Reklama
Advertisement
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Tech svet (32. deň): Samsung Galaxy S III odložený

Tech svet (32. deň): Samsung Galaxy S III odložený
Drahomír Piok
Tech svet (32. deň): Samsung Galaxy S III odložený

Ak ste sa tešili na nového nástupcu výborného telefónu Samsung Galaxy S II, budete sklamaní. Na tohtoročnom MWC v Barcelone predstavený nebude. Microsoft oddnes distribuje oficiálny vývojársky balíček pre Kinect. Lístok na vlak si konečne zakúpite aj z telefónu, podobne ako na MHD. Apple si patentoval nové odomykanie iOS zariadení. Na záver dvojica leteckých videí.

Zaručene si prečítajte aj:

TECHBOX.sk oslavuje 2. narodeniny!

Sony skonvertuje Full HD na 4K

Budeme čiskoro ovládať Mercedesy iba gestami?

Testujeme aplikácie a hry pre OS Android (44. časť)

Inovovanie zabezpečenia

Patent, ktorý bol zaevidovaný už 21. júla 2011 ukazuje nové možnosti zabezpečenia iPadu alebo iných iOS zariadení. Inovácia používa dvojicu programovateľných elektromagnetov, ktoré po priblížení a rozpoznaní odomknú systém. Napríklad formou stylusu, žeby najbližšia novinka v iPade 3?

Apple patent

Kinect pre Windows

Microsoft dnes oficiálne odštartoval predaj Kinectu spolu s SDK balíčkom pre vývojárov. Odporúčaná cena je 250 USD alebo 150 USD pre školy. Ak bude zariadenie Kinect implementované do notebookov s Windows 8, môžete sa iste tešiť na množstvo zaujímavých programov, aplikácií či doplnkov.

Microsoft Kinect

Samsung Galaxy S III nebude

Nový pokračovateľ zatiaľ najúspešnejšieho telefónu z dielne Samsungu nebude predstavený na najväčšej mobilnej udalosti roka, MWC 2012. Oficiálne to potvrdili predstavitelia Samsungu. SGS III bude predstavený na samostatnej tlačovej konferencii niekedy v druhom kvartáli. Presný dôvod neuviedli, no špekulácie hovoria o neskoršej výrobe štvorjadrových čipov Exynos, ktorá začína taktiež v druhom kvartáli. Na MWC by sme sa mali dočkať 11,6″ Galaxy Tab s 2 GHz procesorom a úžasným rozlíšením 2 560 x 1 600 bodov, možného pokračovateľa Galaxy Note a iných telefónov.

Samsung Galaxy S III

Lístok na vlak cez mobil

Od dnes si môžete zakúpiť lístok na vlak aj cez telefón. Jediné požiadavky sú navštíviť web www.slovakrail.sk a lístok kúpiť podobne ako cez počítač. Teraz už však nie je nutné lístok vytlačiť. Postačí vám preukázať sa zaslaným kódom cez SMS alebo QR kódom, ktorý nájdete v e-maili. Cestovný lístok je o 5 % lacnejší, avšak je potrebné zakúpiť ho do 3 hodín pred odchodom vlaku okrem spojov IC. Tam vám systém dovoľuje kúpu do 15 minúť od odjazdu, ale už bez zľavy. Platiť môžete len platobnou kartou.

Vlak

Synchronizované lietanie a superhrdinovia

Dnes tu mám pre vás dvojicu „lietajúcich“ videí. Na prvom si pozriete originálne poňaté RC modely superhrdinou, ktoré sa vznášajú na New Yorkom. Ak by ste dostali chuť, cena jedného sa zastavila na 380 USD (približne 290 €). Na druhom videu si užite synchronizovanú leteckú show kvadrikoptér z Pensilvánskej Univerzity.

 


 

Foto: Microsoft, mashable.com, transport.sk, geekygadgets.com