Reklama

Tech svet (276. deň): Samsung má nový 1,5 GHz procák pre mobily

Števo Porubský

Samsung sa pochválil nielen novým 1,5 GHz procesorom pre mobily a tablety, ale ukázal aj  16 Mpx CMOS snímač, ktorý je ale skôr marketingovou hračkou, ako reálnym vylepšením. Každopádne uvidíme. Corel má nový PainShop Pro X4, Toshiba ukázala notebook pre deti a Nokia potichu chystá nový operačný systém.

 

Nezabudnite si však pozrieť ani novinky z dnešného rána:

Čítačka kníh Amazon Kindle iba za 59 €!

Testujeme aplikácie a hry pre iOS (30.časť)

Odolný telefón pre Bear Gryllsa?

Testujeme Audi A6 (video)

Samsung má už piaty Galaxy Tab! Vylepšil ten prvý…

  

Corel PaintShop Pro X4 

Corel predstavil najnovšiu verziu obľúbeného softvéru pre úpravy fotografií PaintShop Pro X4, ktorý podľa výrobcu obsahuje viac ako 75 nových funkcií a je zároveň rýchlejší ako jeho predchodca, dokonca až o 50% rýchlejší pri štarte programu. Jednou z hlavných noviniek je funkcia Fill Light, ktorá dodá podexponovanej fotografii/častiam fotografie správny nádych, ale prepracovaná je vraj aj HDR funkcia. Novinku si môžete dopriať od 70 € za upgrade, resp. 90 € za nový softvér aj rovno z web stránky výrobcu.  

Corel PaintShop Pro X4  

Nový 1,5 GHz Exynos pre mobily

Samsung sa pochválil novým, resp. vynoveným procesorom pre mobilné zariadenia Exynos. Model 4212 bude taktovaný na 1,5 GHz a obsahovať bude samozrejme dve jadrá. Výrobca sa pochválil, že nový procesor bude o 25% rýchlejší ako predchodca (ktorý je napríklad v modeli Galaxy S II LTE) a 50% rýchlejší v 3D grafických efektoch. Viac info nájdete v tlačovke výrobcu.

Samsung Exynos 4212 

Notebook pre deti?

Toshiba ukázala notebook pre deti. Ten je okrem zvýšenej odolnosti voči otrasom, pádom, obliatiu… zaujímavý i zvnútra. Ponúka 1,3 GHz AMD procesor, 13,3-palcový displej, 320 GB pevný disk a hlavne upravený softvér pre detského používateľa. Cenovka by mala začínať na svetových trhoch pod hranicou 500 €. Viac o Toshibe Satellite L735D.

Toshibe Satellite L735D 

Samsung to preháňa s Mpx

Okrem nového procesora Samsung ukázal aj nový BSI CMOS (Samsung S5K2P1) senzor pre mobily a tablety. Ten vraj ponúkne až 16 Mpx rozlíšenie. Je to však už na zamyslenie, pretože v pár milimetroch tenkom tele nemôže byť nikdy kvalitná optika, takže fotografie budú opäť rovnaké, len objemovo väčšie. Extrémom je 60 fps video, či 30 fps rýchlosť snímania statických obrázkov v plnom rozlíšení.

 Samsung S5K2P1

Nový softvér pre „hlúpe“ Nokia telefóny

Podľa viacerých zdrojov Nokia pripravuje nový operačný systém pre svoje „hlúpe“ mobily. Pôvodnú Series 40 by mal v priebehu budúceho roka nahradiť nový uzatvorený systém postavený na Linuxe. Viac informácií a ani oficiálne stanovisko Nokie zatiaľ nie sú k dispozícii, tešiť by sme sa však mali na jednoduchosť a rýchlosť používania.

 

Domáca bicia zostava v mobile

Na videu vyššie môžete vidieť názornú ukážku iOS aplikácie Table Drum, ktorá využíva mikrofón zariadenia na snímanie okolitých zvukov a následného „preformátovania“ do reálneho zvuku bubna či činelov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.