Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Synology DVA3219 využíva umelú inteligenciu na pokročilú video-detekciu

Synology DVA3219 využíva umelú inteligenciu na pokročilú video-detekciu
Zdroj | Synology
Stanislav Vinc
Synology DVA3219 využíva umelú inteligenciu na pokročilú video-detekciu
Zdroj | Synology
Zdroj | Synology

Spoločnosť Synology predstavila nové zariadenie Deep Learning NVR DVA3219, ktoré spája silu umelej inteligencie s výkonnou grafickou kartou na lepšie stráženie majetku a automatizovaný monitoring dát a udalostí.

Synology posúva štandardný monitoring priestorov a procesor pomocou kamier na celkom novú úroveň. Vďaka hĺbkovému učeniu a grafickej karte NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti dokáže jej nové zariadenie Deep Learning NVR DVA3219 súbežne spracovať až štyri úlohy analýzy videa a až 32 videokanálov.

V čom vlastne spočíva inteligencia tohto zariadenia? Pod taktovkou softvéru Deep Video Analytics dokáže zariadenie automaticky počítať ľudí vchádzajúcich a odchádzajúcich z určeného priestoru, detegovať narušenie, strážiť dopravné zóny bez zotrvania alebo detegovať pohyb na pozemku s odfiltrovaním drobných pohybov, ktoré pre používateľa nie sú podstatné (napr. pohyb stromov vo vetre).

V prípade, že zariadenie zaznamená splnenie niektorej zo zadefinovaných podmienok (napr. narušenie súkromného pozemku), systém o tom v reálnom čase informuje v pracovníkov bezpečnostnej služby, ktorá objekt stráži.

Zdroj | Synology

Synology DCA3219 má oproti bežným cloudovým riešeniam výhodu v tom, že všetka analýza videa prebieha priamo na lokálnom hardvéri, do cloudu neputujú žiadne záznamy a tak majiteľom systému odpadá aj väčšina starosti s ochranou osobných údajov a dodržiavaním predpisov týkajúcich sa kamerových systémov.

Pozrite si

Intel predstavil prvý procesor určený pre výpočty umelej inteligencie

Nové zariadenie je spätne kompatibilné s viac než 7100 kamerami od viac ako 100 známych výrobcov, ktoré podporovali aj doterajšie systémy Synology. Pre nasadenie modelu DVA3219 do prevádzky tak stačí vymeniť starší model za nový bez potreby výmeny kamier. Súčasťou zariadenia je celkovo 8 licencií na kamery.

Zdroj | Synology

Čo sa týka samotného hardvéru, okrem spomínanej grafickej karty v základnej konfigurácii nájdeme 4-jadrový procesor s taktom 2,1 GHz, 4 GB pamäte RAM DDR4 s možnosťou rozšírenia na maximálne 32 GB, priestor na maximálne 14 diskov pomocou dvoch jednotiek Synology DX517 a štyri 1GbE (RJ-45) porty s podporou funkcie prepnutia služieb pri zlyhaní a funkciou Link Aggregation.