Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Tech svet (25. deň): Apple sa opäť prekonal

Tech svet (25. deň): Apple sa opäť prekonal
Dominik Fúsek
Tech svet (25. deň): Apple sa opäť prekonal

Tento, resp. minulý týždeň viacero veľkých spoločností zverejnilo svoje finančné výsledky za predchádzajúce tri mesiace. Nikomu sa nedarilo tak ako Applu, firma opäť prekonala svoje rekordy. Kórejské firmy LG a Samsung sú ale tiež veľmi silné, japonská konkurencia ide pred nimi do kolien. Aj o tom v dnešnom prehľade.

Neprehliadnite ani tieto zaujímavosti:

Samošoférujúce BWM sa ženie diaľnicou, chcete ho?

Každý mobil môže byť vodotesný, stačí neviditeľný náter za 59 dolárov

Alienware X51 sa inšpiroval dizajnom hernej konzoly

Testujeme aplikácie a hry pre OS Android (43. časť)

Najlepšie výrobky minulého roka sú známe, takisto majiteľ Galaxy Note! Vyhrali ste?

Apple iPhone 4S

Apple opäť rekorduje

Štvrťročné výsledky Applu sú opäť rekordné – tržby 46 miliárd dolárov, zisk 13 miliárd. Predaných bolo až 37 miliónov iPhonov, 15 miliónov iPadov, približne rovnako veľa iPodov a vyše 5 miliónov počítačov Mac.

Hitachi logo

Konkurencia je prisilná

Japonská firma Hitachi končí s výrobou televízorov. Zlomila ju konkurencia, najmä kórejské firmy LG a Samsung, ktoré v posledných rokoch vytláčajú zavedené japonské značky. Okrem Hitachi majú problémy aj Sony a Panasonic.

NVIDIA Tegra logo

Štvorjadro aj v aute

NVIDIA sa z nuly vypracovala na kľúčového hráča v segmente mobilov, karty chce zamiešať aj v automobiloch. Značky Audi, Lamborhini, Tesla a neskôr aj ďalšie začnú do svojich modelov montovať výkonné čipy Tegra 2/Tegra 3, čím podstatne skvalitnia ich multimediálne schopnosti.

ASUS Zenbook UX31

Ultrabooky od AMD?

Výrobca čipov AMD nezostane Intelu nič dlžný a pripraví čipy, ktoré sa ocitnú v počítačoch konkurujúcich ultrabookom od Intelu. Budú mať podobnú spotrebu a snáď aj porovnateľný výkon, údajne je v príprave aj rozhranie podobné Thunderboltu. AMD nebude stanovovať také prísne požiadavky ako konkurent, jej varianty by mali byť o 100-200 dolárov lacnejšie.

Pasívne okuliare LG Cinema 3D

Ešte ľahšie a štýlovejšie

Na takej jednoduchej veci, ako sú pasívne 3D okuliare, sa toho veľa vylepšiť nedá. LG sa ale o to pokúsilo a jej nová kolekcia vyzerá lepšie a tiež menej váži. Najľahší model dokonca iba 5,5 g!

Zdroj a foto: Apple, cnet.com, Engadget, NVIDIA, TECHBOX