15 zariadení a doplnkov, ktoré pod stromčekom potešia Apple fanúšika

ZDROJ | Pixabay

Kto by to povedal, že sa už opäť blížia Vianoce? Vianoce v našej spoločnosti znamenajú, že chceme obdarovať svojich najbližších nielen láskou, ale aj niečim hmotnejším. Ak niekto rád používa zariadenia od Apple, nie je márne zamyslieť sa nad tým, čo mu ešte chýba do zbierky, resp. či ho nepoteší rozumne vybratý doplnok.

Ďalšie rady a tipy na produkty aj z iných oblastí nájdete v našej vianočnej sekcii Čo pod stromček (ČPS).

ZDROJ | Pixabay

Kto je to Apple fanúšik?

Za Apple fanúšika považujeme nadšenca, ktorý má viacero výrobkov od tejto ikonickej firmy, s radosťou ich používa, teší sa z ich dizajnu, funkčnosti a ekosystému.

Ako je známe, s jedlom rastie chuť. Apple fanúšik k prvému zariadeniu čoskoro dokúpi ďalší a neskôr opäť ďalší výrobok, až sa z toho stáva nefalšovaná vášeň hraničiaca s posadnutosťou. Môžem potvrdiť z prvej ruky.

Výrobkami od Apple to však nekončí. Nech už máte akékoľvek zariadenie, jednou vecou si môžete byť stopercentne istí. Ponúka sa k nemu také veľké množstvo doplnkov, až sa z toho krúti hlava. Hlava sa však zvyčajne zakrúti aj pri pohľade na cenovky, zvlášť ak obzeráte značkové príslušenstvo. Na druhej strane to však uľahčuje rozhodovanie pre tých, ktorí chcú obdarovať takéhoto „Apple maniaka“.

Čo treba vedieť pred kúpou?

Staré dobré časy, keď sa dal kúpiť jeden model iPhone sú už dávno za nami. Na trhu sa dajú kúpiť minimálne tri generácie iPhonov, ktoré sa od seba líšia nielen veľkosťou, farbou, ale aj rôznym umiestnením (a počtom) šošoviek fotoaparátov, čo prináša rôzne komplikácie pre kupujúceho. Musí si totiž zistiť presný model iPhonu, ku ktorému chce kúpiť napríklad púzdro. To isté ale platí aj v prípade hodiniek, slúchadiel, počítačov či iPadov.

Niektoré doplnky majú praktický charakter, iné zlepšujú dizajn a ďalšie sú len pre potešenie používateľa. Nemusím pripomínať, že je dobré vedieť, čo by obdarovaný uvítal. Ja mám napríklad trojicu remienkov k Apple Watch a zopár ďalších by som privítal. Ale niekto môže byť konzervatívnejší a úplne mu bude stačiť remienok, ktorý dostal spolu s hodinkami. Naša nežnejšia časť populácie zas istotne privíta rôzne farebné variácie.

ZDROJ | Apple

Zhrnutie

  • Zistite si presný model zariadenia, ku ktorému plánujte zakúpiť doplnok, vrátane jeho farebného odtieňa. Nie je to náš rozmar a snaha o zbytočné poučovanie, verte či nie, už aj MacBooky sa predávajú v troch farebných prevedeniach.
  • Ceny sa môžu meniť a niekedy stojí za námahu pár minút „gúglenia“ a nájsť predajcu toho istého výrobku za nižšiu sumu. Uvedené ceny za produkt berte preto len ako orientačné. Téme ako nakupovať a na čo si dávať pozor sme sa venovali v samostatnom článku.
  • Výrobkov a doplnkov je samozrejme oveľa viac. Vybrali sme len také, ktoré sa dajú kúpiť na Slovensku. Ak si aj nevyberiete z nasledujúceho zoznamu, určite vám pomôže pri hľadaní ideálneho darčeka pre vášho blízkeho.
  • Naše tipy sú zoradené podľa abecedy.

AirPods Protective Silicone Case

12,90 €

ZDROJ | Elago

Prečo kúpiť?

Silikónové púzdro AirPods Protective Silicone Case slúži na ochranu slúchadiel AirPods. Je z pružného silikónu a ochráni nielen pred poškriabaním, ale aj vplyvom vonkajšieho prostredia. Je teda ideálny darček pre tých, ktorí sú často von aj v prípade nepriaznivého počasia. Na výber je z ôsmych farebných prevedení.

Prečo nekúpiť?

Nie každému sa môže páčiť materiál, ako aj celková idea ochranného púzdra, ktoré zakrýva dizajn AirPods.

Apple iPhone 11

od 819,00 €

Prečo kúpiť?

Najnovšia séria iPhonov prináša množstvo vylepšení, hlavne čo sa týka fotografovania. Základný model stojí 819 eur, pokročilejšie modely s prívlastkom Pro sú drahšie.

Prečo nekúpiť?

Osemsto eur nie je malý peniaz. Pre menej náročných používateľov by mohli postačovať minuloročné modely, ktoré majú stále výsoký výkon, pokročilé technológie a sú dostupné za nižšiu cenu.

Pozrite siPorovnali sme Apple iPhone 11 s jeho predošlými generáciami

Apple AirPods 2. generácie

od 179,00 €

ZDROJ | Apple

Prečo kúpiť?

Ide zrejme o najobľúbenejšie bezdrôtové slúchadlá na svete. Určite budú veľkým hitom aj tieto Vianoce. AirdPods druhej generácie ponúkajú 5-hodinovú výdrž a s dobíjaním v púzdre vydrží používateľ 24 hodín bez nabíjania. Na výber sú s púzdrom na káblové ale aj bezdrôtové nabíjanie. Tie sú, samozrejme, drahšie.

Pozrite siMegasúboj 4 prémiových plne bezdrôtových slúchadiel 

Prečo nekúpiť?

Sú dolné len voči potu a nie vode ako Apple Powerbeats Pro. Ponúkajú len priemerný zvuk a nemajú funkciu aktívneho potláčania hluku. Tú ponúka najnovší model AirPods Pro za 289 eur.

Apple Watch Series 5

od 459,00

ZDROJ | Apple

Prečo kúpiť?

Apple Watch – najpredávanejšie inteligentné hodinky na svete ponúkajú množstvo funkcií, vrátane merania EKG. Sú vodeodolné, majú 32 GB pamäť a podporujú bezhotovostné platenie pomocou Apple Pay. Predávajú sa v 40 a 44 mm verzii v rôznych farebných a materiálových prevedeniach.

Prečo nekúpiť?

Vyššia cena oproti starším, takmer rovnako vybavených modelov, krátka výdrž batérie, spárovať sa dajú len s iPhonom.

Pozrite siInteligentné hodinky: Ako a podľa čoho si z nich vybrať?

Bezdrôtová nabíjacia stanica 3v1

49,99 €

nabijacka_3-in-1

Prečo kúpiť?

Za výhodnú cenu dostane používateľ šikovnú nabíjaciu stanicu až pre 3 zariadenia od Apple. Okrem bezdrôtového nabíjania iPhonu tak môže nabiť Apple Watch a slúchadlá AirPods.

Prečo nekúpiť?

Nabíjacia stanica nie je od značkového výrobcu (preto taká priaznivá cena).

Brydge

od 99,00 €

Prečo kúpiť?

Aby sa z iPadu stala aspoň malá náhrada počítača, potrebujeme k nemu pripojiť klávesnicu. O jednom z možných riešení sme písali v našom článku. Klávesnice Brydge sa vyrábajú pre všetky relevantné modely iPadov a dajú sa kúpiť aj v slovenských obchodoch.

https://youtu.be/U-cNWckQj4M

Prečo nekúpiť?

Okrem (pomerne) vysokej ceny môžeme spomenúť absenciu slovenskej klávesnice, nabíjanie pomocou microUSB konektorom (a nie Lightning), či skutočnosť, že po zavretí sa automaticky nevypne displej.

Elago Airpods Carrying Clip

15,00

ZDROJ | Elago

Prečo kúpiť?

Ochranný kryt pre AirPods Elago Airpods Carrying Clip má praktický klip pre upevnenie na opasok či tašku. Povrch je jemný na dotyk a má miesto pre Lightning kábel, čo umožní nabíjať slúchadlá aj keď sú v kryte.

Prečo nekúpiť?

Platí to čo sme už spomínali, nie každému môže vyhovovať materiál, ako aj dizajn krytu, ktorý narúša minimalistický vzhľad AirPods.

Pozrite siNie len hráčov potešia pod stromčekom hry, máme 10 tipov na tie najlepšie

HyperDrive USB-C Hub

od 138,00 €

ZDROJ | Hyper

Prečo kúpiť?

HyperDrive USB-C Hub sa ľahko pripojí k MacBooku cez USB-C kábel. Používateľa poteší priechodný napájací USB-C port, 3x USB 3.0, Gigabit Ethernet, HDMI s podporou 4K a dva sloty pre SD a microSD karty.

Prečo nekúpiť?

K MacBooku sa nepripája priamo do portov, ale cez USB-C kábel. Mierne vyššia cena oproti iným modelom, predáva sa len v jednom farebnom prevedení.

Logitech Crayon

79,90 €

ZDROJ | Logitech

Prečo kúpiť?

Logitech Crayon je skvelou alternatívou Apple Pencil. Crayon je vďaka svojej presnosti na jeden pixel a nulovej latencii veľmi pohodlný a prirodzený na ovládanie. Pero má ideálnu výdrž batérie, až do 7,5 hodín. Inteligentný systém správy napájania automaticky vypne Crayon po 30 minútach nečinnosti. Na 30 minút používania stačí pripojiť Crayon k nabíjaniu na 90 sekúnd. Stylus ponúka jednoduché a pohodlné párovanie s iPadom. Stačí stlačiť tlačidlo a Logitech Crayon sa okamžite pripojí. Poteší tiež takmer o 50 % nižšia cena oproti Apple Pencil 2. generácie.

Prečo nekúpiť?

Funguje len pre niektoré iPady, konkrétne iPad Air 10.5″ (2019), iPad Mini (2019) a iPad (6. a 7. generácia).

Logitech MX Master 3

116,90 €

ZDROJ | Logitech

Prečo kúpiť?

Logitech MX Master 3 je špičková počítačová myš pre tých najnáročnejších. Má 6 tlačidiel a dve otočné kolieska. Všetky, okrem tých hlavných, je možné naprogramovať, pre niektoré aplikácie dokonca samostatne. MX Master 3 má USB-C porty pre pripojenie periférnych zariadení.

Prečo nekúpiť?

Myš nie je určená pre ľavákov, vyššia cena, hlučnosť.

Powerbeats Pro

249,00 €

ZDROJ | Apple

Prečo kúpiť?

Plne bezdrôtové, trendové slúchadlá Powerbeats Pro sú určené pre aktívnych ľudí a športovcov. Môžu sa nosiť počas bežných dní, no hodia sa k ležérnemu štýlu obliekania. Na jedno nabitie ponúkajú 9 hodín počúvania. Vďaka nabíjaciemu puzdru vydrží používateľ bez dobíjania spolu 24 hodín. Slúchadlá podporujú rýchlonabíjanie – za 5 minút v púzdre vydržia hrať 90 minút. Powerbeats Pro sú v ponuke v štyroch farbách.

Prečo nekúpiť?

Slúchadlá sú určené primárne na šport, záušnica môže niekomu prekážať. Dizajnovo nie sú také čisté ako AirdPods, aj ich cena je vyššia.

Pozrite siRozhodujete sa medzi AirPods a Powerbeats Pro? Porovnali sme ich!

Red Ant

od 19,90 €

Prečo kúpiť?

Krásny kožený obal od slovenského výrobcu poteší každého Apple fanúšika. Red Ant postupne rozširuje svoju ponuku, okrem obalov pre MacBooky nájdeme v ponuke pestrú a atraktívnu ochranu pre iPhony či iPady.

Prečo nekúpiť?

Niekomu nemusí vyhovovať kožený materiál.

Pozrite siGadgety do každej rodiny, alebo aké by to boli Vianoce bez nich?

Satechi USB-C Dual HDMI adapter

65,00

ZDROJ | Satechi

Prečo kúpiť?

Multimediálny adaptér Satechi USB-C Dual HDMI umožní majiteľom MacBookov používať naraz dva monitory v 4K rozlíšení. Je určený pre MacBook Pro alebo MacBook Air s dvoma USB-C portami, ponúka sa v dvoch farebných prevedeniach – Silver a Space Gray.

Prečo nekúpiť?

Ponúka len dva HDMI a dva USB-C porty. Ak to používateľovi nebude stačiť, je tu iný model, USB-C Dual Multimedia adapter, ten má okrem HDMI a USB-C portov aj Gigabit Ethernet a čítačky microSD a SD kariet.

TwelveSouth HiRise stojan pre Apple Watch

59,00 €

ZDROJ | TwelveSouth

Prečo kúpiť?

Elegantný nabíjací stojan pre Apple Watch je na výber v striebornej alebo čiernej farbe. Je vhodný pre všetky typy remienkov, pretože sa dotýka jemných silikónových chráničov a koženej podložky, používateľ sa tak nemusí býť, že si poškriabe zariadenie.

Prečo nekúpiť?

V cene zariadenia nie je nabíjací disk. Používateľ tak musí používať ten, čo dostal s hodinkami, alebo si dokúpiť ďalší.

Pozrite siElago W6, alebo ako si urobiť z Apple Watch iPod?

WD My Passport Ultra

od 75,80

Prečo kúpiť?

Žijeme multimediálnu dobu, miesta v pamäťových médiach je nie je nikdy dosť a to aj vtedy, ak používame cloud. Externý disk od Western Digital – My Passport Ultra ponúka symbiózu značkového harddisku, moderného USB-C pripojenia no aj bezplatný softvér pre macOS. Na výber je v 1, 2 a 4 TB kapacite.

Prečo nekúpiť?

Ide o mechanický harddisk, nie spoľahlivejšie a rýchlejšie SSD médium. Vďaka tomuto faktu je však oproti SSD podstatne lacnejší.

ZDROJ | Pixabay

Ako sme spomínali, na výber je toho oveľa, oveľa viac. Náš výber sa skladal hlavne zo zariadení, ktoré poznáme, poprípade sme ich aj testovali. Ak máte tipy na ďalšie šikovné darčeky, určite sa s nimi neváhajte podeliť v diskusii pod článkom.

Komentáre k článku