Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

TECHBOX ZÓNA na výstave Audio Video Kino 2018 mala úspech

TECHBOX ZÓNA na výstave Audio Video Kino 2018 mala úspech
Števo Porubský
TECHBOX ZÓNA na výstave Audio Video Kino 2018 mala úspech

Počas uplynulého víkendu ste mali možnosť vidieť to najlepšie z najlepšieho zo svete Hi-Fi audio a video produktov od najznámejších mien z celého sveta. Súčasťou výstavy bola po prvýkrát aj špeciálna zóna pod taktovkou našej redakcie – TECHBOX ZÓNA. Čo ste v nej mohli vidieť, počuť a zažiť?

Víkend síce prebehol ako voda, no tí z vás, ktorí prišli pozrieť a hlavne vypočuť si výstavu Audio Video Kino 2018 v bratislavských hoteloch Crowne Plaza a Austrian Trend Hotel, určite neobišli ani TECHBOX ZÓNU.

V nej ste mali možnosť vidieť päticu ďalších vystavovateľov – Otta, CAT, Sony, Xiaomi a Domotron. Každá z pätice pritom lákala svojimi zaujímavými produktami, ktoré ste si mohli rovno vyskúšať.

Napríklad otta vytvorila v sále Rome pohodlnú obývačku, v ktorej ste si mohli vyskúšať, ako služba funguje. Navyše na vás čakali pukance a milé hostesky, ktoré vám všetko vysvetlili.

Otta ponúka širokú databázu rôznorodých titulov, s titulkami, alebo rovno so slovenským či českým dabingom. V otte nájdete vyše 800 titulov – okrem hollywoodskych filmov otta ponúka jedinečné európske kino, českú a slovenskú klasiku, koncerty či dokumenty.

Otta tiež ponúka živé vysielanie vybraných televíznych staníc. Sledovaný úsek si viete pretočiť a všetko zopakovať v rámci 24 hodín vďaka funkcii „timeshift“ alebo pre vybrané programy v 7-dňovom archíve.

Výrobca smartfónov CAT zas ukazoval takmer celé svoje portfólio. Okrem toho, že ste si mohli megaodolné smartfóny a mobilné telefóny vyskúšať, čakali na vás aj súťaže. Napríklad ste mohli skúšať svoju mušku pri hádzaní telefónu do vedra s vodou. Tí presní si odniesli vždy aj milý darček.

To, že o telefóny bol záujem je zrejmé nielen z fotografií, ale aj unavených hlasiviek chalanov na stánku. Ale to je dobre, hlavne pre vás.

Japonské Sony si do TECHBOX ZÓNY donieslo to najlepšie, čo má na našom trhu. Okrem tohtoročných noviniek, ako napríklad Sony Xperia XZ2 Premium ste si mohli vyskúšať úplne novú Xperiu XZ3 so zakriveným OLED displejom a umelou inteligenciou.

Viac o nej pritom rozprávali aj zástupcovia výrobcu v prezentácii počas oboch dní výstavy. Popri tom ste sa mohli pohodlne usadiť v Tuli vakoch, počúvať a oddychovať. Bolo veru čo, Xperia XZ3 prináša podstatne viac noviniek, ako iba nový displej či umelú inteligenciu.

Čínske Xiaomi malo produktov jednoznačne najviac, veď ich aj najviac vyrába. Tak extrémne široké portfólio produktov nenájdete u žiadneho iného výrobcu na svete.

Aj preto ste mohli obdivovať zaujímavé smart kúsky do domácnosti ako robotický vysávač, varič ryže, konvicu či zubnú kefku, ale aj čističku vzduchu či holiaci strojček. Všetko, samozrejme, s mobilnou aplikáciou.

Nechýbali ale aj kúsky z iného súdka. Napríklad notebook, smart lampa, či laserový projektor s ultrakrátkou projekčnou vzdialenosťou. Tí, ktorí sa radi hrajú neobišli stavebnicu s vláčikom, robota či elektrickú kolobežku.

Počas prezentácií Xiaomi ste mali zároveň možnosť dozvedieť sa o týchto produktoch viac bez toho, aby ste sa museli tlačiť na stánku.

V poslednom stánku TECHBOX ZÓNY sa uvelebil slovenský Domotron, výrobca jedinečnej smart domácnosti. Okrme už známych produktov, ktoré je možné mať v systéme Domotron ste mohli vidieť aj najnovšiu verziu Domotronu – bezdrôtový systém!

Okrem iného ale Domotron ukazoval aj integráciu reproduktorov Bose Home priamo do systému. Domotron, ako aj reproduktory Bose Home podporujú streamovacie služby Amazon Music, Spotify, Deezer, Apple Music a Pandora. Okrem Bose Home integroval Domotron v minulosti aj prémiový multiroom audio systém Nuvo od Legrandu.

V prezentáciách Domotronu ste sa mohli navyše dozvedieť nielen o samotnej slovenskej značke, ale aj o histórii smart domácností.

Navyše, vo foyer hotela Crowne Plaza Bratislava bola odparkovaná aj Škoda Kodiaq s plnou výbavou vrátane unikátneho Škoda Connect. Ten ste si mohli naživo vyskúšať a zistiť, aké to je mať v aute počítač a anjela strážneho v jednom.

Informácie o Škode Connect ste ale mohli sledovať aj počas oboch dní víkendu počas prezentácie automobilky. Stačilo sa pohodlne usadiť a počúvať čo všetko s Connectom dokážete robiť. A málo toho nie je.

To ale stále nebolo všetko, čo ste mohli počas víkendu v TECHBOX ZÓNE zažiť. V sobotu prišiel na vyspovedanie Youtuber a vloger Drahomír Piok, ktorý porozprával o tom, aké to je robiť videá, čo všetko je za tým a čo stojí za to.

V nedeľu si do kresla, presnejšie Tuli vaku, zasadol Roman Calík, šéfredaktor TECHBOXu, ktorý zas pokecal o minulosti, prítomnosti, ale aj budúcnosti nielen technologického sveta.

Ak ste fanúšikom najzložitejšej série stavebníc Lego Technic, naživo ste si mohli v TECHBOX ZÓNE pozrieť aj novinku Bugatti Chiron, ale aj superšport Porche 911 GT3 RS.

V stánku sme mali aj drona od Uavonicu, s ktorým sme ukázali budúcnosť doručovania časopisov…

Oddýchnuť ste si mohli na jednom z množstva Tuli vakov, no naživo ste mohli vidieť aj svetový unikát, prvý svietiaci Tuli vak na svete.

A hlavne množstvo časopisov TECHBOX, ktoré ste si mohli vziať so sebou na prečítaní v pokoji domova či kancelárie.

Ďakujeme všetkým partnerom a tešíme sa na budúcoročnú výstavu Audio Video Kino 2019, na ktorej veríme opäť nebudeme chýbať a prinesieme ďalšie zaujímavosti zo sveta technológií.