TCL má už aj notebook so 4G. Poháňa ho Qualcomm Snapdragon

ZDROJ | TCL

Čínsky producent TCL sa rozhodol expandovať aj v oblasti prenosných počítačov. Jeho prvý model síce neponúka revolučné riešenia, ale prináša sympatické zariadenie s praktickými funkciami i dlhou výdržou batérie.

Notebook nesie označenie Book 14 Go. Má 14,1-palcový displej s rozlíšením 1 366 x 768 px a 60 Hz obnovovacou frekvenciou. Zariadenie beží na Windows 11, ktorý poháňa 8 nm čip Qualcomm Snapdragon 7c spárovaný so 4 GB RAM. Vďaka Sapdragonu je notebook vybavený 4G LTE konektivitou a pýši sa 12-hodinovou výdržou batérie.

ZDROJ | TCL

Nízka cena je dosiahnutá použitím cenovo dostupnej platformy Qualcommu, ktorá je určená na použitie počítačov vstupnej úrovne, resp. Chromebookov. Otázkou je, či by zariadeniu neprospela väčšia kapacita RAM, predsa len, 4 GB je v dnešnej dobe pomerne málo. Pre študentov a na základnú kancelársku prácu, čo zrejme robí väčšina používateľov, by však mohol Book 14 Go postačovať.

Pozrite siTCL ide masívne do Mini LED technológie, top televízory budú mať 144 Hz

O zvuk sa stará dvojica reproduktorov, video sníma predná webkamera s rozlíšením 720p. Bezdrôtové spojenie zabezpečuje Wi-Fi 5 a Bluetooth 5.1. V zariadení sa našlo miesto pre slot na SD karty, 2x USB-C, 1x USB-A a 3,5 mm audio konektor.

TCL Book 14 Go je navrhnutý ako ľahko prenosný počítač, má hrúbku 13,95 mm a hmotnosť 1,32 kg. Batéria má kapacitu 40 Wh, podporuje Power Delivery nabíjanie do 25 W, čo padne vhod pri nabíjaní smartfónu, či iných drobných zariadení.

ZDROJ | TCL

Notebook TCL Book 14 Go sa začne predávať vo vybraných regiónoch v druhom štvrťroku 2022. Cena produktu je určená na rozumne nastavených 349 dolárov.

ZdrojTCL