Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #TV
  • 2 min.
  • 7.9.2022

TCL predstavilo doteraz najväčší Mini LED televízor s uhlopriečkou až 98"

TCL predstavilo doteraz najväčší Mini LED televízor s uhlopriečkou až 98"
Zdroj | TCL
Richard Pliešovský
TCL predstavilo doteraz najväčší Mini LED televízor s uhlopriečkou až 98"
Zdroj | TCL
Zdroj | TCL

Na veľtrhu IFA 2022 nechýbala ani známa spoločnosť TCL. Tento veľký hráč v oblasti televízneho priemyslu tu predstavil niekoľko noviniek. Okrem nových modelov televízorov prináša top soundbar X937U s exkluzívnou technológiou RAY•DANZ.

Nás zaujala dvojica televízorov radu XL Collection s Mini LED posvietením. Zdá sa, že práve táto séria triafa do vkusu a potrieb divákov.

Séria XL Collection má ambície prinášať filmovým fanúšikom silný a autentický zážitok, podobný tomu, aký zažívajú diváci vo veľkých kinosálach.

Obsah pokračuje pod reklamou

Televízory C935 a C835 radu XL Collection disponujú podsvietením Mini LED, ktoré TCL vyvinulo na zabezpečenie kvalitného zobrazenia aj v jasnom interiéri. Technológia Mini LED vďaka tisícom miniatúrnych diód zobrazuje obsah HDR10+ v maximálne možnej kvalite. Diváci majú k dispozícii jasný obraz s vynikajúcim kontrastom, hlbokou čiernou a jemným rozlíšením.

TCL C935 ponúka spolu 1 920 zón lokálneho stmievania televízora. Obnovovacia frekvencia je 144 Hz. Zvuk je v prípade modelu C935 2.1.2-kanálový, reproduktory tu smerujú nielen dopredu, ale i nahor. O basové zložky sa stará subwoofer. TCL 835 má audiosytém Onkyo, ani tu nechýba podpora Dolby Atmos.

Televízory série C935 si môžete vybrať v 75- a 65-palcových 4K UHD veľkostiach, modely C835 sú na výber v 75-, 65- a 55-palcových uhlopriečkach.

Všetky televízory série XL Collection pre rok 2022 podporujú väčšinu technológií a formátov HDR dostupných na trhu, napríklad Dolby Vision IQ, Dolby Vision, HLG, HDR10 a HDR10+.

Výrobca na veľtrhu tiež ukázal 98-palcový model TCL C735 so 4K UHD rozlíšením a zobrazovacou technológiou QLED. Podporuje Google TV a je najväčší z tejto série.

Je navrhnutý tak, aby simuloval najlepšie miesto v kine. Stačí, ak si od obrazovky sadnete zhruba 3 metre ďaleko. Vtedy získate rovnaké zorné pole (60 stupňov) ako pri sledovaní 30-metrového plátna z prostredia radu sedadiel uprostred kina. Televízory 98C735 aj 75C735 sú televízory QLED a dokážu 100 % reprodukovať „hollywoodske“ farby presne tak, ako to zamýšľal režisér s kameramanom.

Zdroj