Ťahákom príslušenstva pre Samsung Galaxy S8 je dock Samsung DeX

Pred malou chvíľou sme vás informovali o oficiálnom predstavení nových vlajkových lodí Samsung Galaxy S8 a S8+. Pre jej majiteľov, rovnako, ako pri predošlých top modeloch, Samsung pripravil bohatú nádielku príslušenstva. Niečo z neho sme videli a vyskúšali priamo v Londýne.

RECENZIASamsung Galaxy S8 – Najkrajší Android smartfón súčasnosti

https://www.youtube.com/watch?v=GEPegrUMXaA

hot newsSamsung Galaxy S8 a Galaxy S8+ sú tu, majú zakrivené Infinity displeje

Najväčším ťahákom príslušenstva pre nový Samsung Galaxy S8 je zariadenie Samsung DeX.Táto dokovacia stanica ponúka prostredie s operačným systémom Android, podobné stolnému počítaču.

recenziaSamsung DeX – vytvorí zo smartfónu počítač

To používateľom umožní používať aplikácie, odpovedať na správy, upravovať dokumenty, prechádzať internetové stránky alebo sledovať videá, a to priamo zo smartfónu na väčšom displeji pomocou klávesnice a myši.

recenziaSamsung DeX Pad – druhá generácia stanice s viacerými vylepšeniami

Samsung DeX poskytuje kompatibilitu s Microsoft Office a mobilnými aplikáciami spoločnosti Adobe vrátane mobilnej aplikácie Adobe Acrobat Reader a Lightroom Mobile. Prostredníctvom partnerských riešení vrátane Citrix, VMware a Amazon Web Services umožňuje zariadenie DeX tiež vzdialený a zabezpečený prístup k virtuálnym plochám.

ZDROJ | Samsung

Ak je smartfón pripojený k stanici DeX, je chránený bezpečnostnou platformou Samsung Knox. Stanica DeX poskytuje konektivitu prostredníctvom dvoch portov USB 2.0, portu Ethernet, rozhrania USB-C s napájaním a má aj chladiaci ventilátor.

Stanica DeX je tiež vybavená technológiou Adaptive Fast Charging (AFC) pre rýchle nabíjanie pripojeného smartfónu Samsung. Na Slovensku bude v predaji od 28. apríla 2017 za cenu 149,90 €.

ZDROJ | Samsung
ZDROJ | Samsung

Ďalšími prvkami príslušenstva sú, pochopiteľne, rôzne ochranné puzdrá a obaly. Clear View Standing Cover poslúži aj ako stojan pri pozeraní filmov, alebo, ak smartfón využijete ako stolové hodiny či budík.

Clear View Standing CoverZDROJ | Samsung
Clear View Standing CoverZDROJ | Samsung
Samsung Galaxy S8/S8+ CoverZDROJ | Samsung

Aby ste mali pre svoj nový smartfón Samsung Galaxy S8 dostatok energie, využiť môžete nový externý Battery Pack FC s kapacitou 5 100 mAh a rýchlym nabíjaním oboma smermi. Ten bude zariadenie nabíjať prostredníctvom Combo kábla.

Samsung Galaxy S8 Battery PackZDROJ | Samsung

Súčasťou ponuky príslušenstva je už tradične bezdrôtová nabíjačka Wireless Charger Convertible, ktorú bude možné polohovať.

Samsung Wireless Charger ConvertibleZDROJ | Samsung
ZDROJ | Samsung

Majitelia novej vlajkovej lode Samsung Galaxy S8 sa teda môžu tešiť nie len z nového smartfónu, ale aj zo širokej palety príslušenstva.

ZdrojSamsung