Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Takto pohodlne zaplatíte faktúru len cez ČSOB SmartBanking

Takto pohodlne zaplatíte faktúru len cez ČSOB SmartBanking
PR článok
Takto pohodlne zaplatíte faktúru len cez ČSOB SmartBanking

Ak ste klientom ČSOB a radi využívate jej aplikáciu ČSOB SmartBanking, určite oceníte ďalšiu inovatívnu funkcionalitu, ktorú ČSOB priniesla do svojej aplikácie ako prvá banka na Slovensku. Vďaka novej funkcii Skener PDF faktúry nebudete musieť faktúru tlačiť a jej uhradenie vybavíte pohodlne a okamžite priamo vo svojom mobilnom zariadení.

 

V dnešnej modernej dobe je úplne bežné, že namiesto papierovej faktúry za služby, alebo tovar dostanete elektronickú faktúru vo formáte PDF na svoju e-mailovú adresu. Práve elektronická faktúra má priaznivý dopad na životné prostredie. Načo si faktúru tlačiť, keď si ju môžete elektronicky archivovať vo svojom počítači, alebo akejkoľvek cloudovej službe?

Čo však robiť, ak sa práve nenachádzate v blízkosti svojho počítača a potrebovali by ste faktúru zaplatiť? Vďaka novej funkcionalite Skener PDF faktúry sa už nikdy nebudete musieť obávať prepisovania údajov a chýb, ktoré pri prepisovaní môžu nastať.

Je pritom úplne jedno, či sa nachádzate na obede u priateľov, alebo práve čerpáte vitamín D v niektorom z prímorských letovísk, pomocou aplikácie ČSOB SmartBanking a Skener PDF faktúry môžete platbu vykonať priamo vo svojom smartfóne a nemusíte sa báť ani chýb pri prepisovaní údajov.

Že neviete, ako to celé funguje? Je to jednoduché. Zoberte si situáciu, do svojho e-mailového klienta dostanete faktúru, ktorú by ste chceli zaplatiť. Doteraz ste potrebovali údaje potrebné pre vykonanie samotnej platby ručne prepísať do bankovej aplikácie, tomu je však koniec.

Priamo v telefóne odošlete faktúru do aplikácie ČSOB SmartBanking, pričom sa vám automaticky otvorí skener faktúry. Ak faktúra obsahuje QR kód pre platbu, aplikácia ho sama deteguje a vyplní potrebné platobné údaje.

V prípade, že faktúra QR kód neobsahuje, môžete využiť priezor, ktorý umiestnite na jednotlivé časti faktúry. Takto skener sám vyplní údaje, ako číslo účtu, variabilný symbol a samozrejme sumu. Ide to rýchlo a pohodlne.

Následne už postačí, aby ste si platbu skontrolovali a potvrdili ju svojim PIN kódom. Hotovo! Faktúra je zaplatená.

Platenie faktúr prostredníctvom mobilnej aplikácie ČSOB SmartBanking je tak rýchle a môžete ho vykonať skutočne kdekoľvek. Vyskúšajte si túto novú funkcionalitu aj vy a určite si ju zamilujete.

Zdroj