Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Tapety: Google sa postará o pozadie vášho smartfónu

Tapety: Google sa postará o pozadie vášho smartfónu
Marek Hudák
Tapety: Google sa postará o pozadie vášho smartfónu

Už aj Google má svoju vlastnú aplikáciu s najrôznejšími tapetami z celého sveta. Appka Tapety s miliónmi stiahnutí má však stále zopár nedostatkov.

Na výber je šesť kategórií, kde každá obsahuje desiatky rôznorodých pozadí pre váš smartfón. Výnimkou sú dynamické tapety, ktorých počet neprekračuje číslo 4.

 

Najviac ma zaujala sekcia Zem so zábermi z vtáčej perspektívy, ktoré je možné zobraziť cez priamy odkaz v aplikácii Google Mapy a pozrieť sa, či náhodou nebývate hneď za rohom.

 

Fotografie kvetov, hôr, miest alebo jazier disponujú zas menom autora a odkazom na populárnu stránku 500px. Prostredníctvom nej sa môžete ďalej prekliknúť na tvorbu fotografa.

Pozrite si

Andy English Bot Unlimited: zlepšite si angličtinu interaktívnou formou

 

Samotné nastavenie tapety však nie je ešte úplne doladené pre nižšie verzie systému Android ako 7.0 Nougat. Fotografiu je možné nastaviť iba na domovskú obrazovku, ale už nie na tú uzamknutú.

Naopak veľkou výhodou je implementovanie funkcie Denná tapeta, vďaka ktorej získate každý deň nové pozadie z danej kategórie.

 

Nechýba ani priame prepojenie na vašu galériu či inú aplikáciu zaoberajúcu sa motívmi alebo tapetami. Po absentujúcom nastavení zvoleného pozadia na uzamknutú obrazovku mi ešte chýbala možnosť orezania fotografie a aplikovania funkcie Denná tapeta súčasne na všetky kategórie.

Pozrite si

Circle SideBar: jednoduchá a zároveň efektívna bočná lišta

 

Aplikácia Tapety má potenciál byť jednou z najlepších vo svojej kategórii, no najprv musí sprístupniť všetky funkcie pre každú verziu Androidu a vyťažiť z nich maximum.

Stiahnuť aplikáciu

Zdroj