Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

TappLock - zámok, ktorý otvoríte jednoduchým priložením prsta

TappLock - zámok, ktorý otvoríte jednoduchým priložením prsta
Zdroj | http://www.cnbeta.com/articles/470719.htm
Marek Hudák
TappLock - zámok, ktorý otvoríte jednoduchým priložením prsta
Zdroj | http://www.cnbeta.com/articles/470719.htm
Zdroj | http://www.cnbeta.com/articles/470719.htm

Určite sa aj vám párkrát stalo, že ste si zabudli kľúč od zámku na bicykli či od skrinky v telocvični. Tieto a ďalšie podobné problémy chce vyriešiť kanadská technologická firma Phison Lab svojím zámkom TappLock otvárateľným odtlačkom vášho prsta.

https://www.youtube.com/watch?v=9LeLPpxa708

Odomykanie pomocou odtlačku prsta sa stalo už takmer bežné pri novších smartfónoch, preto aj táto novinka nie je v pravom slova zmysle novinka. V minulosti sme mohli skúsiť podobné nápady.

Napríklad Noke Range alebo iFingerLock no skúsenosti užívateľov s náhodným odomykaním alebo naopak nemožnosťou otvorenia ukázali čomu sa treba vyvarovať. Autori však veria v úspech ich projektu na stránke Indiegogo, kde zatiaľ vyzbierali niečo cez 25-tisíc dolárov z očakávaných 40.

Zdroj | Tapplock

Vybrať si môžme z dvoch variant. Lite verzia s výdržou batérie do 6 mesiacov alebo drahšia verzia s výdržou batérie do 3 rokov s možnosťou nabíjanie telefónu. Ak uvažujete nad podporením projektu, odporúčam príspevok aspoň 25 dolárov, za ktorý obdržíte medzi prvými Lite verziu TapLock.

Zdroj | Indiegogo
Zdroj | Indiegogo

Jednou z najväčších výhod TappLock je možnosť pridať osoby, ktoré budú môcť daný zámok otvoriť. Nastaviť je možné presne v aký dátum alebo jednoducho povoliť neobmedzený prístup.

Všetko je možne nakonfugurovaž cez mobilnú aplikáciu dostupnú na Android, iOS a Windows Phone. Aplikácia poskytuje tiež prehľad kto a kedy odomkol zámky a aj užitočnú informáciu o stave batérie.

Bezpečnosť TappLock je zvýšená aj vďaka senzoru snímajúcemu pokusy krádeže. Ako napríklad využitie kliešti. Po detekovaní tejto či podobnej aktivity, senzor spustí alarm. Ten by mal minimálne zneistiť prípadného zlodeja a upozorniť okolie.

Pozrite si

Lock RS je zámok na objekty i digitálne dáta

Zdroj | Indiegogo

Ďalšou využiteľnou vlastnosťou TappLock v každodennom živote , je odolnosť voči vode. Bez obáv môžme bicykel uzamnkúť či vydať sa na výlet v daždivom počasí.

Múdrejší budeme po prvých recenziách či názoroch užívateľov. Zatiaľ podľa uvedených informácií to vyzerá na úspešný projekt, ktorý možno raz bude distribuovaný celosvetovo.