Reklama
Advertisement
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Tech svet (313.deň): Flashu v mobilných zariadeniach odzvonilo

Tech svet (313.deň): Flashu v mobilných zariadeniach odzvonilo
Drahomír Piok
Tech svet (313.deň): Flashu v mobilných zariadeniach odzvonilo

Nokia zatiaľ necháva MeeGo nažive a pripravila preňho prvú aktualizáciu. Výkonná NVIDIA Tegra 3 sa blíži, aké nové možnosti prinesie? Zdá sa, že Flashu nadobro odzvonilo, aspoň v mobilných zariadeniach. Potápa ho dokonca sám Adobe. Nakoniec si ukážeme video zaujímavých inteligentných hodiniek.

Nezabudnite si prečítať aj tieto dnešné novinky:

Ešte lepší Samsung Galaxy S II

Aj Motorola už má svoj prvý Facebook telefón

Sony ICF-DS15iP: koniec vstávania na obyčajné pípanie

Testujeme aplikácie a hry pre OS Android (32.časť)

 

Nokia myslí aj na MeeGo

Majitelia drahého smartfónu od fínskeho výrobcu sa môžu radovať. Kým sa po novom roku začne sústrediť všetka pozornosť na novo predstavené Windows Phone telefóny, získala Nokia N9 svoju prvú a snáď nie poslednú aktualizáciu. Verzia 1.1 pridáva nové možnosti kontroly hudby na domovskej obrazovke, nové indikátory, písanie na klávesnici v štýle Swipe či podporu NFC tagov. Vyladenejší bude aj výborný multitasking a zrýchlenia sa dočkala synchronizácia s Mail for Exchange.

Nokia N9

Tegra 3 prichádza

Už v decembri sa dočkáme prvého zariadenia s novým a očakávaným procesorom NVIDIA Tegra 3. Nový štvor, no v podstate päť jadrový procesor (piate jadro používa len nízke frekvencie a zabezpečuje základný chod zariadenia, ak nie je potreba veľkého výkonu, ak áno, následne sa spúšťajú už štyri jadrá). Úspora energie vraj dosahuje až 61 %, čo podľa NVIDE znamená predĺženie výdrže aj na 12 hodín prehrávania FullHD videa. Grafický výkon je od predchádzajúcej verzie až 3x vyšší. Prvý tablet s Tegra 3 bude Asus Eee Pad Prime Transformer.

NVIDIA Tegra 3

Adobe máva Flashu

A je to tu. Adobe sa rozhodla ukončiť vývoj Flashu pre mobilné zariadenia a následné zameranie by malo byť smerované na HTML5. Paradoxne, keď už pomaly máme v rukách zariadenia, ktoré si hravo s flashom poradia, jeho ďalšie pokračovanie končí. Adobe však pripomína, že opravy aktualizácie ohľadne bezpečnosti bude vydávať pre Android aj naďalej.

Flash vs HTML5

iPhonom zaplatíte pohodlne aj bez NFC

Nová verzie aplikácie Apple Store 2.0 prináša nové možnosti nakupovania, no len v oficiálnych predajniach Apple. Z aplikácie si teraz môžete jednoducho tovar zarezervovať a do hodiny si ho vyzdvihnúť. Funkcia EasyPay dovolí nakupovať v oficiálnych predajniach len naskenovaním čiarového kódu, prihlásením sa pod svojím Apple ID a zaplatiť. Tovar si vraj následne môžete zobrať so sebou bez akejkoľvek inej kontroly pri odchode. Funkcia je dostupná len v USA.

Apple Store 2.0

Prvé skutočné smart hodinky?

Talianska spoločnosť Blue Sky predstavila inteligentné alebo inak smart hodinky s názvom i&#039m watch. Zaujímavý prístroj disponuje 1,54″ displejom s nainštalovaným a upraveným Androidom 1.6. Rozlíšenie displeja činí 200 x 200 bodov. Poháňaný je procesorom MX233 s taktom približne 450 MHz a 64 MB RAM. Vcelku je hardvérová výbava obdobná s Motorolou Motokey Social. Hodinky dokonca obsahujú aj Wi-Fi, Bluetooth alebo aplikácie pre Facebook či Twitter. Na trhu sa objavia po novom roku.

Foto: Apple, NVIDIA