Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #Eco
  • 4 min.
  • 1.8.2019

TECHBOX má vlastnú 22 kW nabíjačku pre elektromobily!

TECHBOX má vlastnú 22 kW nabíjačku pre elektromobily!
TECHBOX
TECHBOX má vlastnú 22 kW nabíjačku pre elektromobily!

Elektromobilita je pre TECHBOX veľkou témou. Preto sme radi, že sme sa stali prvou slovenskou technologickou redakciou, ktorá je vybavená vlastným wallboxom pre nabíjanie elektromobilov. Vďaka ZSE Drive sme tak naplno pripravení na elektromobilitu!

Elektromobily sú horúcou témou, nie však len dnešných dní. V redakcii TECHBOX sa im venujeme dlhodobo, boli sme pri predstaveniach prvotín či testovali prvé elektromobily, ktoré sa začali predávať aj na našom trhu. Nastal čas, posunúť náš záujem ešte ďalej. V redakcii TECHBOX tak máme veľký dôvod na oslavu. Sme totiž naplno pripravení na elektromobily.

Priamo v redakcii TECHBOX sme si nechali nainštalovať ZSE wallbox s výkonom nabíjania až 22 kW. Inštalácia bola prekvapivo rýchla. Je vidieť, že poverení pracovníci ZSE majú postupy bravúrne zvládnuté. Podrobnejšiu reportáž z inštalácie vám prinesieme v najbližších dňoch. Ak totiž máte elektromobil a miesto kam inštalovať wallbox, mali by ste nad ním vážne uvažovať.

Teší nás, že v ZSE Drive pri výbere stanice dbali aj na dizajn, ktorý je naozaj pekný a minimalistický. Pre nabíjanie elektromobilov máme k dispozícii štandardizovaný konektor Type 2 (Mennekes), pričom výkon nabíjacej stanice je až 22 kW. V praxi to znamená takmer 10-násobne rýchlejšie nabíjanie, v porovnaní so základným nabíjaním elektromobilu cez klasickú 230V/400V zásuvku. Samozrejme vyšší výkon nabíjania musí podporovať aj váš elektromobil.

Pozrite si

Jazdili sme Audi e-tron v Abú Dhabí, prvé prémiové elektrické SUV bez zrkadiel!

To, že TECHBOX je prvou slovenskou technologickou redakciou, ktorá má vlastnú nabíjaciu stanicu pre elektromobily nie je náhoda. Testom elektromobilov sa venujeme dlhodobo. Ako jediní technologickí novinári zo Slovenska sme sa zúčastnili napríklad aj vôbec prvých jázd na plne elektrickom Audi e-tron na svete. Z Abú Dhabí sme vám priniesli prvé pocity, ale aj plnohodnotnú reportáž.

Rovnako sme pre vás pripravili aj mega súboj, v ktorom sme porovnali štyri plne elektrické a najdostupnejšie hatchbacky na Slovensku. Práve tento test mal u vás, našich čitateľov, veľký úspech. Jazdili sme tiež celý mesiac na Hyundai KONA Electric, aby sme sa zžili s elektrickým autom. Aké sú výhody a nevýhody vlastnenia elektromobilu sa dozviete aj v našom videu na YouTube.

A prečo sme sa rozhodli práve pre ZSE Drive? Potešilo nás, že práve v portfóliu ZSE Drive je i prvá Ultra Fast Charging (UFC) nabíjacia stanica pre elektromobily na Slovensku. V Budči tak v budúcnosti dokážete nabíjať elekromobily výkonom až 350 kW. Musíme si však počkať na prvé elektromobily, ktorý takýto vysoký výkon nabíjania budú podporovať.

Pozrite si

Takto to vyzeralo na otvorení prvej UFC stanice pre elektromobily na R1/Budča

ZSE Drive tiež ponúka bohatú a stále rozširujúcu sa sieť nabíjacích staníc po celom Slovensku, navyše s prepracovanými službami či aplikáciou. Páči sa nám, že ZSE Drive ponúka napríklad aj online rezervácie staníc alebo možnosť platiť za nabíjanie buď priamo kartou či mesačne na faktúru. Mať nabíjaciu stanicu priamo pred redakciou je však úplne iný level. Zatiaľ, čo pre vás píšeme články priamo v redakcii, môžeme nabíjať testované elektromobily a vyraziť na dlhé cesty aj priamo z redakcie.

Sme radi, že elektomobilita veľmi prirodzene našla svoje miesto na Slovensku, a že sa budúcnosť u nás tak rýchlo začala udomácňovať. My v TECHBOX sme vďaka nášmu partnerovi ZSE Drive na elektromobilitu pripravení!