Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Telegram bude mať vlastnú kryptomenu Gram

Telegram bude mať vlastnú kryptomenu Gram
Zdroj | LoboStudioHamburg (Pixabay.com)
Michal Biznár
Telegram bude mať vlastnú kryptomenu Gram
Zdroj | LoboStudioHamburg (Pixabay.com)
Zdroj | LoboStudioHamburg (Pixabay.com)

Spoločnosť, ktorá stojí za komunikačnou aplikáciou Telegram, pripravuje uvedenie svojej vlastnej kryptomeny. Do konca októbra by sme sa tak mali dočkať virtuálnej meny Gram.

Telegram je známa chatovacia aplikácia, ktorá slúži na bezpečnú šifrovanú komunikáciu. Možno si ju budete pamätať v súvislosti so zákazom jej používania v Rusku, keďže autori aplikácie odmietli vydať správy ruským bezpečnostným zložkám.

Zdroj | Telegram
Pozrite si

3 tipy na šifrovanú komunikáciu cez smartfón

Za Telegramom stojí ruský vývojár Pavel Durov, ktorý vytvoril aj populárnu ruskú sociálnu sieť VKontakte. Po kontroverzii s Telegramom opustil rodnú krajinu.

Najnovšie sa chce firma, ktorá za aplikáciou stojí, zviesť na biznise s kryptomenami. O tejto novinke informoval americký denník The New York Times. Kryptomena Gram mala byť pôvodne financovaná ako takmer všetky kryptomenové projekty – cez tzv. počiatočnú ponuku meny (ICO), no neskôr bol tento proces zrušený. Telegram ale začiatkom minulého roku vyzbieral od investorov viac ako 1,7 miliardy dolárov. Najnovšie sa objavila správa, že kryptomena má byť spustená do 31. októbra 2019.

Zatiaľ nie je známych veľa informácií o chystanej kryptomene, no jej uschovanie bude fungovať cez digitálnu peňaženku s rovnakým názvom – Gram. Táto peňaženka by mala byť dostupná pre všetkých používateľov aplikácie Telegram, ktorých je po celom svete viac ako 200 miliónov.

Zdroj | Robinhood
Pozrite si

Odíde z Ruska Facebook a Twitter?

Uvidíme, ako to nakoniec s kryptomenou Gram dopadne. Samotný Telegram je decentralizovanou komunikačnou aplikáciou, takže bolo iba otázkou času, kedy sa objaví aj decentralizovaná kryptomena.

Otázne je, čo na kryptomenu povedia regulačné úrady, ktoré už teraz majú problém s chystanou kryptomenou Libra od Facebooku. Tiež sme zvedaví, ako na nové kryptomeny od veľkých firiem zareaguje kryptomenový trh, ktorý už niekoľko mesiacov stagnuje.