft Teams si môžete pokojne nainštalovať nielen na Windows, ale aj na Mac, Linux alebo aj smartfón či tablet s operačným systémom Android alebo iOS.

ZDROJ | Microsoft

Ak nechcete, Microsoft Teams si ani inštalovať nemusíte. V prípade potreby sa môžete kedykoľvek pripojiť do prostredia Teams aj cez internetový prehliadač na ľubovoľnom zariadení a zúčastniť sa tak napríklad dôležitého stretnutia aj v prípade, že práve po ruke nemáte váš pracovný počítač.

3. Spolupráca na prvom mieste

Pod spoluprácou v tomto prípade nemyslíme vzájomnú spoluprácu ľudí vo firme, ale priamo spoluprácu aplikácie Microsoft Teams s ostatnými službami, ktoré už možno v tejto chvíli vo vašej firme používate. Či už je to služba Trello, ktorá slúži na manažovanie projektov alebo Zoom, ktorý ste si už zvykli používať na organizáciu online školení, vďaka otvorenosti platformy ich môžete bez problémov integrovať aj do vašej firemnej skupiny v službe Teams.

Knižnica služieb, ktorá už dnes natívne spolupracuje s aplikáciou Microsoft Teams, je skutočne bohatá a každým dňom sa postupne rozširuje. Ak však máte pre vašu firmu špecifické požiadavky, resp. k jej fungovaniu v online prostredí potrebujete špecifický softvér, do prostredia Teams môžete pokojne integrovať aj vaše vlastné firemné aplikácie.

4. Komplexné, ale intuitívne riešenie

Stručný súhrn možností Microsoft Teams v predchádzajúcich bodoch môže znieť komplikovane, no v skutočnosti je opak pravdou. V používateľskom prostredí a v ponuke funkcií tejto aplikácie sa budete vedieť zorientovať prakticky okamžite, ako ju vo svojom webovom prehliadači, počítači, smartfóne alebo tablete zapnete po prvý krát.

ZDROJ | Harry Cunningham

Rovnako jednoduché je aj samotné nasadenie riešenia Teams do vašej firmy. Keďže ide o priamu súčasť balíka Microsoft Office 365 Business Essentials, službu Microsoft Teams môžete spolu s celým týmto balíkom získať jednoducho a výhodne aj v Telekome.

Výhodou získania tohto riešenia cez Slovak Telekom je nielen možnosť jeho využívania bez viazanosti a na báze mesačných platieb, ale aj nepretržitá dostupnosť bezplatnej technickej podpory, ktorá vám zabezpečí hladký nábeh vašej firmy na službu Office 365, vrátane aplikácie Microsoft Teams.

V tomto zložitom období Telekom reaguje aj na aktuálne dianie a biznis zákazníkom podáva pomocnú ruku v podobe možnosti používania riešenia Microsoft Teams Cloud Solution na 6 mesiacov zadarmo. Ak vás možnosti tohto riešenia od Slovak Telekom zaujali, pre využitie ponuky stačí kontaktovať vášho obchodného zástupcu pre biznis zákazníkov.

Článok sme pripravili v spolupráci so Slovak Telekom.

ZdrojTelekom

Komentáre k článku