Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

TechDen vám pomôže so závislosťou detí na technológiách

TechDen vám pomôže so závislosťou detí na technológiách
Zdroj | TechDen
Richard Pliešovský
TechDen vám pomôže so závislosťou detí na technológiách
Zdroj | TechDen
Zdroj | TechDen

Firma TechDen bravúrne vyriešila zdanlivo veľký problém – Ako prinútiť deti, aby odložili smartfóny a tablety? Zavrieme ich ho boxu (zariadenia, nie deti!) a čas strávený s kontrolovanými zariadeniami bude pod dohľadom vlastnej aplikácie. Či bude toto riešenie v praxi fungovať, ukáže čas.

Zdroj | TechDen

Možno ste už zažili nepríjemné situácie, keď dieťa nechcelo pustiť z rúk svoju hračku. Niečo podobné zažívajú mnohí rodiča s trošku staršími deťmi, ktoré nechcú ani na okamih stratiť kontakt s digitálnym svetom, ktorý im sprostredkováva tablet, alebo smartfón.

Zdroj | TechDen

Zlé technologické návyky má pomôcť odstrániť zaujímavý výrobok od firmy TechDen, bez toho, aby vznikli v domácnosti konflikty a dramatické situácie. Samotná firma hovorí, že je to prvý produkt, ktorý kombinuje aplikáciu a spravuje čas, aký strávia deti pred obrazovkou alebo (nielen fyzicky) v domácnosti a nabíjacou stanicou, kde sa ukladajú zariadenia. Týmto spôsobom – že majú svoje zariadenia mimo svoj dosah – sa zabezpečí, že deti nie sú rozptyľované správami a upozorneniami. Namiesto toho sa môžu venovať svojim súrodencom, kamarátom, či rodičom.

Zdroj | TechDen

TechDen sa momentálne uchádza o priazeň zákazníkov na Kickstarteri. Ponúka high-tech box Den, ktorý dokáže nabíjať dve zariadenia do veľkosti 10,5 palca a aplikáciu, ktorú si navrhla a vyvinula sama spoločnosť.

Zdroj | TechDen

Aplikácia používa výučbový prístup, ktorý nie je autoritatívny. Deti sa priamo zúčastňujú na procese plánovanie, nastavenia odmien aj fyzického odkladania zariadenia do boxu. Keď sú deti súčasťou procesu riadenia, je pravdepodobnejšie, že budú dodržiavať stanovené podmienky. Deti tiež dostávajú notifikácie, ktoré im ukazujú, koľko majú ešte času, kým musia vrátiť svoj prístroj do Denu. Štúdia ukázala, že deti reagujú lepšie na predvídateľné upozornenia, ako nevyspytateľné príkazy, ktoré im dávajú rodičia.

Den je biela plastová krabica, do ktorej sa zmestia až dve zariadenia s OS Android (od 4.2), alebo iOS (od 9). Rozpozná zariadenie každého dieťaťa a upozorní dospelých, ktoré zariadenia sa nabíjajú a ktoré sa práve používajú. Box má veľkosť 36,7 x 11,8 x 27,6 cm s hmotnosťou 2,4 kg.

Zdroj | TechDen

Zariadenie sa dá v kampani kúpiť za 119 dolárov, po skončení kampane (21. september) však bude podstatne drahšie 199 dolárov.

Zdroj | TechDen

Možno aj takýmto zariadením dokážete svoje deti prinútiť odložiť elektroniku a ukážete im, že život je o niečom inom. Ale ruku na srdce – nepotrebovali by ste takýto box na smartfón v prvom rade vy?

Zdroj | TechDen

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Zdroj