Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

TECHBOX.sk má 10 rokov! Čo sme s vami dokázali za jednu dekádu?

TECHBOX.sk má 10 rokov! Čo sme s vami dokázali za jednu dekádu?
Števo Porubský
TECHBOX.sk má 10 rokov! Čo sme s vami dokázali za jednu dekádu?

Pred 10 rokmi sme o polnoci sedeli v redakcii TECHBOXu a čakali na čas 00:00:01, aby sme oficiálne spustili do života náš nový on-line projekt, internetovú stránku TECHBOX.sk. Dnes, po okrúhlych 10 rokoch, je nie len dôvod na oslavu narodením, ale aj ideálny čas na bilancovanie.

Takto pred 10 rokmi, 31. januára 2010 sme spolu s Romanom Calíkom sedeli v redakcii TECHBOXu (predtým ešte časopisu BCMOBIL & TECHBOX) a čakali na obitie polnoci. Presne 1. februára o 00:00:01 hod. sa totiž oficiálne spustil web TECHBOX.sk, na ktorom sme pracovali dlhé mesiace.

Pozrite si

TECHBOX.sk spustený!

Tých 10 rokov prešlo ako voda a nebyť zmeny dizajnu stránky, ani by sme si to neuvedomili. 10 rokov je v technologickom svete ale poriadne dlhá doba. Postupne, počas celého roka sa aj dozviete prečo si to myslíme. Budete totiž každý týždeň prinášať súhrn toho najzaujímavejšieho čo sme písali pred 10 rokmi. A verte, že je to viac ako zaujímavé!

Takto vyzeral web TECHBOX.sk pred 10 rokmi:

A čo sme o ňom písali? „Na stránke TECHBOX.sk môžete nájsť najnovšie informácie z oblasti mobilných telefónov, GPS navigácií, fotoaparátov, kamier, TV a videa, audia, IT sveta, operátorov, ale i čoraz populárnejších gadgetov!“ takto sme informovali o novom webe. Všimnite si napríklad GPS navigácie. Pred 10 rokmi boli ešte veľmi obľúbené. Rovnako tak i kamery. Dnes tieto dve zariadenia takmer nepoznáme ako samostatné produkty.

Už vtedy sme išli proti prúdu, keďže ste mali možnosť si nastaviť TECHBOX.sk podľa preferencií: „Ako špecialitu TECHBOX.sk sme pre vás pripravili možnosť registrácie a následného výberu technologických sekcií, ktoré vás zaujímajú. Tak si vytvoríte stránku TECHBOX.sk podľa seba, totiž prioritne sa vám budú zobrazovať novinky práve z vašich obľúbených oblastí technológií. Výber neplatí len na zobrazovanie správ na web stránke, ale aj na zasielanie newsletteru priamo na váš e-mail. Ak ste zvyknutí klikať na web stránky niekoľkokrát denne, len aby vám neušli tie najpodstatnejšie novinky vedzte, že na TECHBOX.sk sa naháňať nemusíte. Každé ráno presne o 6.00 hod. pre vás pripravíme zaujímavé správy o tých novinkách, ktoré by ste nemali prehliadnuť.“ Dnes je niečo takéto už prakticky nereálne…

Neskôr, po zhruba 5 rokoch sme začali aj spoluprácu s dnes už úspešným Denníkom N, ktorý v tom čase ešte iba začínal. So spoluprácou zároveň prišla aj dizajnová a funkčná zmena webstránky, ktorá priniesla viaceré novinky, vrátane Rýchlych správ.

A takto vyzerá TECHBOX.sk dnes:

Celkom rozdiel, nemyslíte? Je však už pomaly čas na zmenu, môžete sa preto tešiť na web, aký na Slovensku nemá obdobu. Pred pár rokmi sme prišli s unikátnym časopisom TECHBOX, preto aj nový web bude unikát. Ale chce to ešte čas. 🙂

Miliónová návštevnosť!

Po 10 rokoch je však čas nie len na oslavu okrúhlych narodenín, ale aj na bilancovanie. Preto sme sa pozreli na najrôznejšie štatistiky, aby sme vám ukázali, čo je to 10 rokov v živote internetového portálu zameranom na technológie okolo nás.

Za 10 rokov existencie si nás pozrelo až 10 443 414 unikátnych návštevníkov, ktorí si pozreli vyše 40 miliónov stránok (presne 40 029 949). V priebehu 10 rokov sa k nám pravidelne vracia takmer štvrtina návštevníkov. 83,28% všetkých návštevníkov pochádza zo Slovenska, 4,39% z Česka, 2,59% z USA a 2,32% z Nemecka. Všetky ostatné krajiny tvoria menej ako percento návštevníkov.

Z celkového počtu tvorili návštevníčky až 38,40% zo všetkých návštev. Zvyšných 61,60% tvoria logicky muži. Za 10 rokov nás najviac čítali návštevníci medzi 25 – 34 rokov (38,74%), nasledovaný skupinou vo veku 35 – 44 rokov (27,14%) a 45-54 rokov (14,21%).

Čo sme písali?

Za 10 rokov fungovania webu ste si u nás mohli prečítať tisícky článkov. Povedali by ste, že je to už takmer 21 000 článkov? A minimálne dvakrát taký počet rýchlych správ? Z celkového počtu ste mohli za 10 uplynulých rokov prečítať 18 432 novinkových článkov, 921 recenzií a 1 327 tém. Od spustenia nového webu TECHBOX.sk 2.0 sme priniesli aj obrovské množstvo recenzií aplikácií, ktoré sa blížia k číslu 2 000. TECHBOX.sk nie je ale len o písaní.

K recenziám produktov sme nafotili tisícky živých fotografií, aby ste mali predstavu o tom, ako konkrétne produkty či služby vyzerajú v skutočnosti. Obísť nemôžme ani svetové výstavy ako CES, MWC či IFA, odkiaľ sme vám prinášali často aj živé zábery, aby ste mohli byť medzi prvými, kto novinky uvidí naživo. Samozrejmosťou sú aj videá, ktoré sa snažíme robiť na čo najvyššej úrovni. Aj preto ste si za 10 rokov mohli pozrieť u nás424 videí!

10 najčítanejších…

Po 10 rokoch sme si pozreli aj to, čo ste u nás za tie roky čítali. Rebríček historicky najčítanejších článkov je celkom prekvapivý:

1. Mapka – perfektná náhrada neohrabaného Kataster Portálu (2015)

2. Všetko o Netflixe – od inštalácie až po sledovanie Ultra HD filmov (2016)

3. Portál Mapka skončil, nahradil ho prepracovanejší ZBGIS (2017)

4. 14-ročná Alain Gassler prišla na to, ako z áut odstrániť mŕtvy uhol (2019)

5. 5 robotických vysávačov v najväčšom súboji na Slovensku (2017)

6. NÁVOD | Ako nájsť stratený Android? (2018)

7. 6 inteligentných a športových hodiniek, z ktorých si vyberie každý (2017)

8. NÁVOD | Ako zavesiť TV na stenu so skrytím všetkých káblov (2015)

9. 199 Black Friday zliav zo slovenských e-shopov, tých reálnych (2019)

10. Ako preniesť dáta zo starého smartfónu do nového? (2017)

Ešte viac zaujímavých „rebríčkových“ článkov vám prinesieme v samostatných článkoch ešte dnes.

 

V mene celej redakcie vám veľmi pekne ďakujem za vašu priazeň, ale aj za konštruktívne komentáre a návrhy na zlepšenie. Veríme, že aj tento rok prinesieme niekoľko zaujímavých noviniek na webe, ktoré vás potešia. Zatiaľ môžem ale prezradiť, že počas celého roka na vás čaká každý mesiac špeciálna narodeninová súťaž o parádne ceny. Prvé kolo spúšťame už zajtra.