Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Tamagotchi je opäť späť, tentokrát vo forme detských smart hodiniek

Tamagotchi je opäť späť, tentokrát vo forme detských smart hodiniek
Zdroj | Bandai
Stanislav Vinc
Tamagotchi je opäť späť, tentokrát vo forme detských smart hodiniek
Zdroj | Bandai
Zdroj | Bandai

Digitálne zvieratká Tamagotchi tento rok oslavujú 25. výročie od prvého vydania a pri tejto príležitosti sa po mobilnej hre vrátia na trh aj vo forme hardvéru, konkrétne vo forme smart hodiniek s hlasovým ovládaním a krokomerom.

Smart hodinky sú aktuálne „in“, dokonca v čoraz väčšej miere aj tie detské. Ak k ním navyše pridáte digitálne domáce zvieratko, ktoré môžu mať deti na zápästí kedykoľvek a kdekoľvek stále so sebou, v rukách máte zaručený recept na úspech. Teda, tak nejak si to určite predstavuje japonský výrobca hračiek Bandai.

Na japonský trh totiž už v priebehu novembra zamieri novinka Tamagotchi Smart, smart hodinky pre deti, ktorým okrem digitálneho zvieratka podľa dnešných štandardov nebude chýbať už ani krokomer a ovládanie hlasom.

Deti budú môcť pomocou hlasu zvieratko prebudiť alebo sa s ním hrať. Hodinky ale nebudú rozpoznávať konkrétne povely, reagovať budú zrejme skôr na hluk. Aj keď teda ide o produkt aktuálne určený pre japonský trh, na Tamagotchi budete môcť teoreticky rozprávať aj po slovensky.

Zdroj | Bandai

Bandai ku klasickým zvieratkám pridáva aj doplnkové pamäťové kľúče „TamaSma“, pomocou ktorých si bude možné Tamagotchi Smart rozšíriť o ďalšie postavičky a predmety vrátane doplnkov a oblečenia pre zvieratko.

Pozrite si

OnePlus Nord CE 5G – komplikovaný názov, zato výborný smartfón

Propagačné video ukazuje aj vstavaný krokomer, prehrávač hudby a akúsi formu vzájomného prepojenia viacerých Tamagotchi Smart, ktoré zrejme umožní digitálnym zvieratkám vzájomne sa navštevovať.

Zdroj | Bandai

Tamagotchi Smart bude na japonskom trhu dostupný od 23. novembra v prepočte za zenu od zhruba 50 dolárov. Na pomery detských smart hodiniek ide o dobrú cenu, na druhej strane im ale chýba GPS či mobilný modem s možnosťou lokalizácie hodiniek, čo je väčšinou hlavný dôvod pre kúpu smart hodiniek deťom.

Zdroj