Reklama

Tech svet (320. deň): Tablet s uhlopriečkou 65 palcov?!

Števo Porubský

320. deň v technologickom svete sa opäť niesol v duchu noviniek z najrôznejších oblastí. Určite najzaujímavejším je android tablet s uhlopriečkou 65 palcov, no nemej zaujímavou je správa z Japonska o spoločnom podniku na výrobu displejov. S blížiacou sa zimnou sezónou zas padne vhod airbag na lavíny, Nikon si patentoval hybridný hľadáčik a Logitech končí s Google TV… Kam tento svet speje?

To sa dočítate aj v dnešných novinkách:

BlackBerry Curve 9380 a Bold 9790: (Ne)príjemné prekvapenie?

Nissan Pivo 3: Prosím si jeden čapovaný Nissan!

Prémiové nemecké televízory Loewe Individual 3D

Testujeme aplikácie a hry pre OS Android (33. časť) 

 

Lavínový airbag?

Predstavte si, že v krásnom prašane lyžujete/snowboardujete krásnou krajinou a zrazu strhnete lavínu. Extrémisti jej dokážu (väčšinou) zázrakom uniknúť, no nejaký záchranný systém by sa hodil. Známy výrobca North Face predstavil systém ABS (Avalanche Airbag Safety System) zabudovaný do takmer bežného ruksaku. Viac ako popis vám ale povie video nižšie.


 

(Zdroj: Engadget.com)

 

Japonský odboj

Možno aj preto, že juhokórejské spoločnosti Samsung a LG vedú vo výrobe malých a stredne veľkých displejov, japonská vláda vytvorila v spolupráci s tamojšími poprednými výrobcami displejov spoločnosť Japan Display Inc. Tú budú tvoriť Innovation Network Corporation of Japan (INCJ) a spoločnosti Hitachi, ToshibaSony, ktoré do spoločnosti „vložili“ svoje divízie malých a stredných displejov. Výsledkom by malo byť spojenie know-how a zdrojov spoločností na vytváranie špičkových displejov nielen pre mobily či tablety.

 

Mega tablet s androidom

Turecká spoločnosť ARDIC sa trošku pozabávala so 65-palcovou dotykovou Full HD TV, ktorý pripojila na tablet s procesorom Nvidia Tegra 2 a 1 GB RAM pamäťou. Výsledkom je obrí tablet, ktorý ale na rozdiel od bežných tabletov zvláda rozlíšenie Full HD (bežné tablety s OS Android majú podporu HD). Také jednoduché to teda nebolo, pretože aj na spätnú väzbu, teda dotyk na veľkom displeji, bolo potrebné popracovať.

 MusicJet

MusicJet od Orangeu za kupóny

Orange pre fanúšikov hudby prináša špeciálne kupóny s predplatenou službou MusicJet Premium. Kupón za akciovú cenu 14,90 € vám umožní neobmedzený prístup k miliónom skladieb na MusicJete na 3 mesiace, kupón v hodnote 19,90 € umožní používať službu 6 mesiacov. Kupóny sú k dispozícii na všetkých predajných miestach Orangeu, počas Vianoc aj v špeciálnych stánkoch vo vybraných nákupných centrách. Platnosť kupónov je do 30.6.2012.

 MusicJet

Hybridný hľadáčik Nikon

Japonský Nikon si nechal patentovať hybridný systém hľadáčika pre svoje zrkadlovky, ktorý by mal podľa popisu patentu umožňovať automatické/manuálne prepínanie medzi optickým a elektronickým hľadáčikom. Dôvodom využitia elektronického hľadáčika (displeja) je obmedzenie optického hľadáčika v náročných svetelných scénach (tma, šero, ostré slnko…). Uvidíme, kedy sa hybridný hľadáčik dostane do praxe. Výrobca o tom zatiaľ mlčí.

 Nikon hybrid VF

Logitech končí s Google TV

Jednou zo spoločností, ktoré stáli pri zrode Google TV bol aj Logitech (Google TV: počítač s veľkou obrazovkou, ktorý si zamilujete), ktorý mal dodávať periférie na ovládanie a set-top-boxy. Najnovšia správa od spoločnosti však potvrdila, že Logitech končí spoluprácu na projekte Google TV. Škoda. Na ovládanie tak asi budú slúžiť periferné zariadenia od Sony. Kedy sa avizovaný vstup Google TV na Slovensko (Google TV bude do roka aj na Slovensku!) zrealizuje je tiež zatiaľ veľmi nejasné. Minulý rok to akosi nestihol…

 Google TV

Time-lapse videá sa stávajú čoraz populárnejšími… medzi najnovšie patrí určite video z Dubaja. Vychutnajte si pohľad na najvyššiu stavbu sveta.

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.