Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #TV
  • 3 min.
  • 9.9.2019

TCL predstavilo na IFA 2019 tri modelové série 4K Android TV

TCL predstavilo na IFA 2019 tri modelové série 4K Android TV
Zdroj | TCL
Richard Pliešovský
TCL predstavilo na IFA 2019 tri modelové série 4K Android TV
Zdroj | TCL
Zdroj | TCL

Spoločnosť TCL predstavila v Berlíne inovatívne rady televízorov určených pre európsky trh. Využívajú technológiu Mini LED, prvky umelej inteligencie TCL AI-IN a zvuk Onkyo soundbarov.

TCL X10

Táto séria je vlajkovou loďou spoločnosti. Je to vôbec prvý Android TV s technológiou Mini LED a jeden z najtenších Direct LED televízorov na svete.

Zdroj | TCL

Novinka ponúka Direct Mini LED podsvietenie, technológiu Quantum Dot, rozlíšenie 4K HDR Premium, Dolby Vision a HDR10+. TCL X10 pracuje s pokročilým operačným systémom Android TV, ktorý ponúka služby Google Assistant.

Technológia TCL Mini LED prináša detailný, kontrastný obraz s prirodzeným podaním farieb. Kvalitný obraz je zabezpečený viac než 15 000 ultratenkými LED diódami v 768 zónach. Séria X10 sa tak môže pýšiť kvalitným podaním bielej farby a sýtymi odtieňmi čiernej.

Pozrite si

TCL prináša na Slovensko dva nové modely Smart TV so 4K rozlíšením

Quantum Dot prináša realistické zobrazenie farieb (100 % úroveň štandardu DCI-P3 s hodnotami jasu 1 500 nitov). Natívny 100 Hz displej má plynulé zobrazenie scén zachytávajúcich rýchly pohyb.

Zdroj | TCL

TCL X10 ponúka nielen výborný obraz, ale aj kvalitný zvuk vďaka Dolby Atmos a soundbaru Onkyo 2.2. Televízory dobre zapadnú do akéhokoľvek interiéru vďaka ultratenkému bezrámčekovému kovovému dizajnu.

TCL X81

Zdroj | TCL

Táto séria kombinuje ultratenký sklenený dizajn, 4K HDR Premium obraz s technológiou Quantum Dot, Dolby Vision, HDR10+ Android TV.  Aj tu nájdeme hlasového asistenta Google a kvalitný zvuk, ktorý prináša zvukový systém Onkyo 2.1 a Dolby Atmos.

Pozrite si

TCL Plex – lacná vstupenka na globálny trh smartfónov

Revolučný bezrámčekový dizajn využíva sklenenú vrstvu, vďaka vlastnému riešeniu a technológii je sklo vysoko odolné a nerozbitné. TCL X81 tak zaujme na prvý pohľad, nerozhodných presvedčí svojim výkonom a kvalitou obrazu. 

Zdroj | TCL

TCL EC78

Posledná modelová rada je určená tým, ktorí nechcú robiť kompromisy medzi kvalitou a elegantným vzhľadom. TCL EC78 kombinuje bezrámčekový, ultratenký kovový dizajn a obrazovú kvalitu 4K HDR Pro s technológiou Wide Color Gamut, Dolby Vison a HDR10+.

Zdroj | TCL

Aj tento inteligentný televízor využíva systém Android TV a integrovanú službu Google asistenta.

Všetky tri nové modelové rady používajú soundbar značky Onkyo a operačný systém Android TV. Na európsky trh budú uvedené v nadchádzajúcich týždňoch, resp. mesiacoch.