Telekom zrýchľuje Magio Internet, predstavil nové portfólio

ZDROJ | Pixabay

Popredný slovenský operátor Telekom si pre zákazníkov pripravil novinky v oblasti Magio Internetu. Na čo všetko sa môžu zákazníci tešiť tentokrát?

Jedného prekvapenia od Telekomu sme sa už toto leto dočkali. Ružový operátor rozdal každému svojmu zákazníkovi po 1 000 GB dát na obidva letné mesiace. Teraz prichádza s vylepšenou ponukou Magio Internetu. Tá bude k dispozícii od 26. augusta 2021.

Pozrite siTelekom dá v lete všetkým zákazníkom 2 000 GB dát zadarmo!

Internet OptikNET

Nové portfólio OptikNET prináša nové názvy programov. Tie sa po novom volajú ŠTART, IDEÁL, EXTRA a MAX a ponúkajú vyššie rýchlosti. Telekom štartuje ponuku už na rýchlosti 50 Mbps, stredné programy majú rýchlosti 350 a 700 Mbps a najvyšší ponúka až 1000 Mbps.

Telekom zmenil aj pomer rýchlosti sťahovania a posielania dát. Po novom je to pomer 5:1. To znamená oveľa rýchlejšie posielanie dát. Výhody budú mať aj zákazníci v skupine Magenta 1. Tí dostanú rýchlosti vyššieho programu za rovnakú cenu. Služba štartuje na cene 11,90 eur mesačne za najlacnejší balíček. Najdrahší bude stáť 25,90 eur mesačne.

KlasikNET

Telekom uvádza aj nové portfólio pre programy KlasikNET. Aj tu zvýši rýchlosť uploadu. Taktiež v cenníku bude uvádzať dva typy rýchlosti. Prvou bude garantovaná a druhou maximálna. Rýchlosti sú určené pre meranie pevného pripojenia cez kábel v domácnosti.

Telekom v uplynulých mesiacoch investoval do nasadenia VDSL kariet v sieti, v ďalších týždňoch bude zvyšovať rýchlosti pre ADSL zákazníkov všade tam, kde to bude technicky možné. Pri ADSL technológii ostávajú možnosti programov na úrovni rýchlosti 4 až 20 Mbps. Tu sa nič nemení, ostávajú aj naďalej tri programy: M, L a XL.

Telekom predstavuje aj dodatkovú službu, ktorá je pre záujemcov o vyšší upload. Služba stojí 3 eurá mesačne pri viazanosti, resp. 3,98 eura bez viazanosti.

Novinkou je aj služba Magio Internet Security. Verzia na 1 PC stojí pri viazanosti 2,51 eur mesačne a prvé tri mesiace sú zdarma. Rodinná licencia na 5 zariadení (2x PC, 3x mobilné) vyjde na 4,99 eura mesačne a prvé tri mesiace sú taktiež zdarma.

Telekom poteší aj biznis zákazníkov

Zákazníci balíčkov Biznis OptikNET sa dočkajú vyšších rýchlostí. Základný program OptikNET M štartuje po novom už na rýchlostiach 70 / 20 Mbps, pričom už OptikNet L má rýchlosti 400 / 140 Mbps. Ceny začínajú už na 13,90 mesačne. Opäť budú mať výhody zákazníci, ktorí využívajú Magentu 1. Tam získajú ešte vyššie rýchlosti za rovnakú cenu.

Podobne ako pri portfóliu KlasikNET pre domácnosti, aj pri Biznis KlasikNET bude po novom uvádzaný rozsah rýchlostí od-do. V praxi tak bude mať zákazník na internetovom profile garantovanú rýchlosť a maximálnu rýchlosť.

Pozrite siTelekom rozšíril pokrytie 5G siete aj o okolité obce Bratislavy

Rovnako ostáva aj možnosť aktivovať si vyšší upload. Ceny ostávajú 3 eurá mesačne s viazanosťou a 3,98 eura bez viazanosti. Pri KlasikNET portfóliu sa posúva rozsah rýchlosti tak, že maximálna rýchlosť sa zvýši o 3 Mbps.

Zdá sa, že Telekom sa naozaj snaží, aby svojim zákazníkom ponúkol opäť vyššie rýchlosti. Byť v ekosystéme Telekomu v podobe Magenty 1 sa teraz oplatí ešte viac.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku