13 najzaujímavejších gadgetov týchto Vianoc

ZDROJ | Alcatel

Do Vianoc je len niečo viac ako tri týždne a nákupná horúčka sa blíži. Dnes sa pozrieme na gadgety, ktoré si pod stromčekom nájde technologický nadšenec rád.

V sekcii Vianoce 2017 sme sa okrem iného už pozreli na inteligentné hodinky, najlepšie smartfóny, ale aj Ultra HD televízory, ktoré sa dajú kúpiť už do 500 €. Všetky spomínané zariadenia však stoja viac ako desiatky eur. A práve v tomto prípade prichádzajú na scénu gadgety.

Nekupujete smart hodinky? Pozrite si iné tipy na tech darčeky pod stromček v téme Vianoce.

Čo by ste mali vedieť pred kúpou?

V prvom rade by bolo vhodné uviesť na pravú mieru, čo vlastne slovo gadget znamená. Ide zvyčajne o menšie zariadenie, ktoré by malo byť užitočné, a teda uľahčovať život. Gadget ale môže plniť úlohu darčeka, ktorého úlohou je potešiť jeho budúceho majiteľa.

A od toho by sa mal i samotný darček odvíjať. Je ťažké písať o tom, na čo by ste si pri kúpe gadgetu mali dávať pozor, nakoľko ide o veľmi širokú kategóriu. Medzi hlavné vlastnosti, ktoré by ste si ale mali všímať je samotná kvalita.

Čínske napodobeniny originálnych produktov majú tendenciu vydržať kratší čas a ich kvalita zhotovenia tiež nie je najlepšia. Zvlášť pozor treba dávať pri „hračkách“ s menšími časťami, ktoré sú určené pre deti.

LEGO
ZDROJ | LEGO

Rovnako treba myslieť na to, že darček by mal dokonale vystihovať záujmy príjemcu. V prípade, že si nie ste istí o tom správnom, uchovajte si i bloček, aby ste ho prípadne mohli vrátiť.

Pri objednávaní zo zahraničia nestačí sledovať len uvedenú sumu. Pri platení sa totiž môžu ku úplnej cene dopočítať položky ako daň či poštovné. Druhá menovaná položka by mala byť uvedená i v obchodných podmienkach.

  • vo väčšine prípadov je lepšie preferovať originálny produkt, ako čínsku napodobeninu
  • treba myslieť na fakt, že ak darček putuje dieťaťu, nemal by obsahovať žiadne menšie súčiastky, ktoré zvyšujú riziko prehltnutia
  • rovnako je potrebné dbať na bezpečnostné certifikáty, ktoré by mal gadget spĺňať
  • odporúčame si nechať bloček v prípade neskoršej reklamácie
  • objednávanie zo zahraničia je často nevyhnutné, všímajte si však aj iné poplatky, ako daň a poštovné, ktoré cenu výrazne navýšia

To najlepšie na trhu

Do nášho zoznamu sa dostalo celkom 13 gadgetov, ktoré potešia malých aj veľkých, pánov aj dámy, ľudí ktorí majú radi vesmír, inteligentné pomôcky do domácnosti či zariadenia, ktoré uľahčia život.

Alcatel MOVETRACK

54,99 €

ZDROJ | Alcatel

Prečo kúpiť?

Určite ste sa už našli v situácii, ktorej ste niečo hľadali. GPS tracker od Alcatelu vám pomôže s nájdením auta, batožiny, dokonca aj domáceho miláčika. Gadget je navyše odolný voči vode aj nárazu, a tak sa o jeho funkcionalitu nemusíte báť.

Prečo nekúpiť?

MOVETRACK má vstavanú Li-Ion batériu, ktorá má kapacitu len 470 mAh. V reálnom využití to znamená výdrž proklamované 3 dni a v režime spánku ešte o deň dlhšie. Ak sa váš pes či mačka radi túlajú, gadget sa môže vybiť v ten nesprávny čas.

Amazon Kindle Oasis

229,99 €

ZDROJ | Amazon

Prečo kúpiť?

Po desiatich rokoch od prvej Kindle čítačky sme sa dočkali Amazon Kindle Oasis. Má 7 palcov, odolnosť voči vode aj lepšiu cenu ako predošlá generácia. Po konferencii, na ktorej sme sa čítačky nedočkali nás tak Amazon prekvapil. Kindle je značka sama o sebe a poteší všetkých, ktorí radi čítajú, no nechcú so sebou stále nosiť knihu.

Prečo nekúpiť?

Za nevýhodu by sme mohli označiť cenu, no Kindle má na poli čítačiek dlhoročné skúsenosti a za kvalitu sa platí. Oasis bude dostupná 12. decembra. Na začiatku sa na Slovensko posielať nebude, no to sa dnes už dá vyriešiť cez rôzne spoločnosti, ktoré tovar objednajú a pošlú ku vám domov.

Arlo Pro 2

299,00 €

ZDROJ | NETGEAR

Prečo kúpiť?

Spoločnosť NETGEAR prináša na slovenský trh novinku v podobe bezpečnostnej kamery. Tá má Full HD rozlíšenie, režim nočného videnia, ale aj podporu IFTTT či Amazon Alexa. Nechýba ani obojsmerný audio systém. Arlo Pro 2 bude dostupná v polovici decembra.

Prečo nekúpiť?

I napriek tomu, že kamera Arlo Pro 2 ponúkne veľa muziky, za svoje služby si pýta veľa peňazí. Na trhu s bezpečnostnými zariadeniami nájdeme mnoho konkurentov, častokrát lacnejších o desiatky eur.

Drone n Base

Od 119,00 €

https://youtu.be/-PI9IHWXVGY

Prečo kúpiť?

Drone n Base nie je len ďalší dron. Ak ste nezachytili článok z januára, tak vedzte, že ide o miniatúrny interiérový dron ovládaný pomocou smartfónu, s ktorým sa vyhrajú do zbláznenia malí i veľkí. Drone n Base jednoducho prináša hru, ktorú by ste normálne hrali na počítači do reálneho sveta. A pochádza zo Slovenska!

Prečo nekúpiť?

Pri kúpe tohto typu gadgetu treba myslieť na to, že na ovládanie potrebujete dostatočne veľkú miestnosť. Nevyhnete sa ani častému nabíjaniu, batéria na drone totiž vydrží približne 8 minút.

Google Home Mini

Cca 70,00 €

ZDROJ | Walmart

Prečo kúpiť?

Hlasoví asistenti sa tento rok dostávajú do popredia, o čom vie svoje aj Google. Home Mini je malý a šikovný inteligentný asistent do domácnosti. Ponúkne pekný dizajn, rýchle reakcie i kvalitný zvukový prejav.

Prečo nekúpiť?

V Spojených štátoch amerických sa Google Home Mini predáva za značne nižšiu sumu, ako u nás. Dostupnosť je pritom ešte tiež otázna, do Vianoc by to však internetoví predajcovia stihnúť mali.

Kolibree Ara

129,00 €

ZDROJ | Kolibree

Prečo kúpiť?

Treba niečo viac dodať ku inteligentnej kefke? Ara si zapamätá, ako si jej používateľ umýval svoj chrup s pomocou mnohých senzorov, akými sú napríklad akcelerometer a gyroskop a následne mu informácie premietne v aplikácii pri najbližšom pripojení. V prípade, že si zuby majiteľ neumýva poriadne, umelá inteligencia mu s týmto neduhom pomôže.

Prečo nekúpiť?

Naozaj potrebujete vy alebo vaše okolie inteligentnú kefku?

LUNAR

Od 41,90 €

https://youtu.be/sPK0VI-9azs

Prečo kúpiť?

Ak patríte medzi milovníkov vesmíru, projekt LUNAR by bol pre vás ideálnym darčekom. Ak poznáte niekoho iného, o to lepšie. Ide o zmenšeninu mesiacu, ktorý spolupracuje i s rozšírenou realitou.

Prečo nekúpiť?

V tomto prípade sa negatíva hľadajú ťažko. Cena je síce po pripočítaní dopravy vyššia, no ide skutočne o originálny darček, ktorý zaručene poteší každého, koho fascinuje vesmír.

Ninebot by Segway KickScooter ES1

559,00 €

Prečo kúpiť?

Povedzme si úprimne, každý z nás si rád urýchlil cestu do obchodu či už na bicykli alebo kolobežke. A čo ak kolobežke dáme motor? Ninebot by Segway KickScooter ES1 má dobrú výdrž, výborné spracovanie a v konečnom dôsledku sme si v recenzii, ktorú nájdete po kliknutí na názov vyššie opodstatnili i vyššiu cenu.

Prečo nekúpiť?

Nakoľko si od nás kolobežka v teste odniesla 97 %, negatíva sa hľadajú ťažšie. Spomenúť môžeme azda len využiteľnosť len v lepšom počasí, čomu nepomáha ani slabší certifikát IP54 čo značí odolnosť len voči ostriekaniu vodou.

Philips Hue

Od 19,95 €


ZDROJ | Philips

Prečo kúpiť?

Philips bol jedným z prvých výrobcov, ktorý začal ponúkať dostupné svietidlá do budúcnosti, ktoré vedia meniť farbu či svietivosť a spolupracovať so smartfónom. Ďalšie plusové body, ktoré si žiarovky v našom teste odniesli (recenziu si môžete prečítať po kliknutí na názov vyššie) boli za jednoduchú inštaláciu, ale aj využiteľnosť.

Prečo nekúpiť?

I napriek tomu, že jednotlivé žiarovky vašu peňaženku nezruinujú, pri kúpe väčšieho setu sa budete musieť buchnúť po vrecku. V teste nám chýbala aj podpora pre IFTTT, ktorá už ale našťastie funguje.

Sony PlayStation VR

399,00 €

Sony PlayStation VR
ZDROJ | Sony

Prečo kúpiť?

Sony PlayStation VR zaujme cenou a komplexnou ponukou hier. V prípade, že už vlastníte hernú konzolu, cena 400 € za virtuálnu realitu nie je najvyššia. Japonský výrobca dobre vymyslel aj ovládanie.

Prečo nekúpiť?

Ako hlavné nedostatky sa v našom testovaní preukázali nižšia kvalita obrazu či množstvo káblov, ktoré sú ale s VR spojené. Ak doma nemáte hernú konzolu od Sony, investícia diametrálne narastá.

Interaktívny Spiderman

155,00 €

ZDROJ | Sphero

Prečo kúpiť?

Kto nemal rád v mladšom veku Spidermana? To, že Peter Parker je obľúbená postava vie aj Sphero a na trh prináša interaktívnu postavičku s prídavnou hodnotou. Hračka vie totiž rozprávať po anglicky, a tak ide o vhodného spoločníka pre tých najmenších.

Prečo nekúpiť?

155 €.

Tesla Powerbank

Cca 60,00 €

ZDROJ | Tesla

Prečo kúpiť?

Ak poznáte niekoho, kto žije Teslou, toto je ten ideálny darček, ak mu neplánujete pod stromček kúpiť Model S. Powerbanka má dizajn pripomínajúci nabíjačky Supercharger a vstavané koncovky Lightning aj MicroUSB.

Prečo nekúpiť?

Čo tam po tom, že prenosný akumulátor má kapacitu len 3 350 mAh. Jednoducho ide o produkt, ktorý pochádza priamo od Tesly. Aj kvôli tomu je powerbanka pravdepodobne vypredaná a nie je jasné, kedy ju Elon znova naskladní. Tento tip sem pridávame ako dobrý nápad na darček do budúcna.

UPRIGHT GO

Cca 84,00 €

ZDROJ | Wearables

Prečo kúpiť?

Ak ste prešli celý zoznam a stále rozmýšľate, ktorý z gadgetov mal byť užitočný, je to práve tento. Ide o pomôcku pre ľudí, ktorí majú problém s držaním tela. UPRIGHT GO je malá biela krabička, ktorú si používateľ pripevní na hornú časť chrbáta. Od tohto momentu má gadget dve využitia. Môže svojho nositeľa buď upozorniť pri zlom držaní tela alebo iba monitorovať situáciu a neskôr vytvoriť zaujímavú infografiku.

Prečo nekúpiť?

Pred kúpou sa určite odporúčame presvedčiť o tom, že obdarovaný má problém s chrbtom. V opačnom prípade totiž budete musieť aplikovať štvrtý bod v odrážkach nášho zhrnutia.

ZdrojTECHBOX

Komentáre k článku