Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #iOS
  • 2 min.
  • 17.10.2022

Systém s amatérskymi chybami? iOS 16 trápi používateľov

Systém s amatérskymi chybami? iOS 16 trápi používateľov
Richard Pliešovský
Systém s amatérskymi chybami? iOS 16 trápi používateľov

Každý systém má po uvedení na trh problémy. Je to prirodzené, pretože ho jednak (v prípade najväčších OS) využívajú milióny až stovky miliónov ľudí a jednak aj preto, že sa spúšťajú na desiatkach, či skôr stovkách rôznych zariadení.

Aj preto sa začali používať beta verzie, ktoré majú pomôcť s odhalením a napravením tých najväčších chýb. Najnovší iOS 16 sa napriek tomu príliš nepodaril. Svoje o tom vedia najmä majitelia najnovších iPhonov série 14.

Aktuálne sa používatelia trápia s chybou, ktorá ich informuje, že „SIM karta nie je podporovaná“. Portál MacRumors informoval, že Apple oficiálne potvrdil ďalšiu chybu v iOS 16 súvisiacu s podporou mobilných dát a SIM kariet.

Obsah pokračuje pod reklamou

V správe Apple pripúšťa, že niektorým používateľom smartfónov iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max sa môže na ich zariadení zobraziť správa SIM nie je podporovaná. Po zobrazení kontextovej správy môže iPhone dokonca úplne zamrznúť. Apple jedným dychom dodáva, že tento problém vyšetruje a poznamenáva, že nejde o hardvérový problém, pričom dodáva, že zákazníci by mali udržiavať svoj softvér aktuálny.

Pokým prebieha vyšetrovanie, Apple svojim zákazníkom odporúča, aby počkali niekoľko minút, či správa zmizne. V prípade, že sa tak nestane, nemali by sa pokúšať o obnovenie systému v smartfóne, zdôrazňuje Apple. Namiesto toho by mali majitelia týchto mobilov navštíviť Apple Store, alebo autorizovaného poskytovateľa služieb, kde je možné nechať skontrolovať iPhone.

Nie je to prvýkrát, čo Apple priznal chybu na svojich najnovších iPhonoch. Po uvedení na trh vykazovali ‌iPhone 14‌ niekoľko chýb, vrátane problémov s aktiváciami zariadenia a vibráciami fotoaparátu. Oba problémy vyriešili nové aktualizácie iOS 16. Apple aktuálne testuje iOS 16.1 s vývojármi a verejnými beta testermi, spustenie sa očakáva koncom októbra.

Ďalšou nepríjemnosťou, ktorá zaskočila majiteľov nových iPhonov, ale aj Apple Watch, boli núdzové volania na záchranárov. Stačilo, aby ste sa s týmito zariadeniami povozili na horskej dráhe a systém to automaticky vyhodnotil ako detekciu dopravnej nehody.

Zdroj