Tatra banka otvára startupový program Elevator Lab Challenge

ZDROJ | Tatra banka

Tatra banka spustila registráciu do akceleračného programu Elevator Lab Challenge. Cieľom programu je nadviazať intenzívnu spoluprácu so startupmi a fintechmi.

Elevator Lab je akceleračný program podporujúci startupy a fintechy z dielne Raiffeisen Bank International (RBI), ktorý bol prvýkrát spustený v lete 2017. Aktuálne je najväčším fintechovým akcelerátorom v strednej a vo východnej Európe s prístupom k 14 rôznym trhom, na ktorých RBI pôsobí.

ZDROJ | Tatra banka

Tento rok Elevator Lab otvára svoj druhý ročník a skupina RBI týmto pozýva všetkých záujemcov o spoluprácu. Novinkou tentoraz je, že sedem sieťových bánk RBI, konkrétne banky v Albánsku, Bielorusku, Bulharsku, Kosove, Rumunsku, Rusku a na Slovensku, sa zamerajú na zaujímavé riešenia z oblasti finančných startupov vo forme regionálnych „Elevator Lab Challenges“. Tatra banka má za sebou už niekoľko úspešných spoluprác v tejto oblasti a teší sa z možnosti budovať ďalšie.

Pozrite siTatra banka používa AI technológiu na rozpoznanie spokojnosti klientov

Online formulár na prihlásenie projektov nájdete na stránke Elevator Lab. Projekty je možné prihlásiť až do 31. mája 2018. Porota, ktorá bude hodnotiť projekty, je zostavená z predstaviteľov spoločností Tatra banka, VISA, CISCO, RBI, a HubHub.

ZDROJ | Tatra banka

Hlavným cieľom Elevator Lab Challenge je identifikovať startupové riešenia, ktoré využívajú inovatívne technológie a zároveň majú najväčší potenciál na reálne využitie, a to v týchto oblastiach:

  • Platby a transakcie
  • Rozšírená analytika
  • RegTech & bezpečnosť
  • Poradenské služby
  • Pobočka budúcnosti
  • Open Banking

A čo získajú výhercovia tohto programu? V kategórii Najinovatívnejší nápad čaká na víťaza finančná odmena 5 000 €. Kategória Nápad s najširším uplatnením v rámci celej skupiny RBI ponúkne výhercovi startup workshop v sídle Elevator Lab vo Viedni a k tomu divokú kartu do semifinále medzinárodnej súťaže RBI Elevator Lab, pričom medzinárodná porota vyberie víťazov.

Pozrite siTatra banka nám ukázala svoju aplikáciu v okuliaroch Microsoft HoloLens

Nový priestor v coworkingovom centre

Elevator Lab powered by Tatra banka sa na jeseň tohto roka stane priestorom, v ktorom sa budú uskutočňovať v spolupráci s HubHub-om rôzne prednášky, eventy a hackathony na biznisové aj technologické témy. Tatra banka bude taktiež pomáhať startupom a fintechom mentoringom, ktorý im umožní efektívnejšie škálovať svoje nápady. Tatra banka sa zároveň prezentuje tým, že má ambíciu sprístupniť startupom aj niektoré typy anonymizovaných dát za účelom vzniku nových riešení pre klientov.

Viac podrobností sa dozviete na spomínanej stránke Elevator Lab.

ZdrojElevator Lab powered by Tatra banka

Komentáre k článku