12 vecí, ktoré opäť nepriniesol ani Apple iPhone 12

ZDROJ | Apple

S mesačným oneskorením nám Apple predstavil novú líniu smartfónov. Určite ste si všimli naše články, v ktorých sme sa im venovali. Dnes sa pozrieme na to, čo iPhony série 12 nemajú, ale čo by tam mnohí z nás radi videli. Čo najviac chýba vám?

Displej bez výrezu

Nepekný „notch“ bol predstavený v iPhone X, nasledujúci rok ho s obľubou používali aj mnohí výrobcovia Android smartfónov. Výrez stále nezmizol, dokonca sa ani nezmenšil. Viacerí leakeri nás počas roka zásobovali informáciami o zúžení výrezu, no nedočkali sme sa. Snáď v ďalšej trojročnici.

ZDROJ | Apple

Pozrite siiPhone 12 – prvý smartfón od Apple s podporou 5G

Snímač odtlačkov prstov pod displejom

Technológia je už natoľko spoľahlivá, že by ju bez problémov mohol používať aj Apple. No zrejme by to stálo nejaký dolár navyše a to by sa nikomu z akcionárov nepáčilo.

Dizajn hodný roku 2020

Keď Apple v roku 2010 predstavil iPhone 4, bol z toho veľký rozruch. Aj vďaka špičkovému dizajnu, ktorý je dodnes považovaný za to najlepšie, čo Apple ponúkol. Teraz, po desiatich rokoch vzhľad nových iPhonov neprináša žiaden wow efekt. Áno, je to pekný telefón, ale v podstate sa dívate na desaťročný model.

ZDROJ | Apple

Displej s podporou 90 Hz

Nie. Ani tento rok sme sa nedočkali lepšieho displeja. S frekvenciou 60 Hz sa bude musieť uspokojiť aj majiteľ najdrahšieho iPhonu 12 Pro s cenou začínajúcou na 1 149 eur!

Pozrite siSÚBOJ GENERÁCIÍ – iPhone 11 (Pro/Pro Max) vs. iPhone 12 (Pro/Pro Max)

USB-C namiesto Lightning konektoru

Apple sa stále nedokázal rozlúčiť s Lightning konektorom. Pokiaľ mal niekedy svoje opodstatnenie, dnes už má svoje najlepšie roky za sebou. Praktickou a jedinou voľbou je USB-C, tak ako je to v iPadoch a MacBookoch. Dokonca aj nabíjačky, ktoré Apple k iPhonu ne-predáva, majú USB-C, tak prečo by to mal používateľom zľahčovať a ponúkťl zameniteľné káble z MacBookov (USB-C/USB-C)?

Zadné fotoaparáty stále zavadzajú

Nie je vždy na škodu, keď zadná časť vytŕča, Kardashianky na tom dokonca postavili biznis model. Ale v iných prípadoch to nemusí byť praktické, ani sexy. Zadný modul s fotoaparátmi na iPhone 12 stále trčí viac, ako sa na firmu preslávenú dizajnom a zmyslom pre detail patrí.

Pozrite si12 TOP noviniek, ktoré prináša iPhone 12

Reverzné nabíjanie

Očakávalo sa s príchodom iPhone 11, ale neprišlo ani tento rok. Nevadí, veď konkurencia ho úspešne používa len dva roky.

Návrat 3,5 mm portu

Jack je zastaralý a bodka! Apple sa takto pred rokmi rozhodol a ani teraz nezmenil názor. Čo na tom, že 3,5 mm port nájdeme v najnovšom iPode, v iPadoch, MacBookoch či iMacoch?

Slot na SD kartu

Aj vám sa zdá v dnešnej dobe zaplatiť za 64 GB flash pamäť 50 eur priveľa? Niet pochýb, že Apple na tom parádne zarába a nevidí dôvod, prečo by s tým mal prestať práve iPhonom 12. Hádam nikto príčetný neočakával pridanie slotu na microSD kartu, ktorý by rozšíril pamäť iPhonu. Veď prečo.

ZDROJ | Apple

Stylus

Nie, ani náhodou neprišila séria 12 so zabudovaným stylusom, no ani podporou Apple Pencil. Je nepravdepodobné, že k tomu niekedy v budúcnosti dôjde.

Siri a Slovenčina

Každý rok mnoho našincov čaká na Siri, s ktorou by si mohol konečne zmysluplne pokecať. Márne. Zatiaľ si môže zdokonaľovať angličtinu, aby sa pri komunikácii s technológiou (za ktorú platí rovnako ako napríklad Nemec) necítil ako Stredoslovák so Záhorákom.

Pozrite siiPhone 12 bez nabíjačky v balení?! Toto Apple nemôže prejsť… alebo?

Rýchlonabíjačka

Najlepšia obrana je útok. Kto čakal, že nájde v prémiovom telefóne konečne poriadnu rýchlonabíjačku, ostal šokovaný. Apple tentoraz nepribalil ani 5 W adaptér! Tento podivuhodný ekologicko/ekonomický krok zo strany Apple bol za posledný týždeň mnohokrát pranierovaný. Ak sa tábor z OS Android nehanebne smeje, úsmev ho čoskoro prejde. Je totiž stopercentne isté, že aj smartfóny s Androidom prestanú mať vo výbave slúchadlá a nabíjačku.

Čo najviac chýba na nových iPhonoch vám?

Komentáre k článku