Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Tatra banka nám ukázala svoju aplikáciu v okuliaroch Microsoft HoloLens

Tatra banka nám ukázala svoju aplikáciu v okuliaroch Microsoft HoloLens
Roman Calík
Tatra banka nám ukázala svoju aplikáciu v okuliaroch Microsoft HoloLens

Tatra banka je veľkým inovátorom v oblasti technológií v bankovníctve, o čom svedčí určite aj víťazstvo v našej ankete NAY TECHBOX roka 2016 v kategórii Banková aplikácia. Pozrite sa však, ako si predstavuje Tatra banka svoju aplikáciu pre okuliare HoloLens.

Tatra banka počas minulého roka 2016 neustále vylepšovala svoju Aplikáciu Tatra banka, a teraz prichádza aj s novinkami pre používateľov operačného systému Windows 10. Aplikácia pre najrozšírenejší operačný systém v počítačoch totiž ponúkne po novom množstvo funkcií z mobilnej verzie, a tak si môžete aj na veľkej obrazovke počítača užívať výhody, na ktoré ste si zvykli práve z vašich smartfónov či tabletov.

Zdroj | Tatra banka

K dispozícii tak máte prehľad vašich účtov, kreditných kariet či úverov. Ale aj SEPA platby a skener pre rýchle zadanie platieb.

Mimochodom v roku 2016 sa počet používateľov aplikácie Tatra banka zvýšil o 40%. Aplikáciu tak využíva už viac ako štvrť milióna používateľov, konkrétne nám Tatra banka prezradila číslo 256 830 ľudí ku koncu roka 2016.

Dnes sme sa však ocitli ešte o niekoľko rokov vpred, teda niekde v rokoch 202X. Tatra banka nám totiž ukázala, ako si predstavuje bankovníctvo s využitím najmodernejších technologických vychytávok – napríklad okuliarov Microsoft HoloLens.

Musíme uznať, že demo aplikácie Tatra banka vo virtuálnom prostredí nás mimoriadne bavilo. Páčil sa nám hlasový asistent aplikácie, ktorého hlas určite poznáte z reklám Tatra banky.

Napríklad keď si prezeráte vaše výdavky cez Spending report a šetríte na auto, hlas vám milo oznámi, že by ste mali trebárs na oddychové aktivity v danom mesiaci minúť už len XY eur.

Prostredie aplikácie Tatra banka v Microsoft HoloLens má jednoduchú no mimoriadne funkčnú grafiku. Dostanete sa k základným informáciám o účte, kde si okrem zostatku viete pozrieť aj posledné pohyby na účte. Samozrejme si môžete vybrať len pohyby online nákupov a podobne.

Pohyby sú zobrazené prehľadne zelenou a červenou farbou úplne v pravej časti virtuálneho prostredia. Ovládanie a pohyb v deme aplikácie pochopíte ihneď, naučia vás ich však aj hlasové pokyny virtuálneho asistenta.

Zdroj | Tatra banka

Na výber položky stačí pohybom hlavy nasmerovať kurzor na správne miesto a dvojicou prstov potvrdiť výber. V aplikácii je dokonca k dispozícii aj možnosť platiť načítaním QR kódu z faktúry. Čo sme si samozrejme vyskúšali a uhradili faktúru operátorovi na prvýkrát.

Aplikáciu Tatra banka pre okuliare Microsoft HoloLens, ktorá sa ovláda hlasom a gestami vyvíjala Tatra banka v spolupráci s firmou Inloop, s.r.o. Ako funguje v praxi si môžete pozrieť aj na nasledujúcom demo videu. Úprimne, myslíme si, že Tatra banka nie je ďaleko od reálnej predstavy správy našich účtov v blízkej budúcnosti.

https://youtu.be/Zl11gPollVg

Zdroj